Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pagarināta iespēja nodot savāktās rudens lapas; pašvaldība atgādina, ka lapas dedzināt nedrīkst

Bauskas novada iedzīvotājiem pagarināta iespēja bez maksas nodot savāktās rudens lapas. Līdz šā gada 12. novembrim tās var nodot SIA “Vides serviss” dalīto atkritumu vākšanas laukumā Bauskā, Biržu ielā 8b, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā SIA “Vides serviss” informēja, ka rudens lapu nodošanas akcijas laikā no 17. līdz 30. oktobrim iedzīvotāji atveduši 60,95 m3 lapu.

Pašvaldība aicina ņemt vērā, ka koku lapas tiek klasificētas kā bioloģiskie atkritumi, kas pielīdzināmi sadzīves atkritumiem, līdz ar to tās ir kategoriski aizliegts dedzināt. Pašvaldības teritorijā ir atļauts dedzināt koksnes atkritumus (sausos kokus, krūmu zarus bez lapām, neapstrādātu kokmateriālu atkritumus), ievērojot šādus nosacījumus: pilsētās un ciemu teritorijās koksnes atkritumu dedzināšana ugunskuros un dedzināšanas iekārtās atļauta no 15. septembra līdz 30. oktobrim un no 1. aprīļa līdz 15. maijam no plkst. 8 līdz 17, bet lauku teritorijās koksnes atkritumu dedzināšana ugunskuros un dedzināšanas iekārtās atļauta no 15. septembra līdz 15. maijam.

Saskaņā ar Bauskas novada saistošajiem noteikumiem ielu saslaukas, smiltis un bioloģiski noārdāmos dārzu un parku atkritumus, tai skaitā koku lapas, zarus un nopļauto zāli aizliegts bērt arī sadzīves atkritumu konteineros. Bioloģiski noārdāmos atkritumus fiziskām personām atļauts kompostēt savas mājsaimniecības teritorijā gadījumā, ja tas neapdraud cilvēku dzīvību, veselību, vidi, trešo personu mantu un ja tas tiek veikts videi drošā un normatīvajiem aktiem atbilstošā veidā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 70 līdz 1000 eiro, juridiskai personai no 250 līdz 2800 eiro.

Neskatoties uz aizliegumu, Bauskā lapas tiek dedzinātas, it sevišķi tumšajā diennakts laikā. Bauskas novada pašvaldības policija apliecināja, ka likumsargi ik pa laikam saņem informāciju par ugunskuru kurināšanu pilsētas teritorijā. Ņemot vērā, ka šovasar pašvaldībā ir apstiprināti jauni saistošie noteikumi “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Bauskas novadā”, kuros ir noteikts, ka lapas dedzināt nedrīkst, un ir daļa iedzīvotāju, kas ar dokumentu nav iepazinusies, pašvaldības policijas darbinieki iedzīvotājus informē par izmaiņām normatīvajos aktos un lūdz jau iekurinātos ugunskurus nekavējoties dzēst. Pašlaik, ja šādu situāciju konkrētā vietā policija piefiksē pirmo reizi, ugunskura kurinātājs netiek uzreiz sodīts.

Bauskas novada pašvaldības policijā precizēja, ka pagaidām neviena persona par lapu dedzināšanu nav sodīta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.