Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība nekārtībām poligonā pie Važītes kapiem vēlas pielikt punktu; turpmāk teritorijā iebraukt būs aizliegts

Riepu kalni, plastmasas kanniņas, spaiņi, stikla pudeles, trauku lauskas un citas drazas krājas poligonā pie Važītes kapiem Rundāles pagastā. Pagājušajā mēnesī kāds šo vietu izraudzījās, lai atbrīvotos no dīvāna, ceļojumu čemodāna un zupas šķīvjiem. Nedēļas nogalēs asfaltēto laukumu pulcēšanās nolūkiem izmanto apkārtnes jaunieši. Ziemas periodā arī darba dienu vakaros te sabrauc asu izjūtu cienītāji, automašīnu riepu kaukšana atbalsojas arī pilsētā. Pašvaldība ir ķērusies pie darbībām, lai nekārtībām poligonā pieliktu punktu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš atklāja, ka ir nosūtīts iesniegums VSIA “Latvijas Valsts ceļi” par zīmes “Iebraukt aizliegts” uzstādīšanu, šobrīd notiek saskaņošanas process. Viņš norādīja, ka laukums ir Bauskas novada pašvaldības valdījumā un par kārtību atbildīga ir Rundāles apvienības pārvalde. Videonovērošanas kameras šeit nav iespējams uzstādīt, jo tuvumā nav elektrības pieslēguma. Automašīnu riepas un sadzīves atkritumi no minētās teritorijas tiek savākti vienu reizi divos mēnešos.

Bauskas novada pašvaldības policijas inspektora Mārtiņa Brikera pārraudzībā ir Rundāles un Svitenes teritorija. Viņš apliecina, ka poligonu ik pa laikam apseko, bet vienlaikus atzīst, ka atkritumu izmetējus pie rokas pieķert ir neiespējami.

“Diemžēl mūsu valstī šī problēma ar nomaļām vietām ir visur. Ceļmalas, grāvji, meži ir piemēsloti.  Cilvēks nepaslinko autobusa pieturā dīvānu izmest, šāds gadījums nesen konstatēts uz Uzvaras ceļa. Jājautā, kur ļaudīm ir veselais saprāts, vai vispār dažreiz tāds ir?! Tālab es aicinu ikvienu, redzot pretlikumīgas darbības no personu puses, nebūt vienaldzīgiem un informēt policiju. Vēlams arī piefiksēt detaļas, vislabāk nofotografēt vai nofilmēt pamanīto,” teic M. Brikers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš piekrīt, ka teritorija pie Važītes kapsētas sāk līdzināties atkritumu poligonam. “Tā ir tāda cīņa ar vējdzirnavām. Ja nevāks, teiks te izgāztuve veidojas un šausmināsies, kā to var pašvaldība pieļaut. Savukārt, ja regulāri izved izmestās mantas, tad atrodas tādi, kas to izmanto, jo redz, ka teritorija tiek sakārtota un atbrīvojas vieta jaunām drazām. Iespējams, jāmaina atkritumu apsaimniekošanas politika, lai kaut kā atrisinātu šo problēmu,” pieļauj M. Brikers.

Viennozīmīgi esot skaidrs, ka riepas uz poligonu atved jaunieši, kuri te mīl  izklaidēties. M. Brikers lēš, ka līdz sniega periodam, kad ir vislielākā interese izmantot poligonu dažādu ātrumsacīkšu cienīgu manevru veikšanai, zīmei “Iebraukt aizliegts” vajadzētu būt uzstādītai.

“Kaut kā ir jācīnās, un viens no scenārijiem ir šīs aizlieguma zīmes ieviešana. Teritoriju nevar ierobežot, jo tā ir applūstoša. Turpmāk te drīkstēs iebraukt tikai ar atļaujām. Speciālie dienesti -policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Zemessardze– turpinās šo teritoriju izmantot mācībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienkārši rīkot “gonkas”, kā līdz šim, vairs nevarēs. Atrašanās uz laukuma bez saskaņojuma būs Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums. Pašvaldības policija diemžēl par zīmes neievērošanu nav tiesīga sodīt, bet par pārkāpumu noteikti informēsim Valsts policiju, tā arī būs atbildīga par konkrēto soda mēru. Šobrīd var mēģināt represijas piemērot par agresīvu braukšanu, taču, ja automašīna ir iebraukusi un apstājusies, nav īsti nekāda pamata par kaut ko aizrādīt. Atkritumus jau arī neviens nemet ārā, kad vēl kāds ir klāt. Parasti nogaida klusāku brīdi un tad atbrīvojas no liekā,” pārdomās dalās M. Brikers.

Vienlaikus likumsargs atzīst, ja jaunieši prastu labi uzvesties un lielākā bēda būtu tikai automašīnu riepu kaukšana, iespējams, teritorijā varētu aizlieguma zīmi neuzstādīt. “Liels apdraudējums satiksmes drošībai šajā nomaļajā laukumā nav, protams, var runāt par to, ka pie kapiem jāievēro klusums. Taču, manuprāt, labāk, lai viņi straujās automašīnu sānslīdes rada poligonā nevis slidinās pa pilsētas centru, ielām, laukumiem.

Jāmin, ka netrūkst arī tādu braucēju, kuri patiešām šajā mācību poligonā apgūst savas pirmās braukšanas iemaņas. Ja tagad vēlēsies kādā brīvdienas brīvā brīdī doties izmēģināt sevi pie stūres, teritorijā iebraukt būs aizliegts. Diemžēl dažu indivīdu dēļ būs jācieš arī godprātīgiem ļaudīm,” rezumē M. Brikers.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (35)

 1. Nu kā latviski teiktu īsta SVALKA. Bet SIETIŅA kungs, kur es tagad mācīšos braukt, tas gan ir stulbi -aizliegt iebraukt!!! Ko dara pašvaldības policija? Biežāk kontrolējiet, uzlieciet videonovērošanas kameras, manuprāt, ja teritoriju rūpīgi uzrauga, nekas tāds nevar notikt.

  23
  2
 2. Kambalu Olga tak pasludināja visu pārējo Latviju par čuhņu. Nu tad ko esam īstas ČUHŅAS cienīgi!

  12
  2
 3. Man kauns tagad par Bausku ..Kad es dzivoju un stŕadāju Bauskā nekas tāds nebija ..vairs nesaprotu, ko Bauskā dara pašvaldības policija ..tik tiešām čuhņa …Viss notiek tikai Bauskā un tad ar apšaubāmu kvalitāti ..Labāk Pilskalnu pārvērst par monstru ar helovīna monstriem un tai pat laikā pie svētas vietas kapiem taisīt sūdu kalnus ..Lai zemessardze arī dežūrē un ķer tripliņus kas to dara ..OKMANIS LAI AIZBRAUC UN TUR GODA RAKSTUS PASNIEDZ …PILNĪGS ARPRĀTS KA VAR TĀ NOLAIST VISU NOVADU KA INDIJĀ ..VEL VAJAG LIĶUS MŪSĀ VAI LIELUPĒ DEDZINĀT ..ATTOPIETIES TAUTA ..PA KĀDU TAKU EJAT UN KAM KALPOJAT ..SĀTANI GAVILĒ …CERU KA LĪDZ VALSTS SVĒTKIEM SAVĀKSIET SAVUS MĒSLUS VAI TUR SVINESIET UN DZIEDASIET ..ĻOTI CERU KA BAUSKAS NOVADS ATDZIMS UN BUS PAR KO LEPOTIES KA TAS BIJA 80 GADOS …SVEICIENS MANIEM KLASES BIEDRIEM KOLEGIEM ….ES ARI ATBRAUCU UZ ČUHŅU BET VISU SAKOPAM UN NEVIENU NELAIŽAM MĒSLOT ..TIKAI VISS PAŠU ROKAS NEVIS SLIMU IDIOTU ….VISU SKAISTU ……

  17
  1
 4. BET Mārtiņš, kas policists, pareizi saka, kur tad tiem jauniešiem GONKAS rīkot? Ko vispār JAUNIEŠIEM BAUSKĀ darīt? Labāk tad prom no acīm un pie kapiem riepas deldē, ja prāta nav, pats vainīgs un pats prom uz kapiem. Dabiskā izlase. Citādi pārņems RIMI laukumu, Dambja laukumu, bet tur jau gan droši vien policijas vērīgā acs ir un tik pārdroši justies nevar. Taču paslidināties pa ielām jau tas netraucē. Šie ātrumbraucēji redzēti arī uz Uzvaras ceļu gan veco neasfaltēto caur Pamūšu, gan pa parasto štrāsi. Tā ka nu tikai jāgaida ziema!

  18
 5. Jautājums pašvaldībam kad sāksiet tos nakts muzikantyus kas divos nakti atbrauc uz rītausmu laukuma un tad balle var sākties,un atrodas pa kādam daunim ar bembi sudrabotā krāsā kurš padrifto nakti divos,vai tiešām jāsāk būs uzņemt vidio,un iet uz policiju ar tiem vidio,lai pieņem mērus nakts miera traucētājiem????Aļoo Jaunatne braucat uz saviem pagalmiem un driftoja,klausaties to skaļo mūziku divos nakti…

  9
  1
 6. Ko ar to panāks ,ka neatļaus poligonā pulcēties atkal Bauskas dzīvei penšu un tenku avīzei atradies smaga sižeta raksts no sērijas viena tante teica ! Varējāt uzrakstīt cik reizes Bauskā tika nopļauta zāle pagājušajā vasarā ! Kā pilsētā ir ļoti labi bedru lāpītāji veselu mēnesi no salātu -dārza ielu krustojuma līdz biržu ielai mēnesi lāpīja ! Kā nedeg pilsētā pietiekams apgaismojums – tādām problēmām vajadzētu pievērst uzmanību ! Nevis piepisās blakus teritorijai ! Ne jau visi to riepu vai kannu tur ved un met ārā!

  16
  3
 7. a ko nebraucat uz mūsas trasi,un maucat cik uzziet ziemu,vai vasaru????kas naudas žēl samaksāt par trasi?????T

  14
 8. Pirms pāris gadiem tur apmāciju mazmeitu braukšanu tajā laukumā vis normali bij, kur vēl trīs mazmeitiņas apmācīšu! Nu tak vai nevar kāda autoskola pārņemt laukumu nožogot! Tur mazliet jāpieliek rokas šis tas jāpielabo. Nu nevar dažu stulbu zābaku dēļ visu aizvērt aizklapet. Nu tad autobusu pieturas arī jalikvidē dīvanus tur atstāj, Codē pat 4gadīgu bērns atstats, nevajadzigs!

  19
 9. Laukums ir nekopts un neuzraudzīts, saimnieks slikts. Mācību laukums ir vajadzīgs. Koptā vietā arī mazāk “kakā”.

  12
 10. Kā ir dzīvot tiem,kas netālu atrodās dzīvesvieta,sajūta tāda ka gonko pie paša loga,turpmāk ja traucēs gonkotāji nakts mieru,pašvaldību vajadzēs saukt pie atbildības nakts miera traucēšanu apkātējiem iedzīvotājiem savā īpašumā.

  5
  2
 11. Būtu no sākuma normāla izmēra konteineri nolikuši pašos Važītes kapos, lai cilvēki kā cūkas savus atkritumus nemestu kapu priekšā, tie kalni jau nāk virsū kapu vietiņām. Cik gadus jau par to netiek runāts, meklē problēmas kur to nav

  14
 12. ja pašvaldība nevar novērst nekārtības savā īpašumā,tad jāsauc pie atbildības,amatpersonas ,kas par to atbild,ja nevar veikt darba pienākumus jāatlaiž no darba,ja nekārtības traucē apkātējiem iedzīvotājiem,nu ko tiesā un kompensācijas.

  12
  1
 13. tas objekts nebija veidots priekš drifteriem,ja kāds grib gonkas taisīt nopērc īpašumu uztaisi laukumu un mauc!

  7
  2
 14. Ir tikai daži slimie, kuriem nav žēl riepu.Pašvaldības policija ne zin ne redz kur un kuri drifteri driftē un līdzjutēji uzpilda sevi ar ko kaifīgu. Rodas iespaids, ka pašvaldības policija ierodas tikai uz pensionāru greizsirdības scēnām ja ir saņemts izsaukums pa veco vadu telefonu. Varbūt Čibers jāliek par policejmeistaru? Piecirtīs grēciniekus un liks brangi maksāt vai atņems bemberi.

 15. Redzēju sejasgrāmatā komentāru, kuram simtprocentīgi piekrītu. Tātad: Kameras stabu ar saules bateriju jau nu varēja gan uzstādīt. Lai ņem piemēru no Iecavas!!! Viss uz viena staba. I kamera, i saules baterija un pašā augšā neliels vēja ģenerators. Tiesa gan, domāju, būtu labāk 360 grādu kamera, nevis parastā… Un varētu uzreiz nodalīt tos, kas aizbrauc patrenēties un varbūt izklaidēties un tos, kas pēc fakta ir cūkas. Ja grib, risinājumu var atrast
  diezgan viegli. Te atklājas jautājums, VAI PATIEŠĀM KĀDS GRIB RAST RISINĀJUMU? Sietiņ, pajautā medniekiem kameras un sūtīs tev bildītes, ja kāds tur nemācēs uzvesties. STAGNĀTI te visi domes priekšgalā!

  16
  1
 16. Šodien uzliksi stabu ar kameru, saules paneli un vēja ģeneratoru, bet jau rīt tas būs nogāzts tuvākajā grāvī …

  5
  2
 17. Nu ar tādu pieeju un domāšanu varu apgalvot, ka esi no pašvaldības. Labāk jau pakaļu nekustināt, nu tad slēdzam vakarā arī Rimi laukumu Dambja laukumu, placi pie pilsētas stadiona, laukumu Ziedoņu ielā. ČUHŅA RULLĒ!

  5
  1
 18. Ja palasa pašvaldības policijas pēdējo oficiālo atskaiti, tad tur nav nevienas huligānu vai cūkmenu aizturēšanas un sodīšanas. Nez kāpēc fotoradarus negāž un nedauza. Ja policija negrib reāli kontrolēt Bauskas novada niezošos punktus, tad jāliek strādāt tehnikai.Tehniskās iespējas mūsdienās ir ļoti plašas, bet pašvaldībā dominē Turība un pat ne Turība, kas noteikti nav RTU. Tomēr katrs var izglītoties patstāvīgi, ja ir gribēšana.Huligānus un cūkmenus jātur īsā saitē, bet normāliem cilvēkiem nav jāliek iemaukti.

 19. kas grib izpausties,lai izpaužās savā īpašumā nevis cita īpašumā,baigā spriedelēšana,es gribu izpausties cita īpašumā un bojāt to,uztaisiet savu laukumu izpaužaties,zināsiet cik tas maksā.

  2
  1
 20. “summa” jau no tā nemainīsies, tikai tie atkritumi vairs nebūs koncentrēti vienā konkrētā vietā, bet tiks “izkaisīti’ plašākā teritorijā. Un arī tie “drifteri” savas spējas pārbaudīs uz koplietošanas ceļiem. Vai tomēr nav tā, ka mēs savus nodokļus maksājam cilvēkiem algās pašvaldībā, lai viņi varētu vispār neko nedarīt, vismaz daudzi no viņiem, bet saņemt diezgan ‘cienījamas algas uz ražošanā strādājošo algu fona?

 21. tie mēsli tur sakrājušies gadiem neviens to vietu nav kopis ,un mārtiņš savu sievu tik vaktē ne novadu

 22. dos labumu vai nedos labumu,tas ir īpašums kurš pieder pašvaldībai,ja pašvaldība nevar nodrošināt kārtību savā īpašumā,tad ir likums kurš visiem ir viens,jātbild ,kas notiek īpašumā ja apkārtējiem traucē tas ,kas tur notiek ar jurista palīdzību piedzīt kompensāciju.

 23. Lēmums ir pieņemts,un neko neizdarīsi.Bet manuprāt tas ir galīgi nepareizi.Pat no Jelgavas uz šo poligonu brauca,un apskauda baušķeniekus,ka mums ir tāda vieta.

 24. vien Okmanis vai Sietiņš varēja paskaidrot, cik maluzvejnieku noķerts un pārkāpumu reģistrēts ar pirms pāris gadiem Rundāles pašvaldības policistiem iegādāto motorlaivu un dronu? Vai šīs abas lietas jau nav pārceļojušas kāda privātīpašumā?

 25. Aizliegt visu un visur lai nekas nav jādara! Tikai lai šie maksā nodokļus. Orvels šo situāciju ir jau pasen aprakstījis.

 26. Mjāaaaa. Rakstītājiem par tehniskas dabas jautājumiem par to: ar ko un kā darbina tehnoloģijas (jāsaprot protams arī cik tas maksā un no kāda maka tas jāapmaksā par dauņu izklaidēm) nav nekādas saprašanas. Tikai .. kaut ko uzrakstīt un apd…t. Vienkārši šīs rakstā pieminētās “cūkas” rodas no pārāk lielas finansiālas vaļības un “”poficisma” pret vispār (vismaz iepriekš!) pieņemtajām uzvedības normām un NORMĀLA cilvēka domāšanu. Par Iecavas piemēru? Pirms raksti – noskaidro vai tur tiešām ir viss OK? Cik noķerti un pārmācīti? Vai tur tiešām var braukt Eiropa mācīties?

 27. Laukumu uzbūvēja kad un kas? Vai laukums iepriekš kādam traucēja dzīvot? Gadu desmitiem traucēja? Vai laukumā daudzi un daudzas pirmoreiz vadīja auto? Vai tas bija droši un lietderīgi? Bija! Pašlaik problēmu rada daži cilvēki , bet amatpersonas, kuru pienākums ir šos dažus saukt pie atbildības un uzturēt laukumu, izvairās no sava darba un grib liegt normāliem cilvēkiem izmantot laukumu tā, kā bija iecerējuši laukuma būvētāji, tai skaitā pierast pie slidenuma. Tikai nevajag ” negribu un nevaru” ietērpt nabadzības iepakojumā, miljoni šaubīgiem objektiem ir.Šie objekti ir iebraukuši ziemā bez jumta, samērcējot visu ko var samērcēt. Ja negrib un nevar, tad nav ko mocīties.

 28. Nu skumji…. bija mīļa vieta kur mācīties sānslīdes nevienu neapdraudot 🙁

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.