Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nedēļas nogalē Īslīcē un Vecumniekos iestudējumus skatē rādīs mūspuses amatierteātri

Šajās brīvdienās, 26. un 27. novembrī, norisināsies tradicionālā Bauskas novada amatierteātru skate. Kolektīvu vadītāji pastāsta, cik gatavi jūtas dalībai un kā iedrošina trupu aktierus pirms kāpšanas uz skatuves.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informē novada kultūras nodaļas vadītāja Elīna Māla, pirmā skates diena 26. novembrī norisināsies Īslīces kultūras namā, un savu sniegumu žūrijai izrādīs Bauskas un Rundāles apvienības amatierteātri. Savukārt otrā skates diena tiks aizvadīta Vecumnieku tautas namā 27. novembrī. Te savu veikumu rādīs Vecumnieku un Iecavas apvienības amatiertrupas.

«Skatei jūtamies gatavi, protams, ar maziem izņēmumiem, kā jau katram, bet rādīsim žūrijai un publikai savu sniegumu,» teic Īslīces kultūras nama amatierteātra «Dadži» vadītāja Evita Novicka. Šajā trupā aktīvi darbojas 16 dalībnieki, kuri mēģinājumos kopā sanāk katru nedēļu. Skatē sestdien viņi izrādīs lugu pēc Džanni Rodari darba motīviem «Sīpoliņš».

«Pēdējā skate, kurā piedalījāmies, tika aizvadīta vēl pirms pandēmijas, un toreiz mums veicās labi – ieguvām pirmo pakāpi,» stāsta E. Novicka. Pēc pirmā skates posma ir iespēja piedalīties reģionu skatēs, lai tālāk pretendētu uz «Gada izrādes» titulu. «Pirms izrādēm saviem aktieriem saku, ka es priecājos par to, ka ir pieauguši cilvēki, kuri kāpj uz skatuves spēlēties, proti, pieaudzis cilvēks pēkšņi var kļūt, piemēram, par zaķi, kas lēkā pa skatuves dēļiem,» tā E. Novicka, «es priecājos, ka pieauguši cilvēki pēc darba un visa pārējā ikdienas noslogojuma var atraisīties un relaksēties šādā veidā.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ingus Pavinkšnis ir režisors divos amatierteātros – Bārbeles pagasta «Bārbelīši» un «Kurmene». «Protams, situācija ir nedaudz sarežģīta, jo Covid-19 pauze arī ir ielikusi savus šķērslīšus, turklāt viennozīmīgi gatava izrāde laikam nekad nevar būt, vienmēr ir, ko papildināt, uzlabot, attīstīt,» atzīst I. Pavinkšnis, «pārliecība par to, ka darbs ir ieguldīts, ir, un gatavošanās skatei notiek arī pašlaik.»

Abi amatierteātri pirms skates kopā sanāk biežāk nekā parasti. «Pagājušajā nedēļā Kurmenē strādājām no plkst. 12 līdz vēlai pēcpusdienai, bet ikdienā vismaz reizi vai divas reizes nedēļā,» pastāsta I. Pavinkšnis. Amatierteātrī «Kurmene» darbojas 12 dalībnieki, bet «Bārbelīšos» spēlē astoņi aktieri, no kuriem pieci pārstāvēs kolektīvu skatē.

«Pandēmijas laikā ar Kurmenes amatierteātri piedalījāmies Zemgales reģiona skatē 2020. gada augustā, kad uz brīdi bija atviegloti ierobežojumi, un tad skate notika vietējo pagastu tautas namos,» pastāsta kolektīvu vadītājs. «Zemgales reģiona skate tolaik bija paredzēta Dobeles tautas namā, bet tā kā tas bija pandēmijas laikā, 2020. gada martā, tad augustā, kad ierobežojumi bija mazināti, žūrija četru cilvēku sastāvā ieradās Kurmenes tautas namā. Spēlējām Otfrīda Preislera izrādi «Mazā raganiņa» un ieguvām otro pakāpi reģionā.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I.Pavinkšnis skaidro, ka amatierteātriem pieejamais lugu klāsts pašlaik nav tik liels, lai būtu daudz iespēju izvēlēties, ar kādu izrādi uzstāties skatē. «Tas iestudējums, kurš atbilst dalībnieku iespējām, tiek gatavots skatēm, lai lugas materiālu vairāk vai mazāk varētu amatierteātris «iznest», jāsabalansē ar aktieru vecumu, dzimumu,» tā režisors. Kolektīvu dalībniekiem I. Pavinkšnis pirms kāpšanas uz skatuves vienmēr atgādina atcerēties par skatītāju emocijām – «Lai prieks pašiem un skatītājiem par to, ko mēs darām!»

Arī skatītāji, vietējie iedzīvotāji tiek aicināti sestdien uz Īslīces kultūras namu un svētdien uz Vecumnieku tautas namu visas dienas garumā vērot vietējo amatierteātru aktieru spēli.

Attēlā – Misas tautas nama amatierteātris «MIStērijA» iestudējis A. Grīnieces lugu «Čūsku ballīte», kas pirmizrādi trupas sniegumā piedzīvojusi šopavasar, 7. maijā. Foto: www.bauskasdzive.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Lai izdodas…latviesiem patik teatri.. gan laukos gan pilsetas gan uz skatuves gan saeimaa..esam teatrelu tauta…visa dzive ir viens liels teatris vai ne..ar gaisam un tumsam beigam..ari bez beigam kuras jauzdomaa pasiem..lai nu kaa..dzives teatrii rezisoiri esam mes pasi…bet tomer ta iznakumu tomer nosaka dievs un musu liktens…es pasakumus ziemaa neapmekleju..man patik miers.es .veroju ziemu..katru dienu ta parsteidz mani ar skaistiem apsnigusiem kokiem sarmu un klusumu..un man vairak nevajag ka ziemas tiro baltumu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.