Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pelnīta atzinība par aizrautību un sasniegto

Pedagoģe Ineta Karelsone Skaistkalnē turpina izcilu skolotāju tradīcijas ar vides un eksaktajām zinībām.

Skaistkalnes vidusskolas skolotājām Inetai Karelsonei un Brigitai Igaunei piektdienas, 28. oktobra, rīts sācies ar pārsteigumu – telefonā saņemti apsveikumi un laba vēlējumi no radiem, draugiem un paziņām par apbalvošanu ar Bauskas novada pašvaldības godarakstu.
Inetai Karelsonei apbalvojums piešķirts par aizrautību pedagoģiskajā darbā un panākumiem vides izglītībā, iesaistot skolēnus ekoskolu programmā, Brigitai Igaunei – par sasniegumiem pedagoģiskajā darbā, pielietojot jaunās informācijas tehnoloģijas un veidojot skolēnos interesi par inženierzinātnēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pozitīvs pavērsiens
Abas skolotājas ir Skaistkalnes vidusskolas absolventes. Kaut arī Brigitai Igaunei jaunības sapnis nav bijis strādāt par skolotāju – viņa savulaik bijusi ķīmiķe rūpnīcās «Olainfarm» un «Etalons», dzīves korekcijas izrādījās pozitīvas. «Darbs skolā man patīk, mani saista eksaktie priekšmeti – fizika un ķīmija, kurus mācu un arī pati joprojām mācos un uzzinu ko jaunu. Tie ir piemēroti informācijas tehnoloģiju izmantošanai. Skolotāja Austra Auguste, kura man mācīja ķīmiju, jau pirms tam noskaņoja mani, ka būs jāturpina viņas darbs,» stāsta Brigita.

Pedagoģe pārliecināta – panākumus gūst tikai tie, kas ir zinātkāri un ļaujas mācību procesam. Ja skolēnam acis spīd no prieka par panākumiem, vai tā būtu laba vieta olimpiādē, balva robotikas sacensībās vai izcila atzīme, tas skolotājas darbā ir lielākais sasniegums, uzskata B. Igaune.
«Esmu priecīga un gandarīta, ka mans darbs tik augstu novērtēts. Vēl vairāk šo prieku vairo laiks patriotu mēnesī, kad godaraksta pasniegšana ir saistīta ar valsts dibināšanas gadadienu,» teic skolotāja.

Pedagoģes talants
«Prieks par balvu un darba novērtējumu liels, tomēr vislielāko gandarījumu sniedz godprātīgs ikdienas darbs,» atzīst Ineta Karelsone. Skolotāja ar cieņu un pateicību atceras savus pedagogus Skaistkalnes vidusskolā – latviešu valodas skolotāju H. Briču, matemātikas skolotājui J. Adakovsku, fizikas skolotāju A. Krilovu.
Kolēģi pauž – Inetai pedagoga talants jau ielikts šūpulī, jo ķīmijas skolotāja Austra Auguste ir viņas māte, kura aizsākusi ekoskolas programmu Skaistkalnē. Tagad I. Karelsone ir Skaistkalnes vidusskolas ekoskolu programmas koordinatore, vada vides izglītības pulciņu. Skolotājas vadībā bērni piedalās vides konkursos, projektos, pētnieciskos darbos. Izveidota veiksmīga sadarbība ar organizāciju «Zaļais punkts», konkursos iegūtas godalgotas vietas. No 2009. gada skolai piešķirts starptautiskais ekoskolas sertifikāts un Zaļais karogs. Abas skolotājas sirsnīgus vārdus velta tagadējiem kolēģiem– komandas biedriem, kā arī audzēkņiem, jo ikvienam skolotājam ir jāatraisa jauniešu talanti un prasmes, ko var panākt tikai kopīgā neatlaidīgā darbā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tieša valoda
Skaistkalnes vidusskolas 10. klases audzēknis Patriks Vencels pauž: «Manuprāt, labākais, ko skolēniem sniedz skolotāja Brigita, ir tiešais runas veids. Skolotāja spēj pateikt skaidri, ko domā, ar humoru nolikt skolēnu pie vietas, ļaujot viņam padomāt par sevi un savu vietu skolā. Tas palīdz veidot saikni, padarot mācību procesu daudz jautrāku, vienkāršāk uztveramu. Skolotāja Ineta ir viena no mīļākajām skolotājām mūsu skolā. Jūsu mācīšanas veids ļauj skolēnam justies pozitīvi apmierinātam par sevi un savu veikumu, pat neveiksmēm. Jūsu smaids ir ļoti piesaistošs, dažkārt jūs stundās esat pārāk jauka.»
Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece uzteic kolēģes: «Abas pedagoģes ir ļoti rūpīgas, tolerantas, taktiskas un atvērtas inovācijām. Viņas redz lietas kopsakarībās, spēj iedziļināties detaļās, palīdz, uzklausa un sniedz atbalstu gan skolēniem, gan kolēģiem. Novēlu viņām izturību un pacietību atbildīgajā ikdienas darbā, ticību nākotnei un iedvesmas pilnas mācību gada dienas!»

Pedagoģe Brigita Igaune Skaistkalnē turpina izcilu skolotāju tradīcijas ar vides un eksaktajām zinībām. 
Foto – Ivars Bogdanovs

Bauskas novada godaraksti piešķirti:
Annai Guļkevičai – par ilggadēju radošu skolotājas darbu Vecsaules pamatskolā;
Ģirtam Karpovičam – par ieguldījumu uzņēmējdarbībā;
Aldim Kapkalnam – par ilggadēju atbildīgu darbu būvniecībā;
Arnoldam Šimkusam – par ilggadēju organizatora darbu, popularizējot dambreti;
Mārim Bergam – par ieguldījumu, piesaistot jauno paaudzi šaham un dambretei;
Līgai Stankevičai – par panākumiem kultūras jomā;
Mārtiņam Rāviņam – par ilggadēju aktivitāti Iecavas luterāņu draudzē un baznīcas uzturēšanā;
Laumai Lancmanei – par profesionālo darbu kultūrvēsturiskā mantojuma restaurēšanā, Rundāles pils parka atjaunošanā;

Ingrīdai Vaisjunei – par panākumiem interešu izglītībā Vecumniekos;
Ingrīdai Segliņai – par augstvērtīgu ieguldījumu latviešu valodas un literatūras mācīšanā;
Inetai Karelsonei – par panākumiem vides izglītībā;
Brigitai Igaunei – par sasniegumiem pedagoģiskajā darbā;
Mārim Slokam – par ieguldījumu Bauskas mūzikas un mākslas skolas attīstībā;
Raivim Maķevicam – par sasniegumiem Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas trenera darbā;
Silvijai Kopei – par nesavtīgu darbību Iecavas luterāņu baznīcas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā.
Laureātiem piešķirta 100 eiro naudas balva.


Avots: bauska.lv


Bauskas novada pašvaldības apbalvojumus pasniegs Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadskārtai veltītajā svinīgajā sarīkojumā 17. novembrī Rundāles pilī.Teksts:ANITA MOORA-TROPA

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.