Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Paplašina tekstila šķirošanas iespējas Bauskā; specializētos konteinerus uzstādīs arī Pilsrundālē

No 2023. gada Bauskā nodrošinātas plašākas iespējas šķirot tekstila izstrādājumus –  pilsētā uzstādīti papildus specializētie konteineri tekstila izstrādājumu dalītai vākšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā SIA “Vides serviss” informēja, ka Bauskā izvietoti papildus divi konteineri tekstilam pie veikala “Apavu namiņš”, Zaļā ielā 11/7.  Paredzēts, ka šonedēļ viens jauns konteiners tiks uzstādīts arī pie Rundāles apvienības pārvaldes ēkas Pilsrundālē.

Saskaņā ar Eiropas direktīvu, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs no 2025. gada būs jānodrošina tekstila šķirošana un apsaimniekošana. Latvija apņēmusies sākt šķirošanu jau no 2023. gada.

Uzņēmumā SIA “Vides serviss” norādīja, ka tekstila šķirošanas virsmērķis ir vides ilgtspējība: jo vairāk šķirojam, jo mazāku tekstila apjomu apglabā atkritumu poligonos, jo mazāks ir tekstila radītais vides piesārņojums, jo vairāk izstrādājumu var atgriezt otrreizējā apritē. Tekstila izstrādājumu šķirošana ir vēl viena iespēja iedzīvotājiem samazināt nešķiroto sadzīves atkritumu apjomu savā mājsaimniecībā, tādā veidā ekonomējot finanses, bet vienlaikus dot otru dzīvi tiem tekstila izstrādājumiem, kuri vēl ir izmantojami, taču kaut kāda iemesla dēļ netiek lietoti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Iedzīvotāji tiek aicināti nodot jebkāda veida apģērbu un apavus – gan jaunu, gan lietotu, tādu, kas izgājis no modes, ir apnicis vai ir nokalpojis savu laiku. Tāpat var nodot mājas tekstilu – segas, palagus, galdautus u.c. Galvenais nosacījums – lai nododamais tekstils nav bijis saskarsmē ar ķīmiskiem līdzekļiem, motoreļļām un citām vielām, nav pelējis un sadriskāts, kā arī tam jābūt sausam, pretējā gadījumā atkārtotu dzīvi tam piešķirt nav iespējams. Tāpat pie tekstila nav šķirojamas rotaļlietas, gumijas zābaki, kā arī slēpošanas plastmasas zābaki. Nodotajam tekstilam jābūt stingri aizsietā maisā, maisa izmērs tik liels, lai var ievietot konteinera atverē.

Konteineri Bauskā pieejami arī SIA “Vides serviss” dalīto atkritumu nodošanas laukumā Biržu ielā 8b, kā arī pie tirgotavas “Mini Rimi” Zaļā ielā 3. Uzņēmumā skaidroja, ka papildus konteinerus SIA “Vides serviss” uzstādīs, ja būs tam piemērota vieta. Tai jābūt publiski pieejamai, pārredzamai. Līdzšinējā pieredze rāda, ka nepārskatāmas vietas pārtop par nelegālo atkritumu novietni.

Bauskā savāktais tekstils līdz šim tika nogādāts uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas filiālē Tukumā, kur to tālāk sadalīja frakcijās, atbilstoši materiālam, kvalitātei un citiem kritērijiem. Daļa izstrādājumu – kvalitatīvs apģērbs, apavi un mājas tekstils – tika novirzīts atkārtotai lietošanai, savukārt pārējiem materiāliem  meklētas pārstrādes iespējas. Taču gada nogalē konkrētā vieta Tukumā slēgta, un tagad tekstils no Bauskas tiek vests uz šī paša uzņēmuma noliktavu Rīgā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.