Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Novadnieki iepazīst lielā Bauskas novada vietas un cilvēkus, apceļojot Iecavu, Vecumniekus, Taurkalni un Valli

Lai tuvāk iepazītu Bauskas novadu, tā vietas un cilvēkus, biedrība «Jumala» rīko novada apceļošanu projektā «Mazas pērles lielā novadā». Kopā ar Bauskas novada ļaudīm jau aizvadītajā sestdienā, 27.maijā, bija pirmais izzinošais izbraukums, informē projekta vadītāja Gunta Dombrovska.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazas pērles lielā novadā tika meklētas Iecavas apkaimē, Zvirgzdes mežos, Vecumniekos, Taurkalnē un Vallē. Meklējumos piedalījās iecavnieki, baušķenieki, rundālieši un dzimtmisieši.

Vispirms tika izzināti senie notikumi, kas risinājušies pēc Otrā pasaules kara Iecavas puses mežos, kad īpaši Zālītes pusē darbojās vairākas pretošanās kustības grupas – nacionālie partizāni, kuri vairākus gadus bija aktīvi pretinieki ienākušajai agresīvajai varai, pastāsta G. Dombrovska. Tālākie ceļi veduši uz Iecavas staciju. «Lai arī šobrīd satiksmes vilcieni te nekursē, tomēr priecē, ka stacijas ēka gluži pamesta nav un ir gana aprūpēta,» spriež ceļotāji.

Iecavas dzelzceļa stacija. Foto no biedrības “Jumala” albuma.

«Pēc tam, Zvirgzdes kāpā, kas ir kopš Baltijas ledusezera kušanas laikiem sastumta un viena no augstākām iekšzemes kāpām, uzkāpuši, baudījām tālās ainavas. Bet Vecumniekos mūs sagaidīja vietējā māksliniece – gleznotāja un Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas skolotāja Anda Sproģe. Čakli padarbojušies tikām katrs pie saviem sietspiedes tehnikā darinātiem dāvanu maisiņiem,» pieredzēto atklāj grupas dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Taurkalnē. Foto no biedrības “Jumala” albuma.

Kā vēsta G. Dombrovska, pārsteidzoša bijusi tikšanās Taurkalnē, kur ceļojošos novadniekus uzņēma vietējā bibliotēkas vadītāja Brigita Čebatarova. Izrādīja bibliotēkas plašās telpas, izstāstīja nelielā ciema vēsturi. Pabijuši pie teiksmu apdvestā Aklā ezera. «Tā mītiski skaistie krasti gan šoreiz bija neviesmīlīgi vēsa vēja appūsti, toties tikām pie svaigi ķertām un silti žāvētām zivīm – igauņu brekšiem.»

Aklais ezers. Foto no biedrības “Jumala” albuma.

Šī ceļojuma noslēdzošās norises bija aktieru Amtmaņu muzeja «Zvanītāju Bukas» Vallē. Muzejs tika apskatīts un tā stāsti izzināti, «pēc tam noslēgumā – gardās biešu zupas baudīšana, ko sarūpējusi mūsu sadarbības partnerorganizācija, biedrība «Jaunatne smaidam». Un tad arī Bārbeles folkloras kopas «Tīrums» iepriecinošā dziedāšana un sadancošana,» stāsta G. Dombrovska.

Projekta vadītāja noslēgumā vēsta: «Skaista un bagāta diena. Uz jautājumu – Kas jums patika visvairāk, atskanēja atbilde – VISS!!! Un tad jau – citiem kāpa, citiem māksla, citiem dejošana … Katrā vietā uzzinājām un ieraudzījām ko jaunu – vietas daili, sava darba un vietas iedvesmotus ļaudis. Ceru, ka notika abpusēja bagātināšanās un tikpat iepriecināti kā jutāmies ciemiņu kārtā, jutās mūsu uzņēmēji.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu «Mazas pērles lielā novadā» atbalsta Bauskas novada pašvaldība.

Foto – no projekta dalībnieku albuma, biedrība «Jumala»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.