Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No ārpuses iepako kā “konfekti”, bet iekšpusē katastrofa; baušķeniece sašutusi par Bauskas policijas ēkā redzēto

Baušķeniecei Ilzei nācies paviesoties Bauskas policijas iecirknī, kur vajadzējis sniegt liecību, kādā ierosinātā lietā. Viņu šokējušas telpas, kuras izmanto mūspuses likumsargi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“No ārpuses ēka iepakota kā “konfekte”, bet iekšā padomju laiku smaka. Vai kaut kas tāds ir pieļaujams šajā gadsimtā? Vai tiešām policijai ir tik grūti ar līdzekļiem, ka nav iespējams veikt kosmētisko remontu, iegādāties jaunas mēbeles? Izdiluši, saplēsti krēsli, teju ķirmju saēsti galdi, nodrupušas sienas, izdauzītas grīdas. Varbūt darbinieki pie tā ir pieraduši, bet cilvēkam no malas iespaids patiešām graujošs! Pritons – es nosauktu vienā vārdā!” savas pārdomas pauda baušķeniece.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa apliecināja, ka iestāde ir informēta par Valsts policijas lietošanā esošo objektu dažādo vizuālo un tehnisko stāvokli. “Diemžēl šāda situācija, kad ir nepieciešami infrastruktūras uzlabojumi ir ne tikai vienā iecirknī, bet arī citviet. Valsts policijas infrastruktūras sakārtošana un policistu darba apstākļu uzlabošana ir Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma Valsts aģentūras (NVA) pārziņā. Valsts policija ir iesniegusi pieteikumus infrastruktūras uzlabošanai, un arī šogad NVA ir atvēlēti līdzekļi un paredzēts veikt uzlabošanas darbus. Tomēr ierobežoto finanšu līdzekļu dēļ aģentūra var veikt tikai daļu no tiem darbiem, ko pieprasa Valsts policija,” skaidro D. Kalniņa.

Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāve Vendija Pikše-Kučma atgādināja, ka 2020.gada 16.decembrī aģentūra noslēdza būvdarbu līgumu ar SIA ”Revohaus”, kura ietvaros tika veikti energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu būvdarbi Zaļā ielā 12, kur izvietots Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknis, kā arī citas iestādes. Būvdarbi tika uzsākti 2020.gada janvārī, un šī gada februārī ēkas tika pieņemtas ekspluatācijā. Šo būvdarbu līgumcena ir 530 990,84 eiro bez PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abām ēkām tika nomainīts jumta segums un lietus ūdens noteksistēmas, siltināti jumta un bēniņu pārsegumi, siltinātas ēku ārsienas un veikta to dekoratīvā apdare, siltināts ēku cokols un pamati, izbūvēti jauni ieeju sliekšņi, ieejas kāpnes, izbūvēta uzbrauktuve cilvēkiem ar kustību traucējumiem, nomainītas ārdurvis. Administratīvai ēkai uzstādīta jumta drošības sistēma un zibensaizsardzība, atjaunots ieejas jumtiņš, nosiltināts pagrabstāva pārsegums un nomainītas evakuācijas durvis abās kāpņu telpās. Kā arī veikta ēkas pamatu drenāžas un abu ēku ārējās lietus kanalizācijas tīkla izbūve, kā arī citi darbi.

2022 .gada februārī aģentūra arī veikusi iekšdurvju nomaiņu šajā objektā. V. Pikše-Kučma pastāstīja, ka šogad, saskaņā ar aģentūras būvdarbu plānu, paredzēts uzsākt plašus remontdarbus ēkas pirmajā un otrajā stāvā. Remonta laikā tiks veikts iekštelpu kapitālais remonts (komunikācijas, telpu pārbūve, kosmētiskais remonts u.t.t.), veidojot jaunas un modernas telpas darbiniekiem.

“Šobrīd būvprojekts ir gatavs, drīzumā sāksies darbs pie iepirkuma procedūras un tad jau ķersimies klāt būvniecībai. Taču, tā kā plānotie būvdarbi ir tiešām apjomīgi, visticamākais, ka remonts turpināsies arī nākamgad. Šobrīd nav iespējams nosaukt būvdarbu izmaksas, jo celtniecībā vērojams straujš sadārdzinājums,” skaidroja V. Pikše-Kučma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norādīja, ka vispirms tiks remontētas otrā stāva telpas, tad darbinieki pārcelsies uz jaunajām telpām un atbrīvos vietu būvniekiem, kas turpinās remontu pirmajā stāvā. “Centīsimies pēc iespējas mazāk traucēt policijas un citu iestāžu ikdienas darbu!” sola V. Pikše-Kučma.

Viņa piebilda, ka aģentūras atbildība ir nekustamais īpašums, savukārt mēbeļu iepirkumu veic pati Valsts policija.

D. Kalniņa paskaidroja, ka mēbeles tiek iegādātas, izvērtējot iecirkņu priekšnieku un struktūrvienību vadītāju pieprasījumus un pieejamo finansējumu. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknim jaunas mēbeles tika piegādātas 2020. gada aprīlī, maijā, jūlijā, septembrī un decembrī, 2021. gada februārī, septembrī un decembrī, kā arī šī gada martā. Drīzumā tiek plānots izsludināt jaunu iepirkumu par mēbeļu iegādi Valsts policijas vajadzībām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Šokā viņa, ko bāz savu šnobeli tur kur nevajag! Ko uz 3. 4.stāvu neuzgāji? Drosmes nepietika? Noņem brilli un dur taisni!

  7
  5
 2. Ja piesūkusies ar padomju smaku,tad nekavējoties nojaukt,ar remontiem nebūs līdzēts!Visu no šķūrēt,vieta uzcelt jaunu un modernu.Ar digitālajiem gulošajiem policistiem,sejas un smakas skanēšanu un ieslodzījuma kamerām i mākonī.Ja trūkst naudas ,baušķeniekiem uzlikt Kārtības Nodokli uz 25 gadiem.Pilsētas labā vien cenšamies!

  5
  4
 3. izskatas pec sudu bedres, bet ko tur, pec ta var spriest ka policija strada, atpalikusi totali no citam valstim, elementaras zadzibas nespej atklat, kinologi ar suniem nav, neka nav … tie izmekletaji ari un policisti bez izglitibam, tad ko vini var? zems limenis

  12
  3
 4. pofig par eku, bet policijas darba kvalitate zem jebkuras kritikas tik vien ka ordenus pieskir

  15
  4
 5. Jā, man arī sanāca darīšana ar pogaino un patiešām izbrīnīja zemais izglītības līmenis. Nemāk protokolu uzrakstīt, zināšanas, kompetence – nulle. Varbūt tiešām labāk ieguldīt likumsargu zināšanās, aprīkojumā nekā telpās. Ja jau pieraduši pritonā strādāt, nekas nenotiks, ja turpinās tur strādāt. Taču izglītošana gan steidzami ir vajadzīga!!!

  14
  4
 6. Jāsaka godīgi, izbrīna zemais izglītības līmenis tas fakts .Nemāk ne protokolus uzrakstīt ne pārējo DDD

  11
  2
 7. Kur komati? Kas tas par stilu? Viss norāda uz paša palīgskolas treniņbikšu līmeni

  5
  6
 8. Vai kabinetu blondās madāmas tika aizskartas? Policijas prestižs ir zems. Jaunie pēc darba policijā īpaši nealkst un no iesācējiem vien retais ir palicējs. Vairums, tiklīdz saskaras ar policista ikdienu, auj kājas un dodas projām. Nav nekāds noslēpums, ka sieviešu policijā ir arvien vairāk, bet tomēr, lai ko jūs sacītu, šī tomēr ir vīriešu pasaule.

  7
  3
 9. tur pie tiem dokumentiem tadien nokelletiem melniem matiem, ietetovetam uzacim, mati ka muza mezs uz galvas.
  agrak tada nekartiga bija, ka tur tagad uz to okumentu kartibu?sanak kas?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.