Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Noskaidroti Skaļās lasīšanas sacensību uzvarētāji

Pirmdien, 9. maijā, Bauskas Kultūras centrā tika lasītas priekšā grāmatas. Kamēr citi līdzaudži izglītojās mācību stundās, 5. klašu centīgākie grāmatu mīļotāji piedalījās Skaļās lasīšanas sacensībās. Ar grāmatu rokās bija ieradušies 12 piekto klašu skolēni – 11 meitenes un viens puisis – no Bauskas 2. vidusskolas, Vecsaules pamatskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Codes pamatskolas, kā arī Bauskas pilsētas pamatskolas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu vadīja Sarmīte Zandere, Bauskas bērnu bibliotēkas vadītāja. Viņa katru konkursa dalībnieku īsi raksturoja, tad jaunie lasītāji sēdās skaistā krēslā ar grāmatu rokās, lai trīs minūtes klausītājus iepazīstinātu ar fragmentu no tās.

Jauniešiem bija jāpamato sava izvēle, cits arī īsi raksturoja grāmatas sižetu. Katrs dalībnieks, kurš izvēlējies lasīt grāmatas, nenoliedzami neatkarīgi no rezultātiem ir ieguvējs, tā vērtējot sniegumu, sprieda žūrija. «Jauniešiem būs bagāts vārdu krājums un iztēle, milzīgs prieks par katru lasītāju. Arī vairākas izvēlētās grāmatas bija ļoti interesantas, gribas izlasīt. Pašlaik bērnu literatūra ir interesanta, autori piemērojušies laikmetam,» vērtēja žūrija.

Lielā vienprātībā tika nolemts uz reģionālo finālu sūtīt Vecsaules pamatskolas audzēknes Līvu Viļumu un Evelīnu Martu Lepsi, Bauskas pamatskolas skolnieces Gabrielu Krekšinu un Sintiju Niedru, kā arī Bauskas 2. vidusskolas audzēkni, kas šoreiz pārstāvēja Ozolaines bibliotēku, Evelīnu Stankevicu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» uzrunāja Evelīnu, kura uzstājās pēdējā. Uz jautājumu, vai bija uztraukums, meitene atbildēja apstiprinoši. «Parasti jau es nelasu priekšā, bija uztraukums, bet mamma bija ieradusies, viņa teica, lai iedomājos, ka runāju viņai vien. Tā arī darīju,» stāsta meitene.

Četrus gadus jauniete iesaistoties arī Bērnu žūrijā, proti, lasa noteiktās grāmatas, jo ir «čakla lasītāja». «Tomēr ļoti biezas grāmatas neizvēlos, man nepatīk ilgi ar vienu darbu,» atzīst jauniete. Tuvākas esot nopietna satura grāmatas, vairāk romāni. Vēl patīk skatīties filmas, zīmēt un iet ārā ar draudzenēm, stāsta Evelīna.

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) turpina Skaļās lasīšanas sacensības. 5. klašu skolēni visā valstī gatavojās aizraujošam pirmās kārtas konkursam savās skolās un bibliotēkās. Sacensību metodika pārņemta no Holandes, kur šāda veida sacīkstes notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljonu bērnu, informē Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra pārstāve Silvija Tretjakova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lasīšanas sacensību pirmais solis notiek vietējā mērogā – skolā, bibliotēkā. Otrais solis ir reģionālais fināls no aprīļa beigām līdz vasarai. Trešais solis – nacionālais fināls septembra beigās.

Reģionālais fināls būs 17. maijā Bauskas Kultūras centra lielajā zālē, kad pulcēsies 20 bērnu, tad jaunieši lasīs to pašu fragmentu, ko būs vēl vairāk noslīpējuši. Savukārt tikai viens no viņiem tiks izvirzīts tālāk uz nacionālo finālu, kas norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē septembrī, teic S. Zandere.

Skolēniem kopā ar skolotājiem svarīgi pārliecināties, vai izvēlētais fragments ir pietiekami interesants, vai fragmenta lasīšana kopā ar ievadu nepārsniedz trīs minūtes, kas ir ilgākais pieļaujamais uzstāšanās laiks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.