Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nedēļas nogalē daudzviet Latvijā norisināsies Putnu diena; Bauskas novadā aicina individuāli vērot putnus

Sagaidot gājputnus, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) aicina piedalīties ikgadējās Putnu dienās, kuras norisināsies jau šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. aprīlī. Programmā dažādās vietās Latvijā paredzēti vairāk nekā trīsdesmit tematiski pasākumi, kuri norisināsies sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un citiem partneriem. Šogad neviens sarīkojums nav ieplānots Bauskas novadā, LOB rosina iedzīvotājus īstenot individuālus pasākumus, portālu informēja LOB Kitija Balcare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Baltais gārnis. Foto: Tomass Ķerus

“Jau ir atlidojuši daudzi labi zināmi gājputni, piemēram, dzērves, lauku cīruļi, lielie ķīri, lauku baloži, arī baltais stārķis un baltā cielava ir manīti, tāpat arī lielais dumpis jau ir klāt. Atgriežoties vēsākam laikam, putni ir mazliet noklusuši, migrācija nedaudz ir pierimusi, bet vēl turpinām gaidīt mazos ērgļus, arī bezdelīgas, čurkstes. Tāpat arī gaidāms melnais stārķis. Tuvojoties Putnu dienām, pavasaris atkal sāks atgūt savas pozīcijas. Šajā nedēļas nogalē sola skaidru laiku bez nokrišņiem, tādēļ aicinām saģērbties siltāk un doties dabā vērot putnus,” teic Putnu dienu koordinators ornitologs Andris Dekants.

LOB aicina ne vien vērot putnus, bet arī ziņot par saviem novērojumiem, tā dodot savu ieguldījumu sabiedriskajā zinātnē un palīdzot ievākt datus tālākiem ornitoloģiskiem pētījumiem. Visus putnu sugu novērojumus ikviens aicināts reģistrēt dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē dabasdati.lv.

Detalizēts pasākumu kalendārs pieejams šeit: https://www.putnudienas.lv/lv/pasakumu-kalendars/, savukārt pasākumu norises vietu karte šeit: https://www.putnudienas.lv/lv/pasakumu-karte-2/.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai putnu vērošana sagādātu vairāk prieka, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina izmantot brīvpieejā esošos materiālus, piemēram, noskatīties videopamācību “Ievads putnu vērošanā un atpazīšanā” ar praktiskiem ornitologa Andra Dekanta ieteikumiem.

Vērtīgs papildinājums putnu vērotāju grāmatu plauktā būs šopavasar pirmo reizi latviešu valodā izdotā un ilustrācijām bagātā putnu vērošanas rokasgrāmata “Putnu noteicējs”, kuru klajā laidis uzņēmums “Jāņa sēta” sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību.

Savukārt jaunākajiem putnu vērotājiem brīvpieejā ir lejuplādējami tematiski materiāli “Mans pirmais putnu noteicējs” un “Mans pirmais ūdeņu putnu noteicējs, ko sagatavojusi Latvijas Ornitoloģijas biedrība (https://www.lob.lv/noderigi/materiali/).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.