Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pēc iecavnieču iniciatīvas organizētajā Ukrainas atbalsta akcijā saziedo vairāk nekā 5000 kg adījumu

IECAVNIECES Lauma Neimane un Laura Luika demonstrē adītu pogājamu piedurkni, ar ko mediķi Ukrainā silda ievainoto rokas. Līdzīgi kalpo pogājamas zeķes. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Biedrības «Mēs Iecavai» dalībnieču iniciētajā akcijā «Adījumi Ukrainas atbalstam» no 2022. gada septembra līdz decembra beigām Latvijas iedzīvotāji saziedojuši un «Latvijas Pasta» nodaļās nodevuši 5100 kilogramu dažādu adījumu, kas, kā sarēķinājušas akcijas rīkotājas no biedrības Mēs Iecavai, līdzinās 51 000 zeķu pāru, «Bauskas Dzīvi» informē Gundega Vārpa, VAS «Latvijas Pasts» ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedotos adījumus biedrība «Tavi draugi» tālāk nogādā Ukrainas karavīriem, mierīgajiem iedzīvotājiem un kara bēgļiem. Akcijas organizatori – biedrības «Mēs Iecavai» un «Tavi draugi» – un «Latvijas Pasts» izsaka vislielāko pateicību atsaucīgajām Latvijas rokdarbniecēm un visiem, kas iesaistījās adījumu ziedošanā.

«Bauskas Dzīve» iepriekš rakstījusi par adīšanas akcijas organizatorēm iecavniecēm. Lauma Neimane no biedrības «Mēs Iecavai» atcerējās, ka ideja adīt zeķes ukraiņiem radās, kad «izslēdzās» pirmais apjukums pēc kara sākuma pērnajā 24. februārī. Toreiz aukstums neatkāpās, un pienāca arvien vairāk ziņu, ka cilvēki Krievijas iebrucēju plosītajā valstī dzīvo pagrabos.

Iecavas pagasta Zālītes iedzīvotāja Lauma toreiz apjauta darāmo un iespējas. Viņa parēķināja, ka vienatnē uzadīs vienu pāri zeķu divās dienās. Radās doma uzrunāt Latvijas rokdarbnieces un atrast vietu, kur adījumus nodot. «Mēs Iecavai» uzrunāja «Latvijas Pasta» vadību, tagad sakot lielu paldies par uzticēšanos. Meklēta organizācija, kas zina, kā zeķes nogādāt adresātiem. «Apzināju ļoti daudzus un nopriecājos par atsaucību,» atceras Lauma. Zeķes no adītājiem vāca gan pašvaldības, gan sabiedriskās organizācijas, gan uzņēmēji. Lielākos apjomus spēja uzņemt biedrība «Tavi draugi» Zemgales priekšpilsētā Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad, akcijas noslēgumā, Lauma Neimane ar gandarījumu teic: «Adījums ir ne tikai roku, bet arī sirds darbs. Tas netop nedz ātri, nedz vienkārši, jo katrs ir īpašs un unikāls. Tāpēc lielākā atzinība par šo darbu ir saņēmēju acu skatiens. Taču, zinot situāciju Ukrainā, rokdarbnieces ada, necerot uz saņēmēja skatienu.  Un tieši tādēļ apbrīnojams ir viņu čaklums, aizrautība un atbildība, jo siltums – tā ir dzīvība.»

Viņa atzīst, ka mērīt adījumus kādās sveramās vienībās ir neparasti. «Līdz šim pat prātā nebija ienācis, ka tā arī var – kilogramos, pat tonnās. 5,1 tonna jeb 51 000 zeķu pāru. Jā, tik daudz mēs esam noadījušas! Ar savu neapsīkstošo atbalstu mēs apliecinām, ka ticam Ukrainas uzvarai!» uzsver L. Neimane.

Savukārt «Latvijas Pasta» valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzņēmuma vārdā izsaka vislielāko pateicību akcijas organizatoriem un dalībniekiem. Viņš pauž cerību, ka 2023. gads nesīs Ukrainas uzvaru un mieru, bet mūsu cilvēku saliedētība un palīdzības centieni saglabāsies kā paraugs turpmākajā dzīvē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī biedrības «Tavi draugi» pārstāve Beāte Bēvalde akcentē akcijas sirdssiltumu: «Atsākoties akcijai rudenī, mēs vēl nenojautām cik sirdssilta tā izvērtīsies. Kad kļuva vēsāks, bet mūsu noliktavā ieradās arvien vairāk adījumu, mēs sapratām, ka esam satikuši īstos cilvēkus īstajā laikā un kopā mums viss izdosies. Katrs nosūtītais adījums ar sveicieniem, šokolādi un spēka vārdiem ir palīdzējis noturēt frontes līniju un parādīt, ka esam šajā cīņā kopā ar ukraiņiem gan domās, gan darbos. No sirds esam pateicīgi visiem adītājiem, kas iesaistījās šajā akcijā, ziedojot savu laiku un sirdssiltumu!»

Akcijā «Adījumi Ukrainas atbalstam» adījumi bez maksas tika pieņemti visās «Latvijas Pasta» nodaļās un ar «Latvijas Pasta» palīdzību nogādāti biedrībai «Tavi draugi» Rīgā, Ventspils ielā 50, no kurienes tālāk transportēti uz Ukrainu, skaidro «Latvijas Pasta» pārstāve Gundega Vārpa.

Akcijā «Adījumi Ukrainas atbalstam» paveiktais. “Latvijas Pasta” publicitātes foto.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Viss ir ļoti jauki, palīdz, daudz darba ieguldīts, bet es te padomāju vai nevarētu pogu vietā ielikt rāvēju? Starp pogcaurumiem rodas brīvas vietas sapogājot, atveres, bet, ja ieliktu rāvēju, viss būtu ciet. Protams, ka apgrūtinājums, bet varbūt ir iespējams…

  2
  2
 2. ja vien ik pa laikam neparādītos kāda kāda “atvere”, kas nu nekādi nav piedabūjama ciet (aizvērties)

  5
  2
 3. apnikuši tie raksti par ukraiņiem.. var padomāt ka citur nekaro.. varbūt pa morīšiem, melnajiem kur pilna Eiropa
  ar tādiem,tagad tam visam klāt ukraiņi????

  9
  18
 4. Kā vispār roka ceļas šiem komentētājiem kaut ko tādu rakstīt. Nu brauciet uz Krieviju, ja te viss riebjas un apnicis.
  Paldies visiem, kuri ir čakli, ar saprātu apveltīti un nav zaudējuši līdzcietību!

  12
  4
 5. pagaidām ukraiņi vēl karo tavā vietā un tai, ne tikai latviešu sniegtajai palīdzībai ir liela nozīme, ka tu joprojām vari purkšķināt mīkstajās mēbelēs.

  14
  3
 6. Paldies Iecavniecēm ! šis vis palīdz varonīgajai ukraiņu tautai.

  putlers ir pamatīgi ap**rsies

  10
  1
 7. Ar tiem ukraiņiem tagad piebāž visas ausis un neko tie ukraiņi nekaro pa mums….naudas atmazgāšana.

  8
  9
 8. Ukrainas frontes ierakumu apstākļus var dabūt tepat, vajag tikai kārtīgi piemauties un atrubīties kaut kur ārā naktī, bez vilnas zeķēm, bez kamzolīša…Tad pat parunāt nevarēs, nerunājot par rakstīšanu.

  1
  2
 9. Šis karš ir globāls projekts , un Ukrainai tajā diemžēl ir atvēlēta upurjēra loma .

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.