Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība: Bauskas pilsēta ir viena no tīrākajām un koptākajām pilsētām Latvijā

Baušķenieki neapmierināti ar pilsētas sakoptību, bet pašvaldība uzskata, ka pārmetumi ir nevietā, apgalvojot, ka pilsēta tiek uzturēta un kopta vislabākajā veidā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bauska slīkst netīrumos. Laiks pieturas silts, bērni un jaunieši staigā gan ar saldējumu, gan dzērienu pudelēm – urnas pilnas. Kur likt? Nomet blakus. Krītošās koku lapas šķiet, ka neviens nevāc, tās krājas uz ielām un ietvēm, vienīgā slota, kas tās padzenā, ir ieskrējies vējš. Nezāles slejas salīdzinoši jaunajā bruģa segumā Pilskalna ielā, taču tās raženas ir arī uz citām ietvēm Bauskā. Varbūt to var norakstīt uz kādu zaļo kustību.

Kā feļetons izklausījās pilsētvides uzturētāja “Vizii Urban” attaisnošanās, ka ar viņiem par šo nav jārunā, par to atbild Bauskas novada domes atbildīgās amatpersonas, kuras katru otro dienu izsniedz uzdevumu, kas ir jādara. Varbūt šīm personām vajadzētu biežāk pastaigāt pa pilsētu kājām, nevis braukt ar auto, tad redzētu līdz pusei nopļautos zālājus, pilnās urnas, nedegošās lampas un cita nebūšanas?! Nav jau māksla iesēsties pie mājas auto un pie domes izkāpt, tad sacerēt uz divām dienām uzdevumus, vienkārši nicinoša attieksme pret Bauskas iedzīvotājiem,” raksta pilsētas iedzīvotāja.

Garām Bauskas novada administrācijas ēkai vijas Parka iela Bauskā. Foto: www.bauskasdzive.lv

Bauskas novada pašvaldība nepiekrīt apgalvojumam par netīrītajām ielām. Bauskas novada domē norādīja, ka spēcīgo vēju ietekmē lapas, putekļi un citi dabā atrodamie objekti tiek pārnesti no vienas vietas uz citu, lai arī cik intensīva un regulāra būtu ielu tīrīšana. Pilsēta tiek kopta un tīrīta regulāri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vēlamies darīt zināmu, ka Bauskas pilsēta ir viena no tīrākajām un koptākajām pilsētām Latvijā. Par to liecina viesu un delegāciju atsauksmes, tūrisma informācijas centra apmeklētāju sacītais, kā no Latvijas, tā ārvalstu ceļotājiem. Arī Bauskas novada pašvaldības sadraudzības pilsētu delegācijas nerimstoši izsaka komplimentus par to, cik Bauskas pilsēta ir tīra. Aicinām par pāris lapām, nelieliem un īslaicīgiem vēja sanestiem putekļiem, kā arī pāris izsmēķiem, kurus nomet paši iedzīvotāji, tik ļoti nesatraukties un objektīvi novērtēt kopainu pilsētā,” paziņoja Bauskas novada domē.

Pilskalna ielas ietve Bauskā. Foto: www.bauskasdzive.lv

Uz jautājumu, vai gājēju ietves Bauskā nav jāravē un jāatbrīvo no atkritumiem, Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā apliecināja, ka gājēju ietves ir jāatbrīvo no apauguma. «Apsaimniekotājam ir uzdots šīs nedēļas laikā noņemt apaugumu no visām ietvēm. Turpināsim strādāt līdzšinējā veidā, kamēr atradīsim risinājumu. Nokaltušās lapas tiek vāktas, un tās turpinās vākt, bet lapas katru dienu krīt atkal, līdz ar to rodas iespaids, ka lapas netiek savāktas,» skaidroja pašvaldībā.

Nezāles klāj bruģi Brīvības bulvārī.

SIA “Vizii Urban” valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis paskaidroja, ka ielu mehāniskā uzkopšana Bauskā notiek atbilstoši pašvaldības izveidotajam darba uzdevumam un tehniskajai specifikācijai. Vasaras sezonā tā tika veikta divas reizes nedēļā, bet, sākot ar septembri, – reizi nedēļā. Pēc pašvaldības pieprasījuma ielu uzkopšana var tikt nodrošināta biežāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V. Purvinskis atzīmēja, ka “Vizii Urban” Bauskā uztur tikai daļu no pilsētas teritorijā esošajām pašvaldības ietvēm, kas tika iekļautas izsludinātā iepirkuma dokumentācijā. Ietves, ko uzņēmums apsaimnieko, tiek uzkoptas regulāri. V. Purvinskis piebilst, ka Bauskā ir ietves, kas nav pašvaldības pārziņā, un par to uzturēšanu atbildīgi ir teritorijas īpašnieki.

Zālājos nopļautā zāle tiek savākta pēc laika. Foto: www.bauskasdzive.lv

Iedzīvotāji ievērojuši, ka pilsētas zālājos zāle netiek pļauta ar tehniku, kurai būtu savācējs, bet tiek atstāta nepievilcīgos vālos. SIA “Vizii Urban” valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis norāda, ka pļaušanas darbi tiek veikti atbilstoši tehniskajai specifikācijai un pakalpojuma pasūtītāja norādītajai regularitātei. “Prioritārajās vietās tiek veikta arī nopļautās zāles savākšana. “Vizii Urban” ir vienojies ar pašvaldību par pļaušanas regularitātes palielināšanu,” teic V. Purvinskis.

Ieejot Bauskas pilskalna parkā, ikviens var pārliecināts, ka Brīvības bulvārī puse zālāja ir nopļauta, bet otra palikusi nepļauta. Foto: www.bauskasdzive.lv

V. Purvinskis atzīmē, ka augu, tai skaitā ziedu, podos un dobēs laistīšana un mēslošana tiek nodrošināta saskaņā ar pašvaldības noteikto regularitāti, un tā tiek veikta divas reizes sezonā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Neskatoties uz to, ka darba uzdevumā noteikts, ka atkritumu urnas jāiztukšo vismaz divas reizes nedēļā, “Vizii Urban” tās iztukšo gandrīz katru dienu, tai skaitā arī brīvdienās.

“Vizii Urban” ikdienā regulāri komunicē ar Bauskas pašvaldību, apseko uzņēmuma pārziņā esošo teritoriju un novērš konstatētās problēmas. Paldies Bauskas iedzīvotājiem par iesaistīšanos, tuvākajā laikā kopā ar pašvaldību izvērtēsim arī iedzīvotāju jautājumus,” sola V. Purvinskis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (46)

 1. Cilvēki, pašvaldība par mums ņirgājas? Vai arī tas ir tāds savdabīgs joks? Un vēl nepietiek kauna atsaukties uz pilsētas viesiem un sadraudzības delegācijām. Iespējams, reiz Bauskas pilsēta arī bija viena no sakoptākajām pilsētām, bet, tā kā ir ar ko salīdzināt, šodien tā noteikti vairs nav.

  56
 2. Kad vs bija tad, jāā varējām tā teikt. Tagad pie mums ir tāda pati miskaste ka rīgā

  24
  2
 3. Cik veicu pastaigas ar ratiņiem ( dēls ratos), redzu skaistu Bausku! Tiešām- skaists rudens!

  5
  11
 4. Iesaku izbraukt ārpus Bauskas. Būsi pārsteigts, cik nesalīdzināmi skaistāku rudeni ieraudzīsi.

  23
 5. BAUSKA reiz bija tīrākā ,bet nu jau vairāk kā mēnesi slīgst mēslos.

  25
  1
 6. nerenovetas noplukušas mājas un ciematā smird pēc sūdiem. Tas tiešām ir ļoti sakopti.

  18
  2
 7. Kā var salīdzināt un pretstatīt pašvaldības delegāciju, ārzemju viesu skatījumu ar cilvēkiem, kuri dzīvo Bauskā? Delegācijas atbrauc un aizbrauc, delegācijām uzsauc pusdienas, vakariņas, izgulda viesnīcā un tās tev sāks apgalvot, ka Bauska ir nekopta? Pozitīvais Sviklis ir viens no pašvaldības darbiniekiem, kuram jādzied stabulē, cik Bauskā ir labi un skaisti. Nepamana lēnām zālē, krūmos, atkritumos un noplukušos namos ieslīgstošo Bausku.

  24
  1
 8. Tā zāle, kas savālota ir vispār nonsens, vajadzētu kādam aiziet un sacelt siena gubiņas. Varbūt centrālajā Rimi zālienā, kurš nopļauts varētu uzcelt kādu siena zārdu kā atgādinājumu turpat mītošajai domei, ka šāda situācija vēl nav pieredzēta. Ko nozīmē, ka visas ietves nav iekļautas līgumā, kas tagad būs – daļu kops un daļu nekops?

  31
 9. Ko nu muld ielu putekļusūcēju lielo mašīnu vispār neesmu redzējusi. Droši vien pasūtījumā bija ielikts vienu reizi ceturksnī. Logus ir jāmazgā katru mēnesi, noput pamatīgi.

  14
  1
 10. Aizsūtīt bildi no pagalma atkritumu konteineru.
  ” novietnes”? Bedru un aku jautājums ir rīgas līmenī. Cik saprotams, tad galvenais rīgas bedru labotājs ir žurnālists un domnieks Olafs Pulks. Kas Bauskā ir galvenais bedru un aku labotājs? Vēl tauta runā, ka urbāņi esot noņēmuši daļu no pilsētas atkritumu urnām un arī kādus dalīto atkritumu konteinerus. Vai tā ir? Kas deva rīkojumu? Urbāņi taču esot līdzīgi maziem bērniem- paši neko nesaprotot un nedarot. Ar nepacietību gaidām 9. janvāri. Un mālu uz ledus. Par pašvaldības pārziņā esošo ēku sakoptību var teikt, nu Purvciems. Varbūt grafiti ir mazāk.

  17
 11. Kaut ko orģinālāku par šo spriedumu par sakoptāko Latvijā ir jāspēj ģenerēt! Vismaz sasmējos ne pa jokam. Mērkaķi!

  28
 12. Kauns šogad tiem,kas rūpējas par pilsētas tīrību!Pie Bauskas pils(pieminekļa)kādreiz sētnieces jau 7;00 visu savākušas/satīrijušas!Katru rītu staigājos,atkritumi mētājas,nopļautā zāle pie pieminekļa nav savākta utt!
  Jaunā firma ar auto piebrauc izņem atkritumus un viss,kas mētājas zālē un ap pieminekli,pat nepaskatās!Viss ir bēdīgi,tāds bardaks sen nav redzēts,kā pēdējos 2 mēnešus!

  31
  1
 13. Urbāņu gadījumā ir savijušies Latvijas ” biznesa” principi un mentalitāte, kas sakņojas “latviskajā” vārdā ” viziii”. Tad arī neredz miskasti sev apkārt un savāc tikai to, ko var savākt daudzmaz mebanizēti (uzmet klientu) un bez “lieka” darba un laika patēriņa tinas prom. Bauskas veiksmes stāsts… Kādam varbūt tiešām veiksmes stāsts, bet par visu jāmaksā.

  19
 14. Visai bieži iebraucu jūsu pilsētā un gandrīz vienmēr gaisā nepatīkami ož. Pec degošas plastmasas, kautkādiem mēsliem, vēl pec kautkā nesaprotama.
  Jā, visā visumā pilsēta neizskatās pārāk sakopta.

  24
  1
 15. Urbāņi saka, ka ziedu, podos un dobēs laistīšana un mēslošana tiek nodrošināta saskaņā ar pašvaldības noteikto regularitāti. Vai Bauskas Dzīve varētu pajautāt domei, cik tad bieži noteikuši laistīšanu? Vismaz kāds košums bija puķu podi uz tiltiem, bet izskatās, ka par tiem aizmirsts. Droši vien pateiks, ka ir rudens un tas ir tikai normāli, ka ziedi pārzied. Taču šoreiz vasara turpinājās līdz pat oktobrim. Vienkārši izskatās, ka siltajā laikā šiem puķu podiem netika ne ūdens, ne barības vielas. Jo es savās mājās tieši priecājos, cik skaisti un krāšņi pelargonijas ir saņēmušās un zied kā vasarā. Vakar mēģināju pakāpties līdz vienam no tilta podiem, lai gan nevarēju pašā augsnē pārbaudīt, bet pacilājot bija tik viegls, ka skaidrs izpūsts un ūdeni nav redzējis. Tad tāds tas rīkojums no pašvaldības puses, ja reiz kalendārā rudens, tad puķu podiem ūdens nepienākas un tūlīt varēs raut ārā lakstus un sviest prom. Lai gan citās pašvaldībās padomā arī par rudens ziedu stādījumiem.

  29
 16. Puķu dobju ravēšana arī droši vien pēc kaut kādiem mistiskiem grafikiem sastādīta. Apstādījumi ieauguši nezālēs, nokaltušus, beigtus eksemplārus neviens neizrauj, kur vēl tāda izšķērdība, kā veco ziedu aplasīšana, tas laikam arī nav līgumā iekļauts. Vides serviss tad salīdzinājumā ar urbāniem kā saimnieks rīkojās, droši vien darīja pa virsu nekā tas, kas līgumā paredzēts. Kā ar tīrīšanu ziemā, kas tīrīs Bausku ziemā – ir zināms? Arī urbāņi?

  23
 17. Kurš izdomāja līgumā punktu *atkritumu urnas iztukšo reizi nedēļā?🤣🤣🤣🤣
  Kā saka EKONOMIJA DOLŽNA BIT EKONOMNOJ
  👏🤣

  17
  1
 18. Kad pēdējo reizi Bauskas novada domes atbildīgās amatpersonas ir kājām izstaigājušas Bausku?
  Lielā jautrība sāksies, kad snigs un sals.

  20
 19. Viņi pašvaldībā ir pieraduši dzīvot,tā kā cūkas,tāpēc jau viņiem liekās,ka pilsēta ir tīra.Kā tajā teicienā ,ne mana cūka,ne mana druva….

  16
 20. Tev vajag atbraukt pašvaldības viesu delegācijas sastāvā, tad nekas nesmirdēs un viss patiks!

 21. Mārtiņš Sviklis varēja uzkrītoši neminēt, ka dēls ratos, bet patiesībā meitas ir ratos 🙂 Pašvaldībā nav daudz tādu eksemplāru 🙂

 22. Domei jau ir pieņemami, ka viņu skvērā dzērāji ik dienu tusē uz soliņiem, uzbāžas garāmgājējiem, atkorķē turpat pudeles un dzīro. Varbūt sāks rīkoties tikai tad, kad sāks tur arī pa lielam un pa mazam nokārtoties.

  22
 23. Vai tiešām ziedu un augu laistīšana podos un dobēs jāveic divas reizes sezonā? Varbūt kāds var nosaukt tā pašvaldības varoņa vārdu, kurš to izdomāja, un kurš šādu darba uzdevumu parakstīja.. Varbūt šis cilvēks arī tā dara savās mājās? Vai arī nekad augus nav kopis- un vienkārši ir ielikts kā āzis par dārznieku?

  22
  0
 24. putins arī saka, ka viņa valsts ir uz uzplaukuma ceļa un demokrātiskākā valsts pasaulē.

  8
  1
 25. Bauska ir netīra.Bet trakākais ir tas,ka no šīs jaunās ienākošās firmas Bauskā,ir samācījušās arī iepriekšējās vides servisa sētnieces.Reti kad redzamas.Pagalmi netīri.Izgaisušas.Redz,ja var saņemt algu nestrādājot,kāpēc jāstrādā.

  11
  1
 26. Pašvaldības policijai jāsāk likt administratīvos sodus pašvaldības priekšniekiem, kuri nolīga un komandē urbāņus par pašvaldības īpašuma sliktu kopšanu. Valsts policija varētu apdomāt jautājumu vai ir pamats krimināllietas ierosināšanai par VS daļēju ( varbūt pilnīgu?) iznīcināšanu. Kur palika VS tehnika, telpas, bāze, cilvēki? Ja pašvaldība iedomāsies apkuri ziemas vidū atdot apkures “urbāņiem” tad mums būs Ukraina bez spridzināšanas.. Tas pats var ienākt prātā ūdens un kanalizācijas, ielu gaismas, māju apsaimniekošanas jomā. Kāpēc ne? Lai dzīvo korupcija Latvijā , urbānisns un vīzijas!

 27. kads azejas ar Martiņa Svikļa vārdu un uzvārdu? Nav jau smuki tā darīt. Bet nu ko tur, kāda starpība kas vinam tur ratos.

 28. Baznica siela bomzigas majas, kur udens ti ieksa, dzivoklos sausas tualetes, ka ta var dzivot? pretigi.

 29. Bauskas domes vadībā jau vairs neviena baušķinieka nav, tur ir plaši pārstāvēta Rundāle, Iecava, pat Jelgava. Kāpēc lai viņus interesē Bauska? Nu ļoti gudrs lēmums, atlaist visus vs strādniekus, kas ir baušķinieki un reāli nodokļu maksātāji, un paņemt iebraucējus, kas puķes laistīs 2 reizes sezonā. Rundāli un Iecavu, jādomā, šī firma nekops, tur viss būs kārtībā.

 30. Lai no 1,5 miljoniem budžeta gūtu vislielāko peļņu, ir jāstrādā minimālam cilvēku daudzumam (vēlams par minimālo algu), minimālam tehnikas daudzumam, minimāli tērējot degvielu, minimāli jāiepērk jebkādi materiāli. Izskatās, kā tā arī tiek darīts. Šādā gadījumā viss ir atkarīgs no pasūtītāja ”aknas”.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.