Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Neprognozējamo apkures cenu varā; Rundālē plāno pāriet uz sašķidrināto gāzi

Šī brīža prognozes liecina par turpmāku kurināmā cenas un attiecīgi arī siltumenerģijas tarifa pieaugumu, un nākamā apkures sezona būs viena no izaicinošākajām pēdējo gadu laikā. Bauskas novadā plānots īstenot virkni investīciju, savukārt par kurināmā piegādi pašlaik skaidrības vēl nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada sākumā būtiski pieauga siltumenerģijas tarifs Bauskas novada Saulaines un Pilsrundāles ciemā. No jauna apstiprinātais tarifs par siltumenerģiju bija 134,90 eiro par megavatstundu iepriekšējo 54,43 eiro vietā.  Siltumenerģijas tarifa kāpumu pamatoja ar būtiski pieaugušajām dabasgāzes un elektroenerģijas iegādes cenām.

Šī mēneša Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvju viesošanās laikā Rundālē, informējot par ministrijas atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās, tika uzsvērts, ka energoresursu cenu kāpums turpināsies. Jau šobrīd skaidri esot zināms, ka gāzes cenas uz nākamo- 2023. gada-apkures sezonu būs vēl augstākas.

Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš informēja, ka pārvalde ir veikusi izpēti un ir saņēmusi uzņēmuma “Intergāze” piedāvājumu šajā apkures sezonā pāriet uz šķidrināto gāzi. Katras katlu mājas pārbūve (cisternu uzstādīšana, pieregulēšana un pārējie darbi) Saulainē un Pilsrundālē izmaksātu 11 000 eiro. A. Sietiņš to slavēja kā labu īstermiņa risinājumu, ja cena nesašūposies arī šajā segmentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles apvienībā būtu jāmaina vēl vairāki apkures katli – šobrīd granulu katli ir Viesturu pagasta Bērsteles pirmsskolā, kā arī Viesturu pagasta nodaļas ēkā. A. Sietiņš atzīmēja, ka šīs apkures iekārtas ir nolietojušās, “Intergāze” piedāvājums uzstādīt divus katlus pirmsskolas izglītības iestādē būtu lētāks risinājums, nekā bērnudārzā uzstādīt granulu katlu. Pagasta ēkā gan nepieciešams izbūvēt jaunu katlu māju, kas nozīmē prāvas investīcijas, un tas šobrīd esot lielākais izaicinājums.

Bauskas novada domes deputāte Inita Nagņibeda sarunā ar Rundāles apvienības pārvaldes vadītāju Aigaru Sietiņu. Foto: Ivars Bogdanovs

Bauskas novada domes deputāti vakar, 28. jūlijā, devās izbraucienā pa Rundāles pagasta teritoriju, lai iepazītos ar situāciju uz vietas.

A. Sietiņš pavēstīja, ka kopumā pašlaik ir plānots ieguldīt Rundāles pagasta apkures sistēmu pārbūvē, lai pārietu uz sašķidrināto gāzi, nedaudz vairāk par 40 tūkstošiem eiro. Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs gan norādīja, ka pastāv apstākļi, pie kuriem šī summa var pieaugt, bet viss vēl nav skaidrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pat ja būs jāpērk dārgā sašķidrinātā gāze no Norvēģijas, tas vienalga būs 80 eiro par megavatstundu, nevis 150 eiro kā par dabasgāzi,» tā šo situāciju raksturo A. Sietiņš. Viņš deputātiem parādīja arī Avotu ēkas, kur īsteno pašvaldības projektus – arī tur bija plānots pieslēgums pie Rundāles pils gāzes vada, bet pašlaik pieļauj variantu, ka arī šeit izbūvēs sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu.

Apkures katli Rundāles pagasta Saulainē. Foto: Uldis Varnevičs

Izrādot deputātiem Saulaines katlumāju, A. Sietiņš atcerējās, kā kurināts senāk. «Kādreiz pirka salmu ruļļus par četriem latiem tonnā, tad jau par 48 eiro tonnā, bet beigās neviens negribēja pārdot. Pārgāja uz skaidu briketēm un pēc tam uz gāzi. Tagad atkal problēmas – pārāk dārgi,» tā A. Sietiņš.

Tiesa, Saulaine varētu būt tā vieta, kur šogad pāriet uz citu apkures avotu nesanāks. «Baidos, ka būšu sliktais, bet pieļauju variantu, ka, ja nepanāks vienošanos ar «Gaso», Saulaine paliks uz dārgo apkuri, kamēr pārējie pāries uz lētāku. Juridiskajā nodaļā izvērtējam visus līgumus, skaidrības vēl nav,» norāda A. Sietiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. process, nevis rezultāts, jo, kamēr viss procesā, naudas apgūšana rit pilnā sparā. Cik zināms, Latvijā gāzi neiegūst un neiegūs, tādu, ar ko nolemts sildīties Rundālē. Vai tomēr nevajadzētu paļauties uz vietējiem resursiem, kas būtu pieejami arī pašlaik un turpmāk pasaules globālo notikumu kontekstā, kad gāze var kļūt visai ekskluzīva ‘lieta”?

  6
  1
 2. Tak Plešiņš skaidri un gaiši pateica,ka jāiet uz biomasu, bet ko tad te vedīs škidrināto gāzi. Nu gan laiž te salmi, te skaidu briketes, te gāze – pilnīgs kosmoss, Varbūt vispār vajag to siltummezglu likvidēt un lai katrs kurinās un sildās kā grib.

  10
  2
 3. Nu jā —Saulainē veidoja dabasgāzes apkuri!!! Ai cik vai netālredzīgi!! Un tas notika nedaudz vairāk kā gadu atpakaļ! Okmanis rullē!! Un kā ar to svitenes ceļu beidzās??? To miljonu pazaudēja???

  14
  1
 4. Vai Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš ir lojāls mūsu Valstij.
  Vajadzētu pārbaudīt.

  7
  2
 5. Laikam smadzenes nesniedzās līdz Latvijas vietējiem resursiem,kurus var izmantot apkurē,apbrīnojama nekompetence.

  5
  2
 6. Jāurbj labi dziļi virzienā uz Eleju, tur esot karsts ūdens. Termālajam ūdenim Eiropa dodot 90%.

  2
  2
 7. Skatiet par ” raķeškrāsns ” jūtūbē ,kā ar mazu klēpīti slkalu var apkurinat māju .

 8. Lai Nagņibeda brauc uz Prāgu ( Čehija ) ,ar katlu māju inženierieriem pieredzes apmaiņas braucienā ,jo milzīgā Prāga tiek apkurināta ar saviem pilsētas atkritumiem.
  Jāsak ar katlu māju renovāciju ,vai jaunas būvniecību ,lai eko standarti pieļauj kurināt ar atkritumiem,tad arī meži būs tīrāki no petpudelēm .
  Deputātei darba laikā vajadzēja darba drēbes ,ne baltas ,izejamas ,kā uz svētkiem.
  Citādi var sanakt kā Klanietei rakstīt grāmatu : “…. balles kurpēm uz Sibīriju “‘.

 9. Visur to vien dzird : ” cenu kāpums celsies “‘ , un arī jau jūtam ,daudz ko nevaram nopirkt ,piemēram sieru ,biezpienu ,cukuru , u.tt .
  Turklāt bija ziņa ,ka Latvija ar Igauniju ,kopā ,līdz gada beigām Ukrainai nosūtīs ieročus 200 miljonu eiro vērībā !
  Skaidrs ,ka ieroču nav mūs ražojuma ,bet mūsu sponsorēti ,tāpēc cenas ceļ ,velk kā saka ,pēdējās bikses nost.
  Es piemēram esmu pret tādu Ukrainas armijas sponsorēšanu uz Latvijas tautas rēķina .
  1,2 -1,5 MILJONU TAUTA SPONSORĒ 40 MILJONU TAUTU ukraiņus .
  Notiek pret latviesiem ( baltu tautām ) vērts genocīds slēptā formā.
  Tāpeēc jau mācību iestādes iet uz izsolēm .

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.