Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldības policija cer – grausti izzudīs, ja «patiesi sāksim mīlēt savu pilsētu»

Ugunsgrēks 18. maijā Bauskas vecpilsētā, Rīgas ielā, kur nodega titulattēlā redzamā ēka, kas bija grausts, nelegāla atkritumu izgāztuve un kurā gājis bojā cilvēks, raisa vairākus jautājumus, ko «Bauskas Dzīve» vaicāja novada pašvaldībai un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» par notikušo lūdza komentāru novada pašvaldībai – kālab pilsētas teritorijā tik ilgi varēja pieļaut šāda «midzeņa» pastāvēšanu, kas par to atbildīgs. Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa atsūtījusi skaidrojumu: «Pašvaldības policija informē, ka pēdējais īpašnieks mājai ir no 2017. gada. Pašvaldības policija jau iepriekš bija sazinājusies ar mājas īpašnieku. Pēc viņa sniegtās informācijas, ir izstrādāts jauns apbūves projekts esošās mājas vietā, lai minēto zemesgabalu sakārtotu. Īpašnieks skaidro, ka nav bijis iespējams to izdarīt, jo Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde to neesot atļāvusi. Īpašnieks pēc degšanas bija ieradies pie mājas. Ēkas tālāka nojaukšana būs iespējama, kad Valsts policija pēc degšanas gadījuma, pabeidzot visas savas procesuālās darbības, atļaus to darīt.»

Te jāmin, ka jau ceturtdien pusdienlaikā «Bauskas Dzīve» fiksēja, ka ēkas atliekas tiek nojauktas.

Vēl strādājot ugunsdzēsējiem, ēkas īpašnieks runāja par traktoru, kas ceturtdien pusdienlaikā šķūrēja mājas pārpalikumus. Foto: Ivars Bogdanovs

Savukārt par to, vai ēkas īpašniekam piemēroti sodi, pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis atbild: «Pašvaldības policija sodus nebija piemērojusi, jo, ja būtu izsniegtas pienācīgās atļaujas, tajā vietā jau, iespējams, būtu skaista celtne. Par to, ka apkārtējo māju iedzīvotāji regulāri piecūkoja teritoriju ar sadzīves atkritumiem, bija nelaimīgs arī pats īpašnieks. Sods nav panaceja visam, vērtības ir cilvēku prātos, kad patiesi sāksim mīlēt savu zemi, savu pilsētu – tā kļūs skaista un sakopta.»

Arī ugunsdzēsēju glābēju vairākkārtēja izbraukšana uz šādiem objektiem nemitīgi prasa nodokļu maksātāju naudu. Cik šoreiz iztērēts, VUGD pārstāve V. Gribuste nevarēja «Bauskas Dzīvei» atbildēt: «Izsaukumu izmaksas mēs neaprēķinām, bet varu pateikt, ka dzēšanas darbos piedalījās divas autocisternas un autokāpnes, kopumā deviņi ugunsdzēsēji glābēji. Arī ūdens patēriņš netiek tā uzskaitīts.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (28)

 1. bet kā attaisnot milzīgo ierēdņu un citu “speciālistu” milzīgo armiju valstī? Protams, ar “procesu”, kas līdzinās Golgātas ceļam, izejamu ik katram, kuram ir vēlme ko darīt pilsētas un vecpilsētas sakopšanā. Diez vai vispār tāda Bauska būtu, ja to pašreizējo graustu kādreizējiem īpašniekiem būtu jāveic tās “procedūras” ko patreiz pieprasa vietējā vara saviem pilsoņiem, bieži vien tikai sava amata eksistences pamatošanai.

  19
  5
 2. Tad vienīgais vainīgais – Nacionālā mantojuma pārvalde – ir noskaidrots? Tagad tik vajadzētu sūdzēt tiesā…

 3. Ja baušķenieki patiesi mīlētu savu pilsētu, nekad neievēlētu šādu pašvaldību.

  26
 4. Bija izstrādāts un saskaņots ēkas nojaukšanas projekts? Kas veica nojaukšanu un kas to finansēja? Atkal par visu samaksājām mēs, nodokļu maksātāji?

  2
  7
 5. Visi šitie ierēdņi reāli var iet bekot. Kad Plūdoņa ielas 37. nama īpašnieki atjaunoja savu īpašumu, tad bija jānoklausās tūkstoti iebildumus un pārmetumus. Laikam jau viņi gribēja lai ēka sabrūk tāpat kā nu jau kārtējais Rīgas ielas grausts.

 6. Īpašnieks ne par ko neatbild, policija ne par ko neatbild, pašvaldība ne par ko neatbild. Vai tiešām pilsētu vada Kultūras mantojuma pārvalde? Varbūt vajag vēl piesaukt kādus marsiešus, kas attaisnos totālu bezdarbību un bezatbildību!

  18
  1
 7. to Plūdoņa 37 ===> Cik redzu, tad tai ēkai ir sakārtota ārsienu apdare, jauns jumts un logi. Vai tad tas ir maz ? Bet pat par to dabūja iekšās. Nu sorrī, bet nezinu vai fasādi bija plānots krāsot, vai atstāt tādu pelēku. Lai vai kā, bet ir labāk, nekā tagad Rīgas ielas gruveši.

  3
  1
 8. Var kāds paskaidrot, ko tieši tur “dabūja iekšā”, ko neļāva sakārtot un par ko tieši cepiens?

 9. Ir loti viegli atrisinat sho jautajumu—visiem graustu namipashniekiem 10 kartigu nekustama ipashuma nodokli—uzreiz radisies rosiba

  3
  4
 10. Gaidīja tik ilgi kamēr notika ugunsgrēks ar bojā gājušo, ātrāk neviens savu pakaļu nekustināja. 😡😡😡

 11. Kā kūltūras aizstāvji var vispār noraidīt prasību nojaukt māju un sakārtot īpašumu saimniekam ja bomži tur iemitinās un regulāri iekurina to ēku? Ko tur var atjaunot ja ēka ir tādā stāvoklī? Tikai teorētiski ir iespējams atjaunot ēku un tas izmaksātu 10x vairāk kā nojaukt un sakārtot īpašumu vai uzcelt jaunu ēku. Un kāds pamats ir tam lai viņu saglabātu? Tikai tapēc , ka 100 gadus atpakaļ tur dzīvoja ēbreji vai žīdi?

 12. Varbūt cienījamie žurnālisti tomēr varēja papūlēties noskaidrot, kas tieši bija atļauts un aizliegts! Atļaut savā īpašumā izmest atkritumus un dzīvot bezpajumtniekiem var tikai īpašnieks! Ja kāds to dara bez viņa atļaujas, tad pastāv iespēja vērsties policijā. Bet policija neliek sodus, jo gaida, kad visi mīlēs Bausku! Nav drusku par traku?

  7
  1
 13. ka īpašnieka stāstiņš ir viņa paša sacerēta pasaciņa, lai tauta uzceptos par ļauno Mantojuma pārvaldi. Patiesībā visam notikušajam kājas dīgst pašvaldības sliņķu un, atvainojiet, muļķu kabinetos, kur visi jau gadu desmitiem pieraduši, ka vecpilsēta ir kaut kāda trešās šķiras teritorija bez nākotnes, un ne pirksta nekustinās, lai tur nebūtu šādu graustu. Nu, būsim taču godīgi, uz tās pašas Rīgas ielas šādu tukšu un piedrazotu māju ir ka biezs. Tad gaidiet tikai jaunus ugunsgrēkus un jaunus līķus! Cik īpašnieku ir sodīti, cik īpašumu atsavināts? Tā ka, beidz nu melst niekus, īpašniek, un arī jūs, atrakstīšanās čempioni, vienreiz sāciet strādāt (ja vien vispār zināt, ko šis vārds nozīmē)!

  9
  2
 14. Ja baušķenieki būtu atbildīgi par savu pilsētu, būtu aizgājuši uz vēlēšanām, nevis te gudri irstu, kamēr tikai apmēram trešdaļa vēlētāju piedalījās!

 15. Kā pilsetai ir milzīgas iespējas. Staigāju gar Mēmeles piedruzoto krastu un salīdzināju ar jelgavu …viss ir ierēdņu rokas, darīt to skaistu…bet…pat vienu, tikai vienu , pludmali nevēlas iekārtot….tāpēc šī pilsēta ar visu savu tranzītu arī nepatīk…

  7
  1
 16. Nedomāju, ka vēlēšanas būtu, ko mainījusas. Jau pierassts…balsu vairākums nosaka tikai pļāpāt un nedarīt neko…

  5
  1
 17. ka muļķi ir ne vien pašvaldību kabinetos. Ne vienam vien šķiet, ka ar desmitkārtīgu NĪN palielinājumu un kārtīgu sodu graustu īpašniekam uz burvju mājienu atradīsies tie ,piemēram, pāris miljonu, kas pašvaldībai nepieciešami grausta Rūpniecības ielas sakārtošanā. Diemžēl dzīvē tā nenotiek, kā viena otra galviņā, bet joprojām notiek tā, ka kabinetos sēdošie sava “svarīguma” pamatošanai izdomā arvien jaunus noteikumus, kas jebkurā gadījumā “iecērt” robu īpašnieka maciņā un attālina grausta vietā jaunas, mūsdienīgas ēkas celtniecību, kaut vai arhitektoniski līdzīgas no jauna uzbūvētajam rātsnamam un dažām “vēsturiskajām” ēkām vecpilsētas teritorijā.

 18. kā gan šim viedoklim nepiekrist, jo ir daudzi, kuri mīlot pilsētu ir tikuši pie labi apmaksātām darba vietām novada struktūrās. Jāprot tikai pareizajā laikā un pareizajā vietā paust savu viedokli un ja vēl kāds savējais jau tur sēž….

 19. Vai kāds no tiem, kam ir gatavs viedoklis, ir redzējis, kādas bija Mantojuma pārvaldes prasības vai tic uz vārda laimīgajam īpašniekam? Vai pašvaldības policijas priekšnieks ir pārbaudījis īpašnieka sniegto informāciju un vai viņa pienākumos ietilpst citu iestāžu darba un pie viena arī būvprojektu izvērtēšana? Lai cik dīvaini tas neizklausītos, vienīgie, kas šajā bēdīgajā situācijā dara savu darbu ir tā pati sliktā Mantojuma pārvalde un ugunsdzēsēji. Pārējie apspriež viņu darbu un ir pilnīgi nevainīgi! Bauskā nav vajadzīgi speciālisti, kas spētu plānot pilsētas attīstību un būvniecību pilsētā, un izvērtēt būvniecības un arhitektūras kvalitāti, vienmēr taču var pateikt, ka vainīga Mantojuma pārvalde. Labrīt, Bauska!

  2
  1
 20. tad cik tālu a esam tikuši ar šiem plānotāju tūkstošiem valstī? Kuļamies Āfrikas līmenī, jo pat no turienes atbēgušie, redzot mūsu plānotāju veikumu, steidzas pēc iespējas ātrāk pamest šo zemi….

 21. Līgatnes papīrfabrikas strādnieku mājas arī ir kultūras piemineklis. Gids stāsta un rāda, bet kultūras pieminekļu ielas galā ir jauna guļbūve to strādnieku māju stilā. Izskatās labi, droši vien ” dokumenti v porjadke”, neviens ierēdnis droši vien nav ielecis Gaujā vai iesēdinājis jaunās-vecās mājas būvētāju. Jo draudzējas ar veselo saprātu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.