Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No Bauskas novada uz finālskati Rīgā 1. jūlijā izvirzīti divi kori

Dalībai XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koru konkursa finālā (turpmāk – Fināls), kas notiks 1. jūlijā, no Bauskas novada izvirzīts Bauskas kultūras centra jauktais koris «Mežotne» (mākslinieciskā vadītāja Mārīte Jonkus) un Vecumnieku tautas nama sieviešu koris «Via Stella» (mākslinieciskā vadītāja Liene Batņa), informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs (turpmāk – LNKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LNKC sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām no 25. marta līdz 7. maijam rīkoja XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku noslēguma koncerta “Kopā Augšup”, koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un senioru koru koncerta koprepertuāra pārbaudes un svētku dalībnieku atlases skates.

Koris «Via Stella», mākslinieciskā vadītāja Liene Batņa. Foto: Ivars Bogdanovs

Kā «Bauskas Dzīve» noskaidroja LNKC, uz Finālu izvirzītajiem koriem dalībai LNKC līdz 10. jūnija plkst. 17 ir jāiesniedz pieteikuma anketa un izvēles dziesmas nošu partitūras piecos eksemplāros. Konkursa dalībnieku uzstāšanās secības izloze notiek LNKC 12. jūnijā plkst. 12.

Plānotā koru uzstāšanās Finālā: Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst. 11, 15 un 19 jauktie kori; Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē plkst. 12 – senioru kori, plkst. 15 – vīru kori un plkst. 18 – sieviešu kori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Koris “Mežotne”, mākslinieciskā vadītāja Mārīte Jonkus (titulattēlā). Šī un titulattēla autors: Ivars Bogdanovs

LNKC skaidro, ka konkursā kori izpilda divas dziesmas – obligāto skaņdarbu no Svētku koncertu koprepertuāra un latviešu komponista oriģināldziesmu vai tautasdziesmas apdari a cappella no visu Vispārējo latviešu Dziesmu svētku (1873-2023) kopkora koncertu repertuāra, vai brīvas izvēles latviešu komponista oriģināldziesmu vai tautasdziesmas apdari a cappella.

Konkursa programmas atskaņojuma izpildījums (mūzikas laiks) nepārsniedz 10 minūtes.

No Bauskas novada deju kolektīviem neviens nav izvirzīts finālskatei, ne arī deju lielkoncertam “Balts”. Tam gatavojās Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kopa “Mēmelīte” (vadītāja Ligita Irbīte), Bauskas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs ”Mēmele” (vadītāja Ligita Irbīte) un Īslīces kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Līdums” (vadītāja Iveta Novika).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.