Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Noskaidroti labākie skatuves runas meistari

Bauskas bērnu un jauniešu centrā 26. martā aizvadīts Bauskas novada skatuves runas konkurss. Šogad konkursā piedalījās 43 skolēni, no kuriem 12 izvirzīti nākamajai pārbaudījumu kārtai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada skatuves runas konkurss norisinājās divās grupās – pirmā savu veikumu žūrijai atrādīja plkst. 11, bet otrā plkst. 14. Kopā pārbaudījumā piedalījās 43 audzēkņi no 13 novada izglītības iestādēm.

Konkursa dalībnieku uzdevums bija runāt vienu prozas darbu un vienu dzeju. Vienu no darbiem dalībnieks drīkst izpildīt latviešu valodas dialektā vai izloksnē, taču mazākumtautību izglītības iestāžu skolēni vienu no darbiem var runāt dzimtajā valodā. Konkursa nolikums paredz, ka priekšnesuma izpildījumam tematiski jāsaistās ar skolēna spēju literārā darba autora vārdiem paust izpratni, prieku, izbrīnu, redzējumu par šī laika aktuālām tēmām, piemēram, dzīvību, brīvību, zināšanām, atbildību, toleranci, ģimeni un tradīcijām.

«Bija liels prieks redzēt un klausīties skatuves runas konkursa dalībniekus, viņu izjūtas un attieksmi pret literatūru. Gatavošanās laikā sarežģītākais posms bija teksta atrašana, lai tas būtu man piemērots un saprotams. Ja lasot dzejoļu grāmatu, spēju iztēloties konkrētam dzejolim gan ainu, gan intonāciju, tad zinu, ka esmu atradusi īsto,» stāsta konkursa dalībniece Lelde Rādena, «vispirms iemācos tekstu no galvas, vairākas reizes lasu skaļi ar pareizo intonāciju, tad ar skolotājas un mammas palīdzību tieku līdz vēlamajam rezultātam. Pēc uzstāšanās varu teikt, ka neesmu līdz galam apmierināta ar savu sniegumu, jo zinu, ka varēju labāk.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

L. Rādena stāsta, ka nākamajā konkursa kārtā runās tos pašus tekstus, ko šajā, bet vairāk centīsies piedomāt par roku novietojumu runāšanas laikā, kā arī vairāk sagatavos sevi emocionāli.

Foto: Ģirts Donerblics

Dalībnieku runas vērtēja žūrija trīs locekļu sastāvā – režisori Inguna Gremze un Reinis Vējiņš, kā arī aktrise un skolotāja Anete Saulīte.

«Es domāju, ka jaunieši konkursam bija ļoti labi sagatavojušies – visi izdarīja labāko, ko var, lai piedalītos konkursā,» vērtē žūrijas locekle režisore Inguna Gremze, «starp mums, žūrijas locekļiem, protams, noritēja diskusijas, bet nebija ļoti grūti izvēlēties skolēnus, kurus nominēt nākamajai kārtai. Tie, kuri tika izvirzīti, vislabāk izteica domu, ko bija ielikuši runātajā dzejas vai prozas darbā.» Viņa stāsta, ka runas izpildījumos tieši domu izteikšana un spēja pastāstīt stāstu publikai saprotami un, izmantojot emocijas, ir tas, kas aizrauj un nosaka to, vai pretendentu izvirzīt tālākai konkursa kārtai. Spēcīgākie runātāji esot tie, kas runā «ar dzīvām acīm» un pārliecību sevī, kā arī, protams, jābūt labai dikcijai un citiem kritērijiem, kas noteikti nolikumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Zemgales reģiona skatuves runas konkursu, kas norisināsies 16. aprīlī Bauskā, tika izvirzīti:

Marija Jansone no Valles pamatskolas 1. klases, skolotāja Ildita Jansone;

Dārta Garā no Bauskas Valsts ģimnāzijas 2.c klases, skolotāja Ināra Muraško;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maija Kviese no Vecumnieku vidusskolas 2. klases, skolotāja Antra Zikova;

Marta Jansone no Valles pamatskolas 4. klases, skolotāja Dina Godļevska;

Jānis Jašinskis no Iecavas pamatskolas 6. klases, skolotāja Baiba Žūriņa;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Roberts Bērziņš no Codes pamatskolas 9. klases, skolotāja Mairita Ostrovska;

Kate Kononova no Codes pamatskolas 9. klases, skolotāja Mairita Ostrovska;

Vendija Volosovska no Bauskas Valsts ģimnāzijas 11.c klases, skolotāja Inita Nagņibeda;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lelde Rādena no Bauskas Valsts ģimnāzijas 11.c klases, skolotāja Inita Nagņibeda;

Keita Ieva Gasūne no Bauskas 2. vidusskolas 10.c klases, skolotāja Daina Burceva;

Rasa Rušmane no Vecumnieku vidusskolas 10. klases, skolotāja Solveiga Vītola;

Ernests Limbergs no Bauskas Valsts ģimnāzijas 12.b klases, skolotāja Inita Nagņibeda.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Mūsu Pilsrundāles skola nepiedalās? Nav spējīgu skolēnu? Sagatavotāju trūkums.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.