Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nedēļas nogalē notiks pavasara laivu brauciens pa Misu

Nedēļas nogalē, 2.aprīlī norisināsies pavasara laivu brauciens-ekspedīcija pa Misu, informē Ķekavas novada pašvaldība. Maršruta garums ir aptuveni 12 kilometri. Tas sākas Dzelzāmurā, pie tilta pār Misas upi. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākumposmā upe met nelielus līkumus un plūst garām vairākām apdzīvotām vietām.  Aptuveni 2,5 kilometrus Misa ir arī robeža starp Ķekavas un Bauskas novadu. 

Misa ir Iecavas labā pieteka Zemgalē – tā ir 113 km gara, ar 42 m kritumu. Lielāko daļu no Iecavas ūdeņiem uz Lielupi aizpludina Velna grāvis, tāpēc ūdeņus Iecavas lejtecē lielākoties veido Misas straumes. Misa savu tecējumu iesāk Valles pagastā, kur tās augštece tiek regulēta, izveidojot grāvju tīklu. Misas augštece atrodas Upmales līdzenumā Viduslatvijās zemienē, bet lejtece – Tīreļu līdzenumā. Misa beidz savu plūdumu Iecavā pie Ozolniekiem. Misa plūst pa mežainiem apvidiem un līdzenumiem, dodot mājvietu dažādiem ūdens zvēriem – bebriem, ūdensžurkām un ūdelēm. Misas krastos atrodas vairāki purvi, piemēram, Beibežu, Lādzēnu un Apšusalas. Laivojot pa Misu, tās krastos būs redzams vasarnīcu rajons „Dzērumi”. Caur šo vasarnīcu rajonu Misa laivas nes aptuveni 9 kilometrus, plūstot gar 2 gājēju tiltiem – pie viena aplūkojams iespaidīgs dižkoks, kuru aptvert var 4 cilvēki. Turpinājumā upe laiviniekus ieved diezgan taisnā, mežainā posmā ar stāviem krastiem. Šajā vietā upe priecē savus viesus ar neskartiem dabas skatiem, kuros dominē pasaku filmu skatu cienīgas koku sakņu sistēmas.

Kopumā laivošana šajā Misas upes maršrutā ir mierīga un rāma, krastos redzamas pļavas un meži. Laivotājiem gan jārēķinās, ka var būt vairāki koku un zaru sanesumu šķēršļi vai arī koki, kas pārkrituši pār upi.

Foto: jenculaivas.lv

Pasākumā var piedalīties ar savām laivām, vai arī iznomāt laivas, iepriekš piesakoties. Braucienu organizē Ķekavas novada pašvaldība, sadarbībā ar laivu operatoru “Jeņču laivas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.