Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pavasara tīrīšanā rīko lielgabarīta atkritumu savākšanu

Bauskas apvienības pārvaldes un pilsētas iedzīvotāji līdz 30. aprīlim var nodot par lētāku maksu lielgabarīta, bioloģiskos atkritumus un automašīnu riepas, portālu informēja SIA «Vides serviss» apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Zane Zauere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesenti aicināti pieteikt savu laiku nokalpojušo lietu izvešanu pie pagastu nodaļu vadītājiem vai paši tos nogādāt uzņēmumam. Pagājušajā nedēļā pilsētnieki lielākoties atbrīvojās no vecām mēbelēm, elektronikas un nedaudz riepām. Tie ir ļaudis, kuri nepaspēja to izdarīt agrajā pavasara akcijā no 21. marta līdz 2. aprīlim. Toreiz kopumā nodeva 889 nolietotas riepas.

Salīdzinājumam – 2021. gada līdzīgā aktivitātē tās bija 560 riepas, bet 2020. gadā – 733. Var teikt, ka cilvēki aizvien vairāk gatavi norēķināties par pašu radītu atkritumu pareizu apsaimniekošanu. «Katru gadu pavasarī un rudenī organizējam riepu nodošanu par lētāku cenu, lai tās neizmet pa grāvjiem un mežā. Iedzīvotāji kļūst apzinīgāki, tomēr līdz ideālam vēl tālu,» sacīja pašvaldības uzņēmuma pārstāve. Līdz piektdienai, 22. aprīlim, «Vides serviss» no privātpersonām bija savācis 11 kubikmetrus lielgabarīta atkritumu.

Kaut lielākoties klienti paši atved nododamos priekšmetus, tādējādi ietaupot transporta tēriņus, tomēr aizvadītajā nedēļā «Vides serviss» devās arī uz četrām iepriekš pieteiktām adresēm Bauskā. Jauki, ka tuvumā dzīvojošie mēdz vienoties un izdevumus sadala savā starpā. «Mājās veicām pavasara tīrīšanu un kooperējāmies ar labiem kaimiņiem. Pirmo reizi izmantojām šādu iespēju. Līdz šim bija tikai domāts, bet nu nonācām līdz reālai rīcībai. Par to, kā viss notika, varu teikt – ideāli! «Vides servisa» darbinieki ir ļoti atsaucīgi. Bija runāts, ka būs pulksten deviņos no rīta pakaļ atkritumiem, tad arī noteiktajā laikā bija klāt. Visu bez kurnēšanas salika un aizveda. Vairākas reizes zvanījām dispečerei pārjautājot, ko drīkst un ko nedrīkst likt. Vienā vakarā salikām kaudzi. Pa nakti nebija nekas pielikts klāt, kā tas pašlaik mēdz gadīties. Nākamā rītā visu aizveda,» pozitīvajā pieredzē dalījās baušķeniece Dina Macpane.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Nu bet kā ar pagastiem?Agrāk noteiktā laika periodā atbrauca un savāca vecās mēbeles,ledusskapjus,veļas mašīnas utt..Ne visiem ir busiņi ar ko līdz placim nogādāt šos tā dēvētos lielgabarīta atkritumus.

  2. Tas foto izskatās pēc ”Bauskas Dzīve” redakcijas ģenerāltīrīšanas.Ārā visi glaunie klubkrēsli.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.