Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par to, ka jāpamet Latviju, Bauskas novadā brīdināti 19 Krievijas pilsoņi

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) 3255 Krievijas pilsoņiem Latvijā ir izsūtījusi vēstules, ka viņiem Imigrācijas likuma jauno prasību dēļ ir jāpamet valsts vai arī jāpiesakās kādai uzturēšanās atļaujai, šorīt LTV “Rīta panorāmā” informēja pārvaldes priekšniece Maira Roze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PMLP personāla vadības un sabiedrisko attiecību departamentā precizēja, ka Bauskas novadā uz 99 personām attiecās imigrācijas likuma grozījumi. Jaunākā informācija liecina, ka 19 personām no šī gada 2.septembra pastāvīgās uzturēšanās atļauja vairs nav derīga. Divas no šīm personām ir vecuma kategorijā 75+, pārējie Bauskas novadā dzīvojošie Krievijas pilsoņi ir vecumā no 15-74 gadiem.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nav veikusi pārbaudi par to, vai šīs personas atstājušas Latvijas Republikas teritoriju, jo viņu likumīgās uzturēšanās tiesības saglabājas līdz 2023.gada 30.novembrim. 

Decembrī PMLP pārbaudīs valsts reģistros, vai personas, kuras nav neko darījušas sava uzturēšanās statusa sakārtošanai, ir izbraukušas no Latvijas, un, ja tas nebūs izdarīts, tad sūtīs informāciju Valsts robežsardzei, kurai būs jāpārbauda, vai personas vēl uzturas valstī, un nepieciešamības gadījumā jāveic tālākās darbības, izsniedzot izbraukšanas rīkojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PMLP arī ir izplatījusi paziņojumu, kurā atgādina – ja Krievijas pilsoņi, uz kuriem attiecas Imigrācijas likuma grozījumi, ir vienu reizi nesekmīgi kārtojuši valsts valodas pārbaudi un līdz 1.septembrim pieteikušies atkārtotai pārbaudei, otrreizēja valsts valodas pārbaude ir jākārto obligāti.

Imigrācijas likuma grozījumi paredz: ja otrreizējā valsts valodas pārbaude tiks nokārtota sekmīgi, personai līdz šī gada 31.decembrim PMLP jāiesniedz dokumenti Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai. Gadījumā, ja arī atkārtotā valsts valodas pārbaude tiks nokārtota nesekmīgi, persona varēs iesniegt dokumentus, lai pieprasītu atļauju uzturēties Latvijā uz diviem gadiem.

Arī atsevišķos gadījumos, kad valsts valodas pārbaude nebūs kārtota, persona varēs pieprasīt atļauju uzturēties Latvijā uz diviem gadiem, bet tikai tad, ja valsts valodas pārbaude nav kārtota attaisnojošu iemeslu dēļ. Šādā gadījumā, iesniedzot dokumentus šī veida atļaujas saņemšanai, pieteikumam jāpievieno arī dokuments, kas pamato attaisnojošu iemeslu esamību valsts valodas pārbaudes nekārtošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, Imigrācijas likums paredz, ka Krievijas pilsoņiem izsniegtās pastāvīgās uzturēšanas atļaujas 2023.gada septembrī zaudēja spēku. Lai dzīvotu Latvijā, viņiem jāpiesakās ES pastāvīgā iedzīvotāja statusam, bet tā saņemšanai viņiem PMLP jāiesniedz apliecinājums par valsts valodas zināšanām A2 līmenī un finanšu resursu esamību.

Politiķi pēdējā brīdī pirms normu spēkā stāšanās nolēma veikt grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem vēl divus gadus, kuru laikā nokārtot latviešu valodas pārbaudi, lai varētu legāli turpināt uzturēties Latvijā. Valdība par valodas prasību pagarinājumu lēma, jo iepriekš secināja, ka vairāki tūkstoši no Latvijā dzīvojošiem 25 316 Krievijas pilsoņiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, nav iesnieguši pieteikumus ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai, tātad viņiem valsts būtu jāpamet.

Neskatoties uz pieņemtajām izmaiņām, no septembra Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem ir jānokārto vismaz termiņuzturēšanās atļauja. Kā iepriekš pauduši PMLP pārstāvji, tiem Krievijas pilsoņiem, kas nebūs neko darījuši sava uzturēšanās statusa sakārtošanai, no 2.septembra uzturēšanās atļaujas ir zudušas, līdz ar to viņiem Latvijā zudīs sociālās garantijas, pilna pieeja veselības aprūpei, viņi nevarēs legāli strādāt u.tml., un PMLP viņiem sāks izsūtīt vēstules ar aicinājumu izbraukt no valsts 90 dienu laikā.

Foto: LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (18)

 1. Vai deportēs tādus, kādi stāv, vai atļaus arī kādas mantas paņemt līdzi, pirms deportācijas, ko?

  12
  3
 2. Omei
  Deportēt – Izraidīt trimdā (kādā noteiktā vietā).
  Šos cilvēkus neizraida trimdā, viņiem tiek lūgts atgriezties viņu pilsonības valstī.

  31
  7
 3. Un tad gan valstī pilnīgi viss būs sakārtots un idille! Ļaunuma sakne ir šajos nelaimīgajos, izrādās! Nu-nu…

  20
  17
 4. Pipec jaunums!
  Lai uztraucas ka Latvieši brauc prom no savas dzimtenes!
  Krievi bija ir un nekur nepaliks!
  Murgs vienīgā problēma Latvijā Krievi un latviešu valodā,paši Latvieši bērni skola knapi latviešu valodu velk uz 4 balem.

  31
  10
 5. Vai 14.06.41 un 25.03.49 latviešu deportācijas uz Sibīriju bija ļoti pareizas ? Tagad tikai krievijas pilsoņiem lūdz atgriezties viņu dzimtenē./ Vai tiešām neredzat atšķirību ???

  29
  7
 6. Valdošā režīma uzkurinātā rusofobija un visa krieviskā likvidēšana jau sasniegusi histērijas apmērus , izdzīs krievus no Latvijas , aizklapēs skolas , likvidēs krievu mēdijus , par šito jau eirosojuzā sāk brīnīties , ka esot pa traku . Visa šī pretkrieviskā un pretbaltkrieviskā histērija domāta , lai novērstu cilvēku uzmanību no nejēdzībām , kas notiek , un vēl tiek gatavotas .

  21
  21
 7. tiem, kuri tagad uztraucas par citas valsts pilsoņu izraidīšanu, kur tad jūs bijāt agrāk, tie pakalpīgie latvieši un krievu tautieši, kuri visu šo brīvvalsts gadu laikā nespēja saviem mīļcilvēkiem iemācīt ne labdiem, ne paldies? Vai, jūs, ar savu līko muguriņu, nesat līdzvainīgi par citas, nacistiskas valsts pilsoņu izraidīšanu, to, kuri nevēlas ievērot vietējos likumus?

  12
  4
 8. Ukraiņu ir daudz tāpēc, ka kara noziedznieks un nacistu fīrers no roZZijas sāka karu pret Ukrainu un ukraiņu slepkavošanu!!! Pats fīrers savos bandīta murgos gan muld, ka ukraiņi sāka karu! Ko gan citu var gribēt no tās nacistu valsts, kas “nekad nav nevienam uzbrukusi”: ne Polijai un Somijai 1939.gadā, ne Baltijai 1940.gadā, ne Ungārijai 1956.gadā, ne Čehoslovākijai 1968.gadā, ne Afganistānai 1979.gadā!!!

  15
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.