Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nodod ekspluatācijā pārbūvēto ceļu Priedītes–Mežotnes stacija; būvniekam piemēro līgumsodu

Ekspluatācijā nodots pārbūvētais autoceļa B7 Priedītes–Mežotnes stacija 1,8 km garais posms, laikrakstu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» jau rakstījusi, ka būvdarbi objektā sākās pagājušā gada septembrī un tiem bija jābūt noslēgtiem ne vēlāk kā šī gada 30. jūnijā. Ceļa lietotāji jau vasaras vidū sāka celt trauksmi par nekopto brauktuvi un defektiem virsmā. Augusta beigās ceļa malās slējās prāvas balandas, bet caur melno segumu daudzviet spraucās nezāles. Septembrī grāvji tika izpļauti, bet virsma turpināja aizaugt.

Bauskas novada pašvaldībā precizēja, ka būvuzņēmējs novērsis fiksētos brauktuves defektus un 16. novembrī saņemts Bauskas novada būvvaldes akts par būves pieņemšanu ekspluatācijā. Darbus objektā saskaņā ar noslēgto līgumu veica uzņēmums SIA «Valkas ceļi». Līgums ar būvuzņēmēju noslēgts 2021. gada 26. novembrī par kopējo summu 255 322,23 eiro ar PVN.

Pagājušā gada 9. augustā pašvaldībā saņemts SIA «Valkas ceļi» iesniegums par cenu indeksāciju minētajam objektam, kuram pievienoti materiālu piegādātāju piedāvājumi un darbu izmaksu sadārdzinājuma izvērsts aprēķins. Būvnieks izmaksu sadārdzinājumu attiecināja uz tādām pozīcijām kā mehānismi, minerālmateriāli un bituma izstrādājumi. Bauskas novada pašvaldības būvniecības nodaļas speciālisti izskatīja iesniegto dokumentāciju un secināja, ka norādītās izmaksas atbilst pašreizējai tirgus situācijai valstī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatojoties uz SIA «Valkas ceļi» iesniegto izmaksu sadārdzinājuma aprēķinu, kā arī ņemot vērā būvniecības nodaļas speciālistu izvērtējumu, lai īstenotu investīciju projektu «Priedītes–Mežotnes stacija pārbūve 1806 metru garumā posmā no 0,0. km līdz 1,806. km», būvdarbu izmaksu sadārdzinājuma segšanai pašvaldība 2022. gada 22. decembrī atbalstīja lēmumu par papildu finansējuma 47 704,95 eiro (ieskaitot PVN) apmērā piešķiršanu un attiecīgi līguma summa pieauga līdz 303 027,18 eiro ar PVN.

Savukārt šī gada 27. oktobrī saistībā ar faktiski izpildītajiem darbiem līguma summa samazināta par 12 695,80 eiro, tādējādi gala līguma summa ir 290 331,38 eiro. Bauskas novada pašvaldībā norādīja, ka, tā kā netika ievēroti līgumā noteiktie termiņi, galējā norēķinā ietverts līgumsods 10% apmērā – 29 033,14 eiro.

Atgādināsim, ka novada pašvaldībā šī ceļa remontdarbus pamatoja ar to, ka brauktuve visās kartēs iezīmēta kā tūrisma un veloceļš, bet katru gadu vietvara saņēmusi pretenzijas par šī ceļa slikto stāvokli. Pavasaros tas tika izskalots un bija grūti izbraucams. Tāpat nebija iespējams veikt uzturēšanas darbus – greiderēšanu un sniega tīrīšanu atbilstoši Latvijas valsts autoceļu tehniskajai specifikācijai. Tālab te varēja līdzēt tikai pārbūve.

«Lursoft» dati liecina, ka firma «Valkas ceļi» dibināta 2017. gadā, tās darbības veids ir ceļu maģistrāļu būvniecība; apgrozījums 2022. gadā bija 9 245 604 eiro, strādāts bija ar peļņu, uzņēmumā bija 28 darbinieki; īpašnieki vienādās daļās ir Andress Arro no Igaunijas un Renārs Avotiņš; abi ir arī uzņēmuma valdes locekļi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. nebūtu Pēteris, tur augšā, nācis palīgā un šim ceļa posmam “uzklājis” baltu, stingru “asfaltu”, kas nosedza visas novada speciālistu un būvnieku kļūdas, un brāķi, tad diez vai kādam, redzot “dubultā klājuma” brauktuves vidū augam lekno zālīti, celtos roka parakstīt ekspluatācijā nodošanas aktu? Pavasarī, nokūstot “baltajam asfaltam”, varēs teikt- atklājušies “slēptie defekti” , būvniekam jāveic garantijā paredzētie remontdarbi, vien būvnieks vairs nav atrodams….

    11
  2. Latvijas valstī ir obligāta divu gadu garantija un 10 procentu no līgumsummas kā garantijas ieturējums.Šos desmit procentus izmaksā būvniekam pēc diviem gadiem no nodošanas akta parakstīšanas datuma.Rakstā par garantijas naudu nekas nav teikts. Vai pasūtītājs ir ieturējis garantijas 10 procentus no līgumsummas? Ja būvnieks pazūd, tad par šo naudu cits labo būvnieka defektus ( ja naudas pietiek un defekti nav graujoši). Varbūt raksta autors varētu informēt nodokļu maksātājus?

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.