Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Labots: Sestdien paredzētais skrējiens «Aizskrien līdz Bauskas slimnīcai!» no Rīgas līdz Bauskai PĀRCELTS

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību aktualitātēm Bauskas slimnīcā, kā arī vispārējai situācijai medicīnas nozarē, sestdien, 29. oktobrī, paredzētais skrējiens «Aizskrien līdz Bauskas slimnīcai» PĀRCELTS dažādu apstākļu dēļ, ceturtdienas vakarā “Bauskas Dzīvei” pavēstīja Bauskas slimnīcas vadītāja Margarita Epermane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš viņa skaidroja, ka šis būs skrējiena «Izskrien Latvijas slimnīcas» pirmais posms: «Primāri skrējiens iezīmēs jauna attīstības posma sākumu Bauskas slimnīcā, sagaidām, ka saņemsim arī Veselības ministrijas novēlējumu medicīnas iestādes attīstībai turpmākajiem gadiem.
Sekundāri šī aktivitāte ieskicēs medicīnā pastāvošo ilglaicīgo izaicinājumu – nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumus ierobežotu resursu (gan finanšu, gan personāla) apstākļos.»

M. Epermane, raksturojot situāciju, sacīja, ka pašlaik mediķiem jāstrādā vairākās slimnīcās, braucot no vienas vietas uz citu. «Tas nozīmē, ka medicīnā vienmēr visi ir skrejoši, lai izdarītu visu pēc labākās sirdsapziņas un iespēju robežās varētu sniegt medicīnisko palīdzību pacientiem neatkarīgi no viņu atrašanās vietas. Tādēļ ir radies kopējais nosaukums «Izskrien Latvijas slimnīcas».»

Slimnīcas vadītāja atklāja, ka skrējienu domāts sadalīt trijos posmos stafetes veidā. Pirmais posms būs līdz Ķekavai (18 kilometri), garākais posms – 26 kilometri – būs no Ķekavas līdz Iecavai, bet noslēdzošie 23 kilometri sekos finiša posmā no Iecavas līdz Bauskai.

«Šie trīs posmi simbolizē slimnīcas trīs attīstības prioritātes: personāls un kvalitatīvu pakalpojumu pieejamība, infrastruktūra un digitalizācija. Lai sniegtu iespēju arī sabiedrībai iesaistīties, plānojam, ka būs pieejama skrējēju (vēstnešu) izsekošana ar GPS iekārtu. Tas nodrošinās ikvienam iespēju pievienoties ceļa posmā uz tik garu skrējienu, cik pašam ir piemērots. Tā ir lieliska iespēja apvienot aktīvu dzīvesveidu ar sabiedrībā nozīmīgas problēmas aktualizāciju,» uzskata M. Epermane. Viņa sacīja, ka šādi skrējieni būs arī turpmāk uz citām Latvijas slimnīcām. Jācer, ka šoruden vēl pārceltais skrējiens tiks sarīkots.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Pa kuru ceļu tie potenciālie pašnāvnieki skries?Pa pārslogoto A-7 maģistrāli?Prātiņ nāc mājās.

  32
  3
 2. Nevajag vēlēties redzēt, bet piedalīties pašiem. Kaut tikai atbalstīt, lai pievērstu lieku reizi uzmanību, ka Bauskas slimnīcai vajag naudu, lai vismaz uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem nav 200 dienas jāgaida.

  15
  15
 3. Reāli nesapratu dziļi māksliniecisko jēgu. Varbūt ja ar nestuvēm skrietu būtu skaidrāk

  23
 4. M. Epermane skaidro, ka pašlaik mediķiem, lai kompensētu personāla trūkumu, jāstrādā vairākās slimnīcās, braucot no vienas vietas uz citu. ak,Dievs palīdzi viņai…. Vai Epermanei ir sapratne par mediķu algu,darba specifiku par to,ka braukā mediķi,lai alga būtu lielāka,bet ne jau lai kaut kam kaut ko kompensētu….:))

  19
 5. vai radot Slimnīcā sabiedrisko attieību speciālista amatu,kuram laba alga,tagad iespējami sponsorējot skrējienu kurā vietā jūs piesaistiet speciālistus? Par šiem līdzekļiem būtu labāk noalgojuši kādu ārstu-speciālistu slimnīcai!!!!

  30
 6. Zirgam jāsmejas…. Vai Tavuprāt 1000 eur “uz papīra” ir laba alga? Parādi man to ārstu – speciālistu, kuru var noalgot par 1000 EUR mēnesī?

  4
  7
 7. Vai dome ir informēta par slimnīcas vadītājas darbu arī Vaivaru valdes sastāvā? Tādus divus vadošus amatus var apvienot tikai ātri skrienot….

  16
 8. Pilnīgi bezjēdzīgs un nesakarīgs pasākums. Sportisti varētu skriet, bet ne ar šādu lozungu. Slimniekiem un pensionāriem arī jāskrien, ja gribētu atbalstīt.

 9. Bauskas, kā arī visas Latvijas medicīnā par naudu var “aizskriet” pat desmit un divdesmit reižu ātrāk nekā “skrienot” valsts daļēji apmaksātā programmā. Varbūt, vispār vajadzētu beigt māžoties ar tā saucamo “bezmaksas medicīnu”? Jau sen bija laiks pāriet uz medicīnas apdrošināšanu ik katram valsts iedzīvotājam, lai beidzot tiktu vaļā no patreizējās naudas šķērdēšanas nejēgā. Nekas nenotiek par velti, arī šis skrējiens ko izmaksā

  10
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.