Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par 1,08 miljoniem eiro izveido kultūrtelpu “Mežotnes baznīca”, bet nenodrošina tai ūdens pievadu

Pagājušajā nedēļā svinīgi atvērta kultūrtelpa “Mežotnes baznīca”. Objekta pārbūve notika divās kārtās, un kopējās darbu izmaksas sasniedza 1,08 miljonus eiro. Pēc skaistajiem jaunās kultūrtelpas atvēršanas svētkiem “Bauskas Dzīve” saņēmusi vairākas vēstules, kurās pausta neizpratne un kritika. Viena no nebūšanām, kas pārsteigusi arī vietējos rundāliešus, ir ūdens iztrūkums šajā vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ne Mežotnes atjaunotās baznīcas kultūrtelpā, ne tuvākajā apkaimē, arī ne jaunuzceltajā tualetē nav pieejams ūdens. Telpas par naudu – 100 un 200 eiro – tiek izīrētas dažādiem pasākumiem, kāzām u. c., bet dalībniekiem un viesiem nav iespēju ne rokas nomazgāt, ne ziedus ūdenī ielikt, ne padzerties. Kas vēl svarīgi – nav iespēju veikt telpu mitro uzkopšanu. Vai tiešām sanitāriju uzraugošās iestādes ko tādu ir atļāvušas?» neizpratnē ir rundālieši.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka ūdens pievads nav paredzēts. Pašvaldība izsaka pateicību par ierosinājumu un apsola, ka dzeramo ūdeni baznīcas telpās nodrošinās. Vasarā pasākumu laikā būs iespējams piegādāt ūdeni cisternā, norādīja Bauskas novada domē.

Foto: Andris Dūmiņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (45)

  1. Kā nav ūdens. Tas tak ir pi…ec. Ūdenim ir obligāti jābūt. Es šokā. Teiciens pie krieviem: “I tak sajģot!”

    15
    1
  2. Nu tie zaļie plastmasas krēsli arī kaut kāds nonsens, vēl taburetes varēja salikt. Tad jau uz laiku no Rundāles MFC zāles varēja aizņemties, bet kas tev te krāmēsies ar pārvadāšanu. Kaut kāds klusais ārprāts šitādu naudu ieguldīt un nepadomāt par elementārām mūsdienīgām ērtībām.

    18
  3. Atklāti sakot šī vieta, ēka un tā vispārējā sajūta pirms renovācijas bija daudz labāka.
    Miljons iztērēts, bet kas rezultātā? Vieta zaudējusi savu šarmu, koki izcirsti, nu vēl izrādās, ka ūdens nav.

    Bet telpas tagad īzīrē.. tad jau laikam cer miljonu atsist. Diemžēl neticu, ka pieprasījums būs tik liels kā cerēts un plānots.

    18
    2
  4. Elementāri rokas nomazgāt,grīdu izmazgāt,ziedus vāzēs salikt un pēc tam vāzes izmazgāt. Kā? Ar spaini uz avotu vai upi ?Vai veikalā par pašvaldības naudu ūdeni pirkt? Bez kanalizācijas nav civilizācijas. Tas tā kā Rundāles pilī pirms 200 gadiem- dāma greznā krinolīnā pačurāt gāja smirdīgā pagrabā no laipas.Pēc 200 gadiem sanācis tāpat.

    16
    1
  5. Nieks vien ir abiem Aivariem, pajautās partnerpašvaldībai Krievijā, lai projektam piešķir vēl tūkstošus un ieurbs spicīti būs ūdens pārpārēm, pieliks sūkni, boileri un būs civilizācija, vēl VARAM paprasīs saules paneļus un būs ekonomija.

    14
    1
  6. Jā, šis mums vēl viens Zelta dienvidu tilts, turklāt kā tad to naudu atsitīs, ja kultūriestāde sestdienās, svētdienās slēgta? Kultūriestādes koncertprogramma šai zeimas sezonai vēl nav izziņota. Ja jau nav ūdens, tad jau apkures kultūrtelpā arī nav. Diez ko sezona ziemā nesanāks. Kā var šādi šķiesties ar naudu? Mums ir pietiekami daudz baznīcu, kur tāda nauda nebija jāgrūž, mierīgi var pārveidot par kultūrtelpu. Trekni, trekni dzīvojam Rundālē, tāpēc Bauskā pat Salātu ielai neatrodas nauda.

    20
    1
  7. Tas nozīmē, ka Bauskas estrades sociālistiskajā WC arī mūžīgi būs caurums grīdā. Tāda filozofija…Mežotnes pilskalns laikam atrodas dabas parka teritorijā un Lielupes aizsargjoslā, tāpēc ūdens esamība radīs jaunu nepārvaramu problēmu- bioloģiskās attīrīšanas iekārtas nepieciešamību un vēl kādus 100000.

    19
  8. Vai tad šī nebija tā būve, kur pašvaldībā jau rēķina ienākumus no izīrēšanas dažādiem pasākumiem? Kā tas vispār ir iespējams, ja te nav ne ūdens ne arī atbilstoša kanalizācija? Sanitārie dienesti nav pamodušies? Protams, te jau pavisam lieki vēl piebilst, ka baznīcas izīrēšana ir gluži drosmīga;) ideja jau pati par sevi. Nu viss kopā izskatās pēc komēdijas. Smuki pasākumi- pagalmā ūdens cisterna, gan jau ka tāmē apaļš cipars klāt par piegādi…

    18
  9. Kas pieņēma objektu? Būvvalde? Briļļu kiosku ilgi nepieņēma, bet šo? Varbūt objekts nav nodots ekspluatācijā? Tādā gadījumā jebkādi pasākumi un apmeklētāji ir nelikumīgi.

    18
  10. Bioloģiskās attīrīšanas iekārtu baktērijām ēdienu vajag regulāri un vienmērīgi, vēlams bez alkohola piejaukuma. Tas nozīmē, ka cauru gadu katru trešo dienu ir vēlams kāds pasākums ar vismaz 50 dalībniekiem.

  11. Kur viesi čurāja atklāšanas pasākumā?
    Pārvietojamajās būdiņās kā brīvdabas koncertos?

    15
  12. Tualetes un atkritumu urnas- tās ir mūždien neatrisinamas problemas un galvassāpes. visu it kā mēs varam sakārtot un atrisināt, bet, šo jautajumu un elementāro nepieciešmību-, NE. !?!?—

    12
  13. Gribētos dzirdēt Okmaņpapa viedokli, kāpēc tā un, galvenais, kā šo situāciju vērst par labu. Citādi izskatās, ka šīs “kultūrtelpas” apmeklētājiem ūdens būs jāņem līdzi katram savā pudelē. Kultūra, kā zināms, sākas ar ateju, bet ateja bez ūdens vairāk izklausās pēc Burjatijas sādžas.

    16
  14. Nav ievērotas LBN 208-15 “Publiskas būves” prasības, kur viennozīmīgi ir prasīta ūdensapgāde un kanalizācija, tai skaitā WC.

    14
  15. Nevar atrast nevienu būvnornatīvu, kur sabiedriskajā ēkā nebūtu pieprasīta tualete ar ūdeni un kanalizāciju. Par cisternām nekas nav teikts.

    13
  16. Tu gribi teikt, ka baznīcā ir paredzēts WC? Šaubos, ka tas tur kādreiz bijis.

    13
  17. No būvniecības un likuma viedokļa šī ” baznīca” ir sabiedriska būve. Jebkurš to var izlasīt likumi.lv pie LBN. Sabiedrisku būvi projektē, būvē un nodod ekspluatācijā atbilstoši LBN. Pretējā gadījumā ir nelikumīga būvniecība. Vēsturiski Rundāles pilī arī nebija WC, nez kāpēc tagad ir.

    11
  18. Skaista ēka,bet trūkst tās auras,kas bija pat neremontētā baznīcā…centušies atņemt ticības klātbūtni

    6
    1
  19. Par cik tūkstošiem mēnesii buus taa ūdens pievešana?
    Vai atkal uzvarees kaimiņbuušana bez konkursa… ?😉

    10
  20. Tas ūdens cisternā būs no upes? Cisterna būs tā pati ko lieto miglošanā? Upes ūdenim būs veiktas analīzes? Katrai mucai? Smalko pasākumu apmeklētāji būs pielīdzināti govju ganāmpulkam? Sile arī būs? Miljona objektā?! Kauna nav?

    12
  21. Kapitāls nesaimnieciskums, ..izgāšanās.. pilnīgs nonsenss!! ar kuru galu okmaņpaps domājis? Ar pēcpusi vai?

    11
  22. Pabiju tur. Tualete neiegaju. Pec teksta saprotu par higieniskam neertibam un kritika ir vera nemama. Mes ar savu cela biedri, pec kapelesanas pa seniem pakalniem, labprat vel dusa noskalotos…bet, ir viens bet. Si nav ta vieta, tadel nav verts apvainoties. Sodienas bauska, kur saplust divas upes un sanak kopa no citam pasvaldibam izraiditie neprot ne pludmales izveidot, ne kapu vietas sakartot, kur nu vel spriest par parejo…

    13
    2
  23. Apbrinoju so varisanos. Ta var spriest tikai tie, kuri akmeni no zemes nekad nav pacelusi . Blakus ir Lielupe. Nu aizej un noskalo savas netiras rokas…no gruvesiem ir atjaunots, kas neiedomajams. Varbut vel liftu, kadam sagribesies…protiet novertet to, kas ir…ieteiktu pamacities no Jelgavas…

    16
  24. Projektu kūrēja tā dāma rozajās biksēs vai par projekta naudu uzšūtajā pils freilenes kleitā,zem kuras var pačurāt stāvus un tad jau pie baznīcas tualeti nevajag.

    13
  25. Tu vispār aptver, ko raksti? Kāda Lielupe… kas mums te, viduslaiki, ka rokas jāiet upē mazgāt. Nav jau runa par sazin ko, bet elementārām labierīcībām vietā, kuras pielietojums ir kultūrtelpa pasākumu norisei. Un jautājums par slapjo uzkopšanu arī ir vietā. Kā tās telpas tīras uzturēs?
    Visi te visu novērtē. Glīta ēka. Izbrīns jau ir par to, ka atkal (jau atkal) kaut kas ir izdarīts un nav izdomāts līdz galam. Ieguldīta liela nauda, bet reāli pielietojums šai būvei apšaubāms. Kurš tur rausies rīkot garāku pasākumu, ja nav labierīcību. Ja uzcēla tikai smukumam, tad viss skaidrs, bet nevajag te pozicionēties par sazin kādu kultūrtelpu, un taisīt maksas cenrāžus cerībā baigi pelnīt uz šī rēķina.

    9
    1
  26. Var nošļūkt līdz upei, var pirkstus iemērkt upē, bet runa ir par miljonu, saprotiet, miljonu un Latvijas valsts būvnormatīvu ignorēšanu projektējot, būvējot, pieņemot ekspluatācijā. Vienīgā izeja ir aizmirst par daudzskaitlīgiem pasākumiem, atļaut īslaicīgi atrasties objektā ,piemēram , 5 cilvēkiem , pārklasificēt objekta statusu, bet pat tad no publiskās būves statusa diez vai izdosies izbēgt.

  27. šajā sakarā gribas uzdot vienu jautājumu Okmaņa “sektai”, vai arī bez “Mažotnes baznīca” likšana pēdiņās, turpat “pēdiņās” nevajadzētu likt vārdu savienojumu ” novada pašvaldība”, varbūt, labāk iederētos “novada patvaldība’?

    10
  28. Velreiz visu parlasiju un…parsmejos. man loti patik si vieta. Ari aura tur visnotal laba…ir atjaunots vel viens zemes plekitis LV. Ir ieguldits milzigs darbs. Par to vajadzetu priecaties un ar to lepoties, bet tad tikai sakas…apmetumi, tualetes, udeni, normativi un viss parejais…par tiem mk. Noteikumiem attieciba par sada veida buvem. Tas nebut nav tik vienkarsi, ka pirmaja bridi skiet. Pienemu, ka atjaunotaji to nemusi vera…un vel- uz sadam vietam nebraucu, lai nokartotos un mekletu, kura krana pil udens…un es nekaunos, ka Lielupe noskaloju savas rokas…

    1
    6
  29. Cik miljonu vērtai ir jābūt publiskai būvei lai pašvaldība cēlsirdīgi izpildītu LBN prasības, likuma prasības. Vai neviens nav aizdomājies, ka normālā valstī par likumu neievērošanu soda.Šajā gadījumā ir izlietota Eiropas nauda un Eiropas naudas gadijumos ne Bauskas instances skrupulozi skatās uz naudas izlietojuma pareizību. Atliek gaidīt “dieva” sodu.
    Varbūt nokrustot ” baznīcu” par vides objektu un atmetot visus saviesīgās dzīves plānus un cenrāžus izdosies izbēgt no likuma pārkāpuma un gaidāmā soda vai pārbūves atbilstoši LBN. Roku mazgātāji Lielupē var turpat krastā ari dziedāt un dejot, priekš kam bija miljons jāiztērē. Tomēr objektīvi spriežot, ļaudis nerausies dziedāt un dejot ” baznīcā” tāpēc reāli varbūt pietiks ar caurumu grīdā ” avārijas gadījumam”, aizmirstot par blakus esošo miljonu.

    5
    1
  30. Tu arī savās mājās pēc savas “sausās atejas” izmantošanas ej uz tuvāko upi rokas noskalot? Un ne jau par to ir runa, ka visi tagad brauks uz Mežotnes baznīcu nokārtot dabīgās vajadzībās, lai pašu mājās ūdeni ietaupītu, bet par elementārām situācijām, kad daba prasa savu, un nav kur sprukt…

    7
    2
  31. Ja nu kungiem “pacilātā garastāvoklī” pasākumā kādā vēlā stundā gribēsies “pastaigāt” svaigā gaisā un svaigais gaiss netīšām būs baronu kapos?

    1
    1
  32. Mietpilsoni ka bijusi, tad tadi ari paliks. Pec kom. Pausta jasaprot, ka visa aziotaza ir ap to baznicas ateju, kura neesot udens…iebraucu bauska. Neredzu nevienu noradi, kur tada varetu but..satieku setnieku. Prasu, kur ir tuvakas labiericibas. Vins smej un norada uz pilskalnu. Tur leja tada esot. Taujaju vai ari udens tur ir…vins savaibstas un nedrosi vaica vai es neesot, ko lietojis…ta esot publiska vieta. Tur nekad udens nav bijis un ari nebus…blakus tekot upe, kura varot pat lidz celiem iebrist…

    2
    1
  33. Bauskā ar publiskajām tualetēm, tiešām, nav spoži, taču pāris tādas tomēr ir (Rātslaukumā, Autoostā, varbūt vēl kaut kur), bet tādas noteikti ir visās publiski pieejamajās iestādēs un ēdināšanas vietās. Pat, ja situācija nav spoža, tas taču nenozīmē, ka šo tradīciju jāturpina, sak, mūsu senči gāja aiz kūtspakaļas, iesim arī mēs.

    5
    1
  34. nabaga Bauskas aristokrāti, kādas ciešanas nodarītas, ka kultūrtelpā nav klozets, bet gan parasta ateja. Traki. Brīnos, kā Teterovska koris spēja padziedāt, kā koristiem balss neaizlūza pēc prastās mazmājiņas apmeklējuma, ja nu vienīgi viņi no plebejiem cēlušies un agrā bērnībā pie vecmāmiņas šo šoku jau pardzīvojuši.

    1
    5
  35. Vai tad vēl nepieleca, ka iztērējot miljonu vismaz LBN bija jāievēro. Dzīve parādīs kādu dzīvi dzīvos šī ” baznīca”.

  36. Kultūrtelpā nav ne slapjas,ne sausas atejas.Pie stāvlaukuma ir kaut kāds kiosks,kas tur ir,nav pārbaudīts.. varbūt arī sausā ateja bez roku mazgāšanas iespējām.. fakts ir tāds,ka ar tādu pompu -ar jātniekiem, lentu griešanu,vietējās sabiedrības “krēmu” un kanapē -atklātā kultūrtelpa šobrīd ir slēgta.Gluži kā putina ar pompu atklātais rats Maskavā.Otrā dienā salūza.

  37. ar teikto gribeju pateikt tikai vienu- vispirms sakartojiet savu pilsetu un tad meklejiet atjaunoto baznicu tualetes udeni…

    1
    2
  38. Cilvēks neko nav sapratis. Neviens nemeklē WC gadsimtus vecās baznīcās. Šī nav baznīca, bet ir kultūrtelpa ar pasākumu cenrādi.Tātad publiska būve, uz kuru attiecas Būvniecības likums un tam pakārtotie LBN. Principa lieta.Tātad uzspļaujam likumam vai nē? Miljonu izlietojam neievērojot likumu vai nē? Tātad šoreiz daļēji ignorējam vienu LBN. Kāpēc tad nevar ignorēt arī pārējās būvniecības procesa likumdošanas komponentes, teiksim, citos objektos? Vispopulārākā likumu ignorēšana būvniecībā Latvijā ir darbības, kas sākas uz burtu K, kuras rezultātā būvnieks objektā uzvedas kā huligāns un blēdis.
    Likumi ir smagnēja padarīšana, bet šis gadījums ilustrē, cik svarīgi ir būvniecībā pārdomāt katru sīkumu, jau sākot no projektēšanas uzdevuma. Tikpat svarīgi ir lai pašvaldības darbinieki zinātu un cienītu būvnormatīvus un standartus lai neiebrauktu juridiski tehniskās aizās. Nu vajag to tehnisko izglītību un pieredzi. Račko romāni neder. Kas tad īsti ir uzcelts? Baznīca, klubs, arhitektūras piemineklis, kapu kapliča, skatu tornis? Visos gadījumos iznāk publiska būve.LBN nav termina ” kultūrtelpa”.

  39. …tiesi tadel, ka LBN nav tada termina, ka kulturtelpa, jusu pilseta vel ilgi pilskalna upes krasta smakos publiska ateja. ar caurumu. un bez udens…

  40. Vai tad mēs necenšamies lēmējiem un darītājiem iestāstīt, ka mums vairs negribas šokēt savus bērnus un mazbērnus ar smirdošo caurumu grīdā. Turklāt smirdošs caurums grīdā kļūst nelikumīgs tikko šo caurumu sākt remontēt un pārbūvēt.Kamēr to neaiztiek, caurums grīdā ir likumīgs, kamēr to epidemioloģiskais dienests nav aizliedzis.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.