Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība pārtraukusi iepirkumu par apgaismojuma modernizāciju Bauskas novadā

Bauskas novada dome pārtraukusi iepirkumu “Ielu apgaismojuma modernizācija Bauskas novada pašvaldībā ( pilna servisa ESCO pakalpojums)”, portāls uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepirkuma procedūra ir pārtraukta, jo tehniskajā dokumentācijā ir nepieciešami būtiski labojumi. Iepirkumu pārtraukšanai neesot nekāds sakars ar iepriekš iesniegtajām iepirkuma konkursa dalībnieku sūdzībām/jautājumiem, bet gan ar to, ka ir mainījušās pasūtītāja – Bauskas novada domes vajadzības, paskaidroja vietvaras administrācijas saimniecisko darījumu nodaļā.

“Nolikuma, tehnisko specifikāciju dokumentācija vēl ir izstrādes procesā, tāpēc plašāku informāciju pagaidām nesniegsim,” informēja pašvaldībā.

Jauns atklāta konkursa iepirkums tiks izsludināts, kad noslēgsies iepirkums par „Elektroenerģijas piegādi Bauskas novada pašvaldības iestādēm, kapitālsabiedrībām un aģentūrām”, jo šie iepirkumi ir savstarpēji saistīti. Vaicājot, vai apgaismojuma modernizācija tiks pārcelta uz nākamo gadu, Bauskas novada domē norādīja, ka tas ir atkarīgs no iepriekš minētā iepirkuma rezultātiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņojām, ka iepirkuma konkursa “Ielu apgaismojuma modernizācija Bauskas novada pašvaldībā ( pilna servisa ESCO pakalpojums)” veiksmīgu norisi kavē sūdzības, kurās norādīts uz vairākām nepilnībām, kā arī uz to, ka konkurss sastādīts vienam gaismekļu piegādātājam – SIA “Vizulo”.

Informācija, kas atrodama interneta vietnē “iub.gov.lv”, liecina, ka iesniegtas divas sūdzības, un viens no sūdzības iesniedzējiem paudis viedokli, ka konkrētā projekta realizācijai jau ir rezervēti Iecavas pagastā esošā uzņēmuma SIA “Vizulo” gaismekļi. Savukārt no kopējā piedāvājuma – 2467 gaismekļiem, no kuriem 2037 ir dažādas konfigurācijas ielas gaismekļi, 430 esot specifiska dizaina gaismekļi, – zvanveida gaismekļi šampanieša krāsā un zvanveida gaismekļi, pulverkrāsoti melni, kurus varot piegādāt tikai SIA “Vizulo”.

SIA “Vizulo” valdes loceklis Jānis Zeltiņš nepiekrīt sūdzībai. Viņš «Bauskas Dzīvei» skaidro, ka Eiropā ir uzņēmumi, kuru prece atbilst konkursa prasībām, un norādīt, ka šāds konkurss ir veidots tikai SIA “Vizulo”, nav godīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē skaidroja, ka konkursa nolikumā piecas reizes tika veikti grozījumi. Arī balstoties uz Iepirkumu uzraudzības biroja saņemto vēstuli, veicot atbilstošus grozījumus.

“Publisko iepirkumu likuma 2. pantā nostiprināti publiskā iepirkuma procedūras pamatprincipi, kuri pilnībā ir saistoši, un Iepirkumu komisija tos ievēro – iepirkuma procedūras atklātums, piegādātāju brīva konkurence un vienlīdzīga attieksme pret tiem, kā arī valsts un pašvaldības līdzekļu efektīva izmantošana, kas caurvij visu iepirkuma procedūru un ir paturami prātā gan iepirkuma dokumentācijas sagatavošanā, piedāvājumu atlasē un izvērtēšanā, gan īstenojot tiesas kontroli pār publiskā iepirkuma procedūrā pieņemto lēmumu tiesiskumu.

Šo principu loma ir nodrošināt iepirkuma priekšmeta piešķiršanā vienlīdzīgu attieksmi, kas izslēgtu starp pretendentiem negodīgu konkurenci un iepriekš zināmu priekšrocību piešķiršanu, vienlaikus sasniedzot publiskā iepirkuma regulējuma galveno mērķi – valsts budžeta, tai skaitā pašvaldības, līdzekļu efektīvu izlietojumu,” skaidroja pašvaldībā.

Projekta mērķis ir nomainīt lielu daļu Bauskas novada ielu apgaismes ķermeņu pret energoefektīvākiem, slēdzot līgumu, ka par darbiem nevis samaksā uzreiz, bet gan maksā no ietaupītās summas par enerģijas patēriņu. Atkarībā no līgumiem un enerģijas cenām iespējams arī ietaupīt jau pirms nomaksas. Bauskas novada domes vadība cer, ka ESCO projekta īstenošana palīdzēs ietaupīt enerģijas maksājumos par apgaismojumu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. tad ko darīt ar tiem Bauskas novada darījumu nodaļā algu saņemošajiem, vai par nekvalitatīvi veiktu darbu “nopelnītais” nebūtu jāatmaksā novada kasē? Kaut kas būtu tā kā jāmaina ierastajā praksē- pārāk daudz jau precedentu ar galarezultātu “čiks” un cik tūkstošu jau “aizgājis” par tādiem “čikiem” to ražotājiem novada domes krēslos?

  15
  1
 2. Vizulo ražo Iecavā, tur strādā arī mūsu novada darbinieki, kuru iin saņem pašvaldība, līdz ar to daļu novads atgūs. Neķeriet kreņķi.

  6
  1
 3. Tas ir muļķīgi, ka jāpārtrauc iepirkums dēļ zvana veida lampām šampanieša krāsā. Šādas lampas pārdod vairāki ražotāji, pretendenti negrib meklēt un raksta sūdzības.

  3
  1
 4. Sūdzētāji ir kā makšķernieki, iemetīs āķi, varbūt pieķeras. Lobēt Latvijas ražotājus ir pat ļoti pareizi.Vienīgi tie “Vizulo” gaismekļi padārgi, bet uz tādu apjomu gan jau ir atlaide. Ja nolikums būtu perfekts, tad šie nesūdzētos.

 5. Vislabāk būtu staba galā bleķa kupolu ļeņina spuldzīti! Vis jaunais ir aizmirsts vecais. Un būs kā nekur, romantika. Lēti , labi! Komunistiska uzvara!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.