Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība grib pirkt zemes gabalu Pilskalna ielas turpinājuma izbūvei

Bauskas novada pašvaldība iecerējusi iegādāties zemes gabalu Robežu ielā 2 Pilskalna ielas turpinājuma izbūvei, portālu informēja Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai izbūvētu Pilskalna ielas turpinājumu, pašvaldībai nepieciešams iegūt īpašumā daļu no zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 40500020109, kas atrodas Robežu ielā 2, Bauskā. Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā atklāja, ka finanšu komitejas  21. septembra sēdē plānots lemt par pirkuma līguma priekšlīguma slēgšanu, lai nodrošinātos, ka pēc zemes gabala platības, robežas un vērtības noteikšanas tā īpašnieks slēdz ar pašvaldību pirkuma līgumu.

Saskaņā ar informāciju Zemesgrāmatā īpašums Robežu ielā 2 sastāv no diviem zemes gabaliem. Zemes vienība ar kadastra numuru 40500020109 ir 1,74 ha liela, un tā kadastrālā vērtība norādīta 3464 eiro, bet otrs zemes gabals ar kadastra numuru 40500020233 sastāda 0,52 ha, un tā kadastrālā vērtība ir 1166 eiro. Zemes gabalu īpašniece ir Guna Gausiņa-Šļahota.

Bauskas novada domē norādīja, ka priekšlīgums paredz, ka pašvaldība apņemas izstrādāt un apstiprināt zemes ierīcības projektu, apmaksāt visus izdevumus, kas saistīti ar projekta izstrādi, pieaicināt sertificētu nekustamā īpašuma novērtētāju un novērtēt atdalītā Pilskalna ielas turpinājuma izbūvei nepieciešamā zemes gabala tirgus vērtību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pārdevējs apņemas noslēgt pirkuma līgumu par Pilskalna ielas turpinājuma izbūvei nepieciešamā zemes gabala pārdošanu par novērtēto vērtību un līdz pirkuma līguma noslēgšanai nenoslēgt citus pirkuma līgumus vai tā priekšlīgumus, rokas naudas līgumus, dāvinājuma, mantojuma līgumus vai citus atsavinājuma dokumentus; nenodot zemes gabalu lietošanā trešajām personām; nenoslēgt jebkādus nomas vai patapinājuma līgumus; neapgrūtināt zemes gabalu ar parādiem; samaksāt visus nodokļus un nodevas; neapgrūtināt zemes gabalu ar jebkādiem ierobežojumiem, apgrūtinājumiem vai hipotēkām par labu trešajām personām.

Pašvaldība gan nav publiskojusi par kādu summu plāno nekustamo īpašumu iegādāties.

Ja deputāti rītdienas finanšu komitejas sēdē lēmuma projektu akceptēs, tas tiks virzīts uz 28. septembra domes sēdi gala lēmuma pieņemšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Ar industriālo parku ap..ājās,Salātu ielas remontam nav naudas,bet murgo par kaut kādu ielas turpinājumu!

  27
  2
 2. Kāds vel ielas turpinājums, jus tieciet galā ar ielām kuras jau ir,klaunu bars. Ja pirks par kadastrālo vērtību,tad ok,ja kaut centu dārgāk, es kā Bauskas iedzivotājs,nodokļu maksātājs šim novadam kategoriski iebilstu,kāds segums tadai darbibai? Kad buvēs tur degvielas uzpildes staciju,tad lai ari pievelk klāt to ielu. Jūtu shēmošanu.

  22
  5
 3. ne kas jau nav mainījies, viss turpinās pa iebrauktām sliedēm. To Pilskalna ielas turpinājumu sāka un beidza izbūvēt jau pirms vairākiem gadiem, ierīkojot trasē šādas tādas pazemes komunikācijas, bet, laikam, nauda “izbeidzās” un viss beidzās. Viss jau būtu labi, ja vien šis projekts nebūtu pieskaitāms tai projektu virknei, kas apzīmējami vienā vārdā- naudas apgūšanas projekti, protams, ar vislielāko korupcijas risku saistītie, celtniecības projekti. Tajā pašā rindā, kur jau atrodas Lidlauka iela un industriālais parks, divas deinstitucionalizācijas ēkas un vēl citi daudzi naudas apgūšanas projekti, bez nekāda pienesuma novadam un tā iedzīvotājiem, vien kā sloga pieaugums pašvaldības budžetam. Bet tas jau sīkums, salīdzinājumam ar šādos projektos apgūtajām summām.

  14
 4. Pašvaldībai Bauskā ielu trūkst? Izskatās pēc shēmas un korupcijas. Rīgā objektu būvniekiem pašvaldība pašiem liek izbūvēt pieslēgumus pilsētas ielām. Lai pašvaldība būvē ielas uz pašvaldības zemes. Zemes nav, nu tad zemes dalīšanas laikos un vēlāk nevajadzēja zemi pakāst. Kāpēc Bauskas novada iedzīvotājiem jāapmaksā biznesmeņu biznesa projekti?

  15
  1
 5. Kāpēc pašvaldība to ceļu nevar būvēt pa sev piederošo īpašumu? Var tak nepagarināt Pilskalna ielu, bet ielas galā veidot jaunu ielu, kas nogriežas pa labi uz A 7.

  8
  1
 6. Vai tad Pilskalna ielai nebūtu jāturpinās pāri Upmalas ielai cauri ābeļdārzam, nevis jāsākas kaut kur nekurienē ar lielu pārtraukumu .Ko tad tur pilsētas tēvi atkal paredz celt un būvēt?

  9
  1
 7. Kurš ir šī raksta autors? Tiešām no šī raksta cilvēks parastais nevar saprast, kur tas ceļš sāksies un kur beigsies! Loģiski būtu, ka uzreiz, šķērsojot Upmalas ielu. Vai kāds no laikraksta vadības arī pārliecinās par raksta kvalitāti?
  Tad tā ir pašvaldības zeme starp Topu un Mūzika skolu, vai nav? Vai tā pieder rakstā pieminētajai Gunai ?

 8. nja,.,. redz ,Guna pilsetas centraa var atlauties nesakopt zemes gabalu, a cilveks parastais, kau kur nomalee, tiklidz nebus sakopis, savu zemes plekiti, taa to bezmaz kar pie lielaa zvana!!???_(((

 9. Papētot pilsētas karti, var redzēt, ka Pilskalna iela ir līdz Upmalas ielai, tad beidzas un atkal parādās aiz ābeļdārza , kur atkal sākas ieliņas jau labu gabalu aiz ābeļdārza, kur bija pilsētnieku dārziņi- visas tā Robežu, Klusās, Graudu u.t.t.Mīļie baušķenieki, vai jūs to zinājāt? Man tas bija atklājums, ka 54 māja nav pēdējā Pilskalna ielā , un pirks tad to beigu posmu, kur iela satiksies ar A7. Tagad jautājums – kādēļ, ko tur un kam būvēs?

  9
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.