Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība atbalsta būvgružu pārstrādes laukuma izveidi Iecavas pagastā

Bauskas novada dome atbalstījusi SIA “Demontāža” ieceri izveidot būvniecības atkritumu savākšanas, šķirošanas un pārstrādes laukumu Iecavas pagasta “Žagatās”, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada 30. jūlijā Bauskas novada pašvaldībā tika saņemts SIA “Demontāža” iesniegums ar lūgumu sniegt atļauju būvniecības atkritumu pārstrādes vietas izveidei tai piederošajā nekustamajā īpašumā “Žagatas” Iecavas pagastā. Īpašums sastāv no vienas zemes vienības 1,75 ha platībā ar kadastra apzīmējumu 4064 014 0355.  

Minētajā vietā paredzēts izvietot portatīvas atkritumu pārstrādes un apstrādes iekārtas, kas būvgružus, piemēram, betonu samaļ līdz šķembas frakcijai, ko tālāk var izmantot būvniecībā. Darbība tiks veikta teritorijā, izbūvējot atbilstošu cieto segumu. Paredzamais apsaimniekojamais būvgružu daudzums būs 70 000 tonnas gadā, no kuriem tiks pārstrādāti 65 000 tonnas būvgružu apjoma. 5000 tonnas būvgružu, ko nevar pārstrādāt par šķembu, tālāk tiks nodoti citiem uzņēmumiem, kas veiks konkrēto atkritumu apsaimniekošanu.

«Esam Latvijā lielākais demontāžas uzņēmums. Strādājam visā Latvijā. Redzu kā problēmu, ka nepieciešams strādāt ar būvgružiem. Vēlamies izveidot būvgružu pārstrādes vietu – kur atved materiālu, pārstrādā šķembās un ved tālāk būvniecībai. Ir objekti, kur pat piemaksājam, ja ir atgūstamais materiāls, bet ir tādi, kas neiet, piemēram, vecās fermas, kur daudz šīfera. Jāskatās katrs objekts,» pastāstīja SIA «Demontāža» valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Mālnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atklāja, ka reizē tiek veidoti divi laukumi – Rīgā un Daugavpilī. «Daugavpilī mums saskaņoja laukumu simts metru attālumā no ēkām, šeit ir divi simti metru. Neplānojam strādāt brīvdienās un ārpus darba laika. Samalšanas aparāts ir salīdzinoši kluss, vairāk braukās tikai mašīnas. Redzam, ka funkcionāli tā ir rūpnieciskas ražošanas teritorija. Starp mums un ēkām ir vēl viens degradēts rajons,» pauda M. Mālnieks.

Viņš norādīja, ka būvgružus objektos pārstrādā vairāk nekā desmit vietās visā Latvijā, bet nākusi apziņa, ka vajag arī laukumus. Galvenais ieguvums būs vietējiem uzņēmējiem, kam būs iespējas lētāk atdot būvgružus.

Bauskas novada domē precizēja, ka Iecavas novada teritorijas plānojumā īpašums “Žagatas” Iecavas pagastā iekļauts funkcionālajā zonā Rūpnieciskās apbūves teritorija (R1). Saskaņā ar Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu 282.punktu minētajā funkcionālajā zonā viens no galvenajiem teritorijas izmantošanas veidiem ir Smagās rūpniecības un pirmapstrādes uzņēmumu apbūve (13002), kurā ietverta arī atkritumu pārstrādes uzņēmumu apbūve un infrastruktūra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis ir jau otrais būvgružu pārstrādes laukums, ko atbalstījusi Bauskas novada dome. Šī gada 31. martā pašvaldība deva zaļo gaismu vietējam uzņēmumam SIA “Preastat GM” Rundāles pagastā izveidot nebīstamo būvniecības atkritumu savākšanas, šķirošanas un pārstrādes laukumu.

Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš skaidroja, ka pašvaldībā tika saņemts komersanta lūgums atļaut ierīkot būvniecības atkritumu, savākšanas, šķirošanas un pārstrādes laukumu nekustamajā īpašumā “Aveņi” Rundāles pagastā Bauskas novadā.

SIA “Preastat GM” paredzētajā darbības vietā iecerējis veikt videi draudzīgu būvgružu pārstrādi un otrreiz izmantojamo materiālu atgriešanu celtniecībā. Lai to realizētu, plānots izvietot portatīvo būvgružu smalcināšanas iekārtu (Tigerbite 400) ar jaudu 6-10 tonnas stundā. Būvniecības atkritumi tiks pieņemti jau sašķiroti un tikai tādi, kas ir pārstrādei derīgi. Uzņēmums ieplānojis drupināt betonu, flīzes, kārniņus, keramiku, ķieģeļus, kas pēc MK noteikumiem nav klasificējami kā bīstami. Uzņēmuma plānos ietilpst saražot līdz 9000 tonnām šķembu gadā, no tām – 2000 tonnas tīrā betona un 7000 tonnas jaukto šķembu frakcija.

A.Sietiņš norādīja, tā kā minētais zemes gabals atrodas ārpus Pilsrundāles ciema robežām (tuvākā dzīvojamā māja ir puskilometra attālumā), sabiedriskā apspriešana šāda objekta izveidē nebija jārīko. “Nekāds kaitējumu videi nedraud, būtībā uzņēmums radīs tikai labumu. Varbūt cilvēki beigs gāzt ārā ķieģeļus mežos un iebraucamajos ceļos, tos bojājot. Ja, piemēram, ķieģeļi nokļūst uz brauktuves, tās greiderēt un dabūt līdzenas ir ļoti grūti,” saka A. Sietiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.