Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība nekomentē, vai Bauskas Centrālā bibliotēka pārcelsies uz jaunām telpām

Foto: www.bauskasdzive.lv

Bauskas vietvara galvenās grāmatu krātuves piemērotu telpu meklējumos pavadījusi vairāk nekā desmit gadu. Ēka Kalna ielā, kur pašlaik ir mājvieta Bauskas Centrālajai bibliotēkai, ir sliktā tehniskā stāvoklī, tur nevar nodrošināt vides pieejamības prasības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pa blakus esošo ceļu A7 katru dienu pārvietojas smagās automašīnas, kas rada pastiprinātas vibrācijas, un no tām cieš nams, kurā izvietota ne tikai bibliotēka, bet arī Bauskas kultūras centrs. Vairākas reizes Bauskas novada dome mēģinājusi iegūt līdzfinansējumu jaunas ēkas būvniecības projektam, bet tas nav izdevies.

Pirms nepilniem diviem gadiem radās plāns bibliotēku pārvietot uz ēku Uzvaras ielā 3. Ministru kabinetā pērn tika pieņemts lēmums par šī īpašuma nodošanu Bauskas novada pašvaldībai. Bauskas novada 2021. gada budžetā topošās bibliotēkas ēkas projektēšana tika iekļauta kā viena no prioritātēm, bet beigās finansējumu tam neparedzēja. Toreiz vietvarā skaidroja, ka ieildzis pārņemšanas process, kuram sekos iepirkums, kurš arī nenotiks ātri. Pavīdēja ziņas, ka projektēšanu varētu sākt 2021. gadā, bet maksāt par to jau no 2022. gada budžeta.

Pienācis jauns gads, un baušķenieki interesējas, vai domes ēkai līdzās esošais nams Uzvaras iela 3 kā centrālās grāmatu krātuves mājvieta vispār ir izsvītrota no iecerēm. Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe atklāja, ka joprojām tiek kārtoti dokumenti va/s «Valsts nekustamie īpašumi» par ēkas Uzvaras ielā 3 pārņemšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Dulbe minēja, ka Bauskas apvienības pārvaldes pārziņā būs jaunu līgumu slēgšana ar esošajiem telpu īrniekiem. Pēc pašreizējā plāna ēkas turpmākais pielietojums tiks skatīts kopsakarā ar 2022. gada budžeta pieprasījumiem. Ēkas attīstība ir paredzēta arī Attīstības programmā un investīciju plānā.

Lūdzot precizēt, vai šajā ēkā atradīsies bibliotēka, tika atbildēts, ka komentāri netiks sniegti, papildinot, ka vēl to skatīs nākamā gada budžeta un nākamā investīciju plāna perioda ietvaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

  1. Atnāca vadonis X no Rundāles un piebremzēja te bibliotekas būšanu. Vēl desmit gadu varēs baušķi gaidīt biblioteku,bet varbūt viss jau būs pārcēlies uz digitālajām telpām.

    1
    1
  2. Ak, Aleks varbūt nāc atpakaļ uz Bausku, vismaz vairāk uzzināsim, kas te notiek. Citādi visu kabinetos pa kluso klans izlemj un uz āru nekas netiek…

  3. Tas nozīmē, ka tie, kas nevar uzkāpt pa stāvajām trepēm, tik drīz pie lasīšanas netiks .

  4. Ne pa tēmu, bet kāpēc atkal meklē sabiedrisko attiecību speciālistu domē? Vai ta par maz?

  5. Dome tiera korēdiena vada pa draudziņiem daļā telpas un brauc ar glaun akmens mašīnām nospļāviens ko cilvēkiem vajadzētu pašiem vajag neviena cietām bads komentē gļēvuļi es domas tepitetiem

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.