Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Novembrī sāk pieņemt pieteikumus valsts atbalstam par apkurei izmantoto elektroenerģiju

Bauskas novada pašvaldība līdz pat 30. aprīlim pieņems pieteikumus valsts atbalstam šai apkures sezonai. No novembra atbalstam var sākt iesniegt pieteikumus par apkurei izmantoto elektroenerģiju, tāpat turpinās pieteikumu pieņemšana par iegādāto malku, granulām un briketēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 31. oktobrim Bauskas novadā kopumā saņemti 4985 pieteikumi. No tiem – 2309– iesniegti elektroniski vietnē www.epakalpojumi.lv, savukārt klātienē saņemti 2676 pieteikumi. Absolūtais vairākums no iesniegtajiem ir malkai bez maksājuma dokumenta ( 4814 pieteikumi). Pavisam maz ir tādu, kas vēlas saņemt valsts atbalstu par granulām un briketēm. Arī par apkurē izmantoto elektroenerģiju iesniegumi vēl nav saņemti. Bauskas novada valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC) pieļāva, ka iedzīvotāji vēl jaunos elektrības rēķinus nav saņēmuši, tālab arī pieteikumu vēl nav.

Paredzēts, ka atbalstu piešķirs elektroenerģijas patēriņam virs 500 kilovatstundām mēnesī, bet nepārsniedzot 2000 kilovatstundas mēnesī, 50% apmērā no elektroenerģijas cenas, kas pārsniedz 0,160 eiro par kilovatstundu bez PVN, bet ne vairāk kā 0,100 eiro par kilovatstundu bez PVN.

Pašvaldība atgādina, ka iesniegt pieteikumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, var mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks, īrnieks vai viņa pilnvarotā persona.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniedzot pieteikumu, jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, kontaktinformācija, bankas vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs, uz kuru pārskaitīt piešķirto atbalstu. Tāpat pieteikums ietver pašapliecinājumu par attiecīgas apkures esību mājoklī un to, ka citi mājsaimniecības locekļi nav iesnieguši pieprasījumu. Jāuzrāda arī īpašuma tiesību apliecinoši dokumenti, piemēram, īres līgums. Savukārt, ja īpašuma tiesības apliecina zemesgrāmata, tā nav jāuzrāda, jo pašvaldībai ir pieeja zemesgrāmatas informācijai.

Lai saņemtu atbalstu, jāpievieno maksājumu apliecinoši dokumenti vai rēķins par apmaksāto elektroenerģiju. Izņēmums ir – par iegādāto malku līdz 31. augustam, par kuru nav saglabājies maksājuma čeks, – šajā gadījumā ir iespēja saņemt atbalstu bez maksājumu apliecinoša dokumenta 60 eiro apmērā. Taču būtiski uzsvērt, ka šo atbalsta veidu var pieprasīt tikai līdz 30. novembrim.

Piešķirot atbalstu, pašvaldība to 30 darbadienu laikā pārskaitīs uz iesniedzēja norādīto kontu. Līdz šim jau Bauskas novadā izmaksāts atbalsts 2640 mājsaimniecībām 179 360 eiro apmērā.

Taču ir arī gadījumi, kad pašvaldībai atbalstu nākas atteikt. Bauskas novada domē paskaidroja, ka atteikums līdz šim bijis 52 gadījumos. Šobrīd atteikums ir piešķirts tādos gadījumos, piemēram, ka pieprasīts par īpašumu, kas ir faktiski zemes gabals bez ēkas. Tāpat ļaudis ir mēģinājuši iesniegt pieteikumus par īpašumiem, kuriem lietošanas mērķis nav noteikts kā dzīvojamā māja, bet gan dārza māja, un tādam pieteikumam ir jāatsaka. Lai tāds īpašums varētu kompensāciju saņemt, ir jāmaina ēkas lietošanas mērķis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. 30 gadu attistiba—jaludzas pec pabalstiem. Latvija ir aizmirsusi ka kugot???? var tak nofraktet tankerus un atvest leto gazi, degvielu no Venecuelas—ak jaaaaa asv saimnieks tak nelauj

    10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.