Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Misā aizvadīti ikgadējie Pagalmu jeb Pupu svētki

Sestdienas, 7. maija, pusdienlaikā Misas ciema pagalmus pieskandināja folkloras kopas „Vecsaule” un „Trejupe” no Bauskas novada. Jestrā mūzika aicināja ikvienu misenieku pievientoties ikgadējiem Pagalmu jeb Pupu svētkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septiņos pagalmos pupu stādītājus sagaidīja jau sagatavoti pupu „vigvami”. Šogad dēstītāju pulkā ne tikai misenieki, bet arī muzikālie ciemiņi. Misas tautas nama vadītāja Sandra Vēvere aicināja ikvienu domāt tikai labas domas, pupām augot garumā, šīs domas lidos līdzi. Pie tam, starp pupām zaļos Vecsaules folkloristu stādītās kaņepes.

Lai pupu „vigvami” būtu skaisti un ziedoši, rudenī pārsteigtu ar bagātīgu ražu, tiem būs čaklas krustmāmiņas, kas šo procesu uzraudzīs. Bet ikviens garāmgājējs var palīdzēt.

Pēc kārtīgi un labi padarīta darba Misas centrā visus klātesošos ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja folkloras kopas.

«Šī tradīcija apliecina to, ka viss, kas notiek – kādreiz ir bijis izsapņots. Misa nav tikai punkts kartē – Misa ir tā vieta, kur mēs dzīvojam un strādājam. Tā vieta, kur aug un skolojas mūsu bērni un vieta, kuru mēs mīlam. Šodien šo vietu mēs padarījām par kriksīti skaistāku. Ap Jāņiem Misas pagalmos ziedēs krāsaini ziedu ugunskuri,» uzrunājot klātesošos, sacīja organizatori. Viņi pauda cerību, ka, tiekoties rudenī uz pupu novākšanas svētkiem, dalībnieku būs daudz kuplāks pulks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.