Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Neveiksmīgu projektu dēļ nācies veikt papildus darbus Iecavā un Vecumniekos; pašvaldībai jārod finansējums 137 898 eiro apmērā

Bauskas novada domes sēdē, kas notiks 30. jūnijā, deputātiem būs jālemj par papildus maksājumiem trīs projektos, kurus īsteno Vecumniekos un Iecavā. Šoreiz vaina ir nevis sadārdzinājumā, bet gan ne pārāk veiksmīgā projektētāju darbā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāk par šiem jautājumiem runāja finanšu komitejas sēdē, kas notika 23. jūnijā. Par papildus naudas pieprasījumiem informēja Bauskas novada attīstības un būvniecības departamenta vadītājs Mārtiņš Veinbergs.

Neatbilst plānotajam

Pirmais projekts ir Vecumnieku vidusskolas piebūve. Šeit darbus veic personu apvienība «Kvintets M un Remce». Būvdarbos pašlaik īsteno tā saucamo nulles ciklu – pagrabstāva sienu un pamatu izbūvi un siltināšanu. «Abās ēkas daļās atrasta neatbilstība ar projekta plānotajiem apjomiem – pagrabam sienu siltināšanai neatbilstība 213 kvadrātmetru platībā, kopā ar pārējo ēku – par 273 kvadrātmetriem, kas sastāda 10 227,19 eiro, tai skaitā pievienotās vērtības nodoklis,» informēja M. Veinbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējumu plānots rast no Vecumnieku apvienībā īstenotajiem mežu izsoles ieņēmumiem. Deputāti to atbalstīja, un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis norādīja, ka jāiestrādā budžeta grozījumos.

Izmaiņas bija gaidāmas

Nākamais projekts bija Iecavas vidusskolas aktu zāles izbūve un ēdamzāles pārbūve. Darbus šeit veic SIA «Reaton», kas savulaik būvēja Iecavas stadionu. M. Veinbergs norādīja, ka daudz papildus darbi tieši vecās ēkas ēdināšanas korpusa izbūvē, galvenokārt projekta neatbilstības dēļ. Kopā fiksēts 21 gadījums, kad bija jāmaina projekts. «Biju «uz paklāja» pie priekšsēdētāja, katru punktu izstāstīju,» pauda M. Veinbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Juris Krievs interesējās, kāpēc paredzēti papildus 22 tūkstoši eiro ugunsdrošības jomas sakārtošanai, jo to vajadzēja paredzēt projektā. M. Veinbergs norādīja, ka uzaicināts bija speciālists, kurš norādīja uz problēmām.

«Pa šiem gadiem pirmo reizi redzējām tik nekvalitatīvu projektu,» atzina Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks. Tomēr iepriekš bijis skaidrs, ka kaut kas neparedzēts parādīsies – ēku tomēr savulaik cēla padomju armijas karavīri kā hospitāli.

Kopējā sadārdzinājuma summa – 84 954,11 eiro. «Galvenais – lai var pabeigt līdz mācību gada sākumam,» norādīja A. Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildus elementi

Visbeidzot, Iecavas pamatskolas sporta zāles būve. M. Veinbergs slavēja SIA «Selva būve» kā labu būvnieku un šeit izmaiņu esot mazāk, bet piecas pozīcijas tomēr ir. Nepieciešams papildus apmetums vairākās vietās, pieejas mezgla pārbūve jumta konstrukcijā, drošības elementi apkures sistēmai un citas izmaiņas. Papildu izmaksas arī siltumtrases izbūvei – pa ceļam atrakti pamati, kas nebija pirms tam identificēti.

Dažās jomās izmaksas samazinātas, jo atrasti materiāli, kas ir atbilstoši un kvalitatīvi, bet maksāja lētāk. Tomēr kopējais sadārdzinājums iezīmēts 42 717,32 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Šeit būvi plānots pabeigt līdz septembra beigām.

Noslēgumā A. Mačeks norādīja, ka šīs ir paredzētās gala summas Iecavas projektos – tagad ar būvnieku novada vadība varētu tikties, tikai parakstot darbu pabeigšanas un nodošanas aktu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. ne jau jūs, domes speciālisti, kuru ir kā mēslu mušu pie iepuvušas gaļas, redzēja, bet būvnieki norādīja uz projekta nepilnībām. Vai novadā jau sen kā nav jāizvērtē daudzu t.s. speciālistu atbilstība ieņemajamam amatam? Vai šīm nodaļām un departamentiem, pārpildītiem ar draugiem un paziņām, vai vienkārši “labiem cilvēkiem” , nebūtu pienākums izvērtēt ik katru projektu, kur tiek izlietoti tūkstoši un miljoni novada iedzīvotāju nodokļos samaksātās naudas, kuras, starp citu tik ļoti trūkst daudziem nodokļu maksātājiem, nodokļu, kuri ir augstākie starp Baltijas valstīm un vieni no augstākajiem ES. Varbūt, tieši tādēļ, ka dāsni atalgojam šādus “speciālistus” lielā skaitā, kas vispār nav speciālisti.

  28
  2
 2. Nu vispār jau nekvalitatīva projekta gadījumā atbildīgs par sekām ir tas, kurš uzlika parakstu uz pieņemšanas nodošanas aktam un pieņēma šādu projektu vai arī ja var pierādīt- tad arī projektētājs.

  19
 3. Nu par šiem projektiem akmens bijušo iecavas un Vecumnieku novadu darboņu dārziņā.. Veinberg,cik % ?

  16
 4. Nu protams….visi vainīgi. Bauskas novads atkal iegrābs naudu un pārējie grims. Vecumnieki kamēr bija novads atkopās un tūlīt būs nolaist, jo Bauskas kungiem būs ceļojumi. Ezera sakopšanai naudas žēl putni ies bojā….vienalga. Atdodiet Vecumnieku pagastam visu nodokļu naudu, kuru tās iedzīvotāji samaksā nodokļos….. bērniem nometnes bija par velti….tagad nav naudas.jāmaksā vecākiem. Okmaņa kungs tā nu gan nav smuki.

  14
  3
 5. Atkopās ne jau Vecumnieku novads, bet Vecumnieku pagasts uz citu pagastu rēķina, kuri grimst vēl šodien, jo lūk Vecumniekiem vajag vairāk – skolu, ezerus, ielas, mūzikas skolu u.c……

  4
  2
 6. Projektētājiem likums liek apdrošināt savu projektēšanu, eksperti arī apdrošina savu profesionālo darbību-projektu ekspertīzi. BVK birojs organizē atkārtotu projekta ekspertīzi strīdus gadījumā. Kāpēc netiek pieteikti apdrošinātājiem projektētāju brāķa apdrošināšanas gadījumi? Pieteiktajai summai ir jābūt vienādai ar celtnieku it kā atrastajām projekta kļūdām. Apdrošinātāji ar savu naudu nesvaidās. Varbūt tie celtnieki nedaudz fleitē? Apdrošinātāji izdarīs to darbu, ko pasūtītājs droši vien nav skrupulozi izdarījis, pārbaudīs celtnieku pamatotās un nepamatotās pretenzijas un turpmāk neapdrošinās projektētājus un ekspertus- brāķdarus vai arī atteiksies maksāt, ja celtnieki būs sacerējuši nepamatotu objekta sadārdzinājumu. Bez apdrošināšanas nevienā pašvaldības konkursā nevar startēt. Ja vien pašvaldības ievēro likumus. Vēl ir arī līgumi ar projektētājiem, ekspertiem, celtniekiem, kuros pasūtītājs nosaka visas likumos atļautās sankcijas par projekta, ekspertīzes, būvniecības brāķi. Līgumus konkrētais pasūtītājs ievēro? Ja pasūtītājs ir jau parakstījis jebkā pieņemšanas -nodošanas aktu, tad sankcijas nav iespējamas , ja vien līgumā nav noteikts citādi.

 7. Jā. Nekas jau nepārsteidz. Veinbergs un Mačeks kā jaunas meitenes tirinājās, ka viss būšot skaisti. Šeit jau parādās visas neizdarības. Mačeks nesaprot pats ko dara, kamēr Veinbergs slīd kā zalktis pa dīķa virsu…. papildus naudu vajag. Mačekam tak māja jābūvē. Urbums ir, ko izkāsa no Dzksa urbēja… Jāpiesit kabata, ja nu vēlēšanu laikā abus izšaus ka korķus….. 😁

 8. vai kāds vispār strīdas, kopš izveidots jaunais novads un visi deputāti, vismaz ārēji, ir uz “vienu roku”, kā liela ģimene. Ne velti represīvās iestādes, kam jāpieskata korupcija valstī, vienbalsīgi atzīst, ka lielākie korupcijas riski Latvijā ir tieši pašvaldību iepirkumos. Tikai valsti vadošās interešu grupas, kuras šeit sauc par partijām, domā citādi, saucot “to” par politisko pasūtījumu….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.