Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

No pirmdienas Bauskā bez maksas pieņems savāktās rudens lapas

Bauskas novada iedzīvotāji rudenī savāktās lapas bez maksas, sākot no pirmdienas, 17. oktobra, varēs nodot SIA “Vides serviss” dalīto atkritumu vākšanas laukumā Bauskā, Biržu ielā 8b, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāda bezmaksas akcija, kas tiek rīkota ar pašvaldības atbalstu, ilgs līdz šī gada 30. oktobrim, savukārt lapu izvešana no konkrētas adreses ir maksas pakalpojums, un tas iepriekš ir jāpiesaka SIA “Vides serviss”. Citās Latvijas pašvaldībās, kur rīko līdzīgas akcijas, tiek noteikti dažādi ierobežojumi. Piemēram, vienā dienā persona drīkst nodot ne vairāk kā 0,5 kubikmetrus jeb piecus 100 litru maisus ar lapām. Tāpat bez maksas lapas atkritumu laukumos tiek pieņemtas tikai no konkrētajā pašvaldībā deklarētiem iedzīvotājiem.

Uzņēmumā SIA “Vides serviss” skaidroja, ka pagaidām apjoma un deklarēto personu ierobežojumi netiks piemēroti. Ja lapu savākšanas akcijas laikā kaut kas mainīsies, par to sabiedrība tiks informēta, norādīja uzņēmumā.

Pašvaldība aicina ņemt vērā, ka koku lapas tiek klasificētas kā bioloģiskie atkritumi, kas pielīdzināmi sadzīves atkritumiem, līdz ar to tās ir kategoriski aizliegts dedzināt. Pašvaldības teritorijā ir atļauts dedzināt koksnes atkritumus (sausos kokus, krūmu zarus bez lapām, neapstrādātu kokmateriālu atkritumus), ievērojot šādus nosacījumus: pilsētās un ciemu teritorijās koksnes atkritumu dedzināšana ugunskuros un dedzināšanas iekārtās atļauta no 15. septembra līdz 30. oktobrim un no 1. aprīļa līdz 15. maijam no plkst. 8 līdz 17, bet lauku teritorijās koksnes atkritumu dedzināšana ugunskuros un dedzināšanas iekārtās atļauta no 15. septembra līdz 15. maijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Bauskas novada saistošajiem noteikumiem ielu saslaukas, smiltis un bioloģiski noārdāmos dārzu un parku atkritumus, tai skaitā koku lapas, zarus un nopļauto zāli aizliegts bērt arī sadzīves atkritumu konteineros. Bioloģiski noārdāmos atkritumus fiziskām personām atļauts kompostēt savas mājsaimniecības teritorijā gadījumā, ja tas neapdraud cilvēku dzīvību, veselību, vidi, trešo personu mantu un ja tas tiek veikts videi drošā un normatīvajiem aktiem atbilstošā veidā.

Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 70 līdz 1000 eiro, juridiskai personai no 250 līdz 2800 eiro.

Vaicājot, vai kāds pašvaldībā uzrauga bioloģisko atkritumu dedzināšanu un soda mērus piemēro, jo pagājušajā un šajā nedēļā, piemēram, Bauskas pilsētas teritorijā lapas tiek dedzinātas daudzviet. Milzīga kaudze ar lapām šonedēļ tika svilināta Elektriķos un kāda pilsētas iedzīvotāja interesējās, vai tur “Vides serviss” neatbrīvojas no pilsētā savāktajām lapām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā SIA “Vides serviss” informēja, ka savāktās lapas tiks vestas  uz  poligonu “Getliņi Eko” – bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes kompleksu.

Pašvaldība aicina gadījumos, kad tiek konstatēts, ka tiek ugunskuros dedzināti atkritumi, kas nav koksnes (sausie koku, krūmu zari bez lapām, neapstrādātu kokmateriālu atkritumi), informēt pašvaldības policiju pa tālruni 20278188 (diennakts).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

 1. Dedzina lapas uz velna paraušanu, kaut kā tos uzraudzītājus un sodītājus nekur nemana. Stukaču laikam nav un policistiem acu pierē nav.

  6
  2
 2. Nezinu kam tie noteikumi, un kāpec mums vajad ši pašvaldības policija, tā ir tikai silta vietiņa dīkdieņiem kas neko nevar izmainit. Kā tantes dedzina atkritumus no veikala(iepakojumi, maisiņi,
  ) tā ari to turpina . Ja to policiju izsauc , tad parasti atbrauc, kad jau viss nodedzināts. Tam vecajam komunistu laiku tantem pie kājas apkārtējo kaimiņu veselība. Un lapas tiek sakrautas apakša, pa virsu koku zariņi. Un uz nebēdu dedzina un piesmirdina gaisu,

  8
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.