Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Novada jauniešu forumā Vecumniekos izvirza turpmākās prioritātes

Vecumnieku tautas namā piektdien, 20. oktobrī, tika aizvadīts jauniešu forums «Liekam puzli kopā», kurā diskutēts par dažādām svarīgām un nozīmīgām tēmām jauniešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības jaunatnes nodaļas vadītāja Līga Briģe atzīst, ka pasākums aizvadīts veiksmīgi. Ieradušies bija jaunieši no visa novada, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī pašvaldības darbinieki un dalībnieki no citām organizācijām. Kopā pasākumu apmeklēja 102 dalībnieki. Viņi tika sadalīti darba grupās, katra no 12 grupām analizēja atšķirīgu diskusijas tēmu un pēc spraigas darbošanās prezentēja savu redzējumu pārējiem foruma dalībniekiem. 

L. Briģe informē, ka forumā tika runāts par vairākām tēmām, piemēram, par jauniešu līdzdalību un pilsonisko iesaisti jaunatnes politikas veidošanā un attīstības procesos. «Foruma laikā bija labi novērojams jauniešu prieks, jo viņi sajuta to, ka viņiem ir iespēja paust savu viedokli, uz ko mudināja arī Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks,» pastāsta L. Briģe.

Runāja arī par neformālas vides radīšanu labākai sadarbībai starp lēmumu pieņēmējiem, jaunatnes organizāciju pārstāvjiem un pašiem jauniešiem. Neformālu gaisotni radīt esot palīdzējušas gan kafijas pauzes, gan arī orientēšanās spēle, kas noorganizēta ar Vecumnieku tūrisma un informācijas punkta atbalstu. Orientēšanās uzdevumos piedalījās arī pašvaldības pārstāvji, kas tika sadalīti grupās kopā ar jauniešiem. «Grupās bija novērojams, ka dalībnieki veiksmīgi sadalīja darba pienākumus – kurš zīmēs, kurš atbildēs, kurš aizstāvēs un tamlīdzīgi,» tā L. Briģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārrunāto tēmu vidū bija arī esošās situācijas darbā ar jaunatni izvērtēšana, prioritāšu un uzdevumu izvirzīšana. «Pašlaik ļoti cītīgi strādājam, gatavojot jauno stratēģijas dokumentu, un viens no uzdevumiem forumā bija izvirzīt jautājumus, lai saprastu, kas jau ir izdarīts un ko būtu nepieciešams virzīt nākamajos soļos,» stāsta L. Briģe. «Viens no skaļākajiem jautājumiem bija par Vecumnieku jauniešu telpu. Jaunieši ļoti aktīvi aizstāvēja savu viedokli par to, kādēļ tā ir vajadzīga, kam piekrita arī pārējie grupas biedri. Forumā valdīja saliedētība par to, ka tas ir nepieciešams. Šo jautājumu virzīsim kā vienu no prioritātēm politikas stratēģijas attīstībā.»

Diskutēts tika arī par citiem jautājumiem, un jauniešu viedokļos atskanēja dažādas spēcīgas atziņas – «Līdzdalība nav kaut kas perfekts, katram cilvēkam tas ir citādāk», «Sadarbībai svarīga ir komunikācija, un komunikācija – tā ir atslēga» un citas. «Es biju patīkami pārsteigta par jauniešu drosmi un enerģiju. Arī kolēģi minēja, ka pat tie jaunieši, kuri parasti ir klusāki, forumā skaļi un pārliecinoši aizstāvēja savu viedokli,» tā L. Briģe. «Uzskatu, ka šis forums ir liels ieguldījums mūsu jaunatnes politikā un sadarbībā ar skolām. Plānoju šādu forumu rīkot arī nākamajā gadā, lai veidotos jauniešu viedokļu izpratne un sadarbība ar jauniešiem. Svarīgi, lai viņi saprot, kas ir jaunatnes politika, jaunatnes nodaļa, ar kādu mērķi mēs šeit esam un kā varam sadarboties.»

Kopumā forumā tika iztirzātas šādas tēmas: mobilais darbs ar jauniešiem, līdzdalība, sadarbības iespējas, vasaras nodarbinātība skolēniem, karjera, darba iespējas pilngadīgajiem jauniešiem, jauniešu mentālā veselība, saturīga brīvā laika pavadīšana, telpa jauniešiem, neformālā izglītība, pašvaldības atbalsts jauniešu kompetenču pilnveidei, digitālās prasmes un Bauskas novada jaunietis kā savas kopienas veidotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

L. Briģe uzskata, ka katrs foruma dalībnieks bija ieguvējs, kā arī patīkami bija redzēt pašvaldības deputātus un darbiniekus neformālā vidē, sadarbojoties ar jauniešiem. Arī paši jaunieši atzina, ka pozitīvi vērtē aktivitātes kopā ar pašvaldības deputātiem.

Foto – Aiva Moroza un Līga Briģe

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.