Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No 1. novembra Bauskā un Īslīcē būs jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus SIA “Bauskas ūdens” un SIA “Īslīces ūdens”, un tie stāsies spēkā 1. novembrī. Tarifi pieauguši tikai saistībā ar iekļautās elektroenerģijas izmaksu pieaugumu. Pārējās izmaksu pozīcijas tarifos nav mainītas, portālu informēja SPRK pārstāve Ieva Lazdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Energoresursu cenām ir būtisks īpatsvars ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksās – tās veido apmēram 30 procentus no ekspluatācijas izmaksām. Elektroenerģijas rēķini, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, komersantiem ir pieauguši vairākkārt, līdz ar to, lai nodrošinātu pakalpojuma pieejamību, komersantiem nākas iesniegt jaunus tarifu projektus,” skaidro SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska.

SPRK apstiprinājusi, ka no 1. novembra līdz 2023. gada 30. aprīlim SIA “Bauskas ūdens” ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,10 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,70 EUR/m3

Attiecīgi no 2023. gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,14 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,77 EUR/m3. Salīdzinot ar spēkā esošajiem tarifiem š.g. gada 1.janvāra, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pieaugs par 0,24 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifu – par 0,36 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vērtēšanas laikā komersants iesniedza tarifu projektu veidojošo izmaksu pamatojošos dokumentus un tarifu projekta precizējumus. Rezultātā, salīdzinot ar sākotnēji SPRK vērtēšanai iesniegto, ūdensapgādes pakalpojumu tarifu komersants palielināja par 0,03 eiro un kanalizācijas pakalpojumu tarifu arī par 0,03 eiro, kā arī iesniedza otru tarifu projektu periodam no 2023.gada 1.maija,” informē SPRK.

Savukārt SIA “Īslīces ūdens” klientiem Bauskas pilsētas Mūsas upes kreisā krasta teritorijā un Īslīces pagastā no šī gada 1.novembra ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,38 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 2,07 EUR/m3

Salīdzinot ar spēkā esošajiem tarifiem kopš 2020.gada 1.decembra, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pieaugs par 0,47 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 0,67 eiro. Vērtēšanas laikā komersants iesniedza tarifu projektu veidojošo izmaksu pamatojošos dokumentus un tarifu projekta precizējumus. Rezultātā, salīdzinot ar sākotnēji SPRK vērtēšanai iesniegto, ūdensapgādes pakalpojumu tarifu komersants samazināja par 0,09 eiro un kanalizācijas pakalpojumu tarifu par 0,13 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmaiņas tarifu projektos vērtēšanas laikā saistītas ar komersantu veiktajām korekcijām elektroenerģijas izmaksu aprēķinos, iekļaujot tarifā elektroenerģijas cenu atbilstoši jaunākajām izmaksu prognozēm. Ietekmi atstāja arī no izmaksu aprēķina izslēgtās obligātā iepirkuma un jaudas komponentes un sistēmas pakalpojumu maksas, ņemot vērā Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākuma likuma grozījumos noteikto.

SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas. SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa.

Plašāk ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK interaktīvajā kartē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Kāpēc nomainot ūdensskaitītājus dokumentos norāda tikai veselus skaitļus, piemēram 204. Reāli uztādītais skaitītājs rāda 204,394 – kas segs šo 0.394 patēriņu?

    2
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.