Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pērn uz dzīvi Zemgalē atgriezušās 97 personas; Bauskas novadā – trīs ģimenes

Pagājušajā gadā Zemgalē no dzīves ārvalstīs atgriezušās 97 personas un sagatavoti 407 individuālie piedāvājumi reemigrantiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par atgriešanos Latvijā interesējušās 122 ģimenes, un, pēc 2022. gada datiem, nākamajos gados Zemgalē potenciāli varētu atgriezties 85 ģimenes jeb 291 cilvēks, «Bauskas Dzīvi» informē Anete Briņeca, reemigrācijas koordinatore Zemgales plānošanas reģionā (ZPR).

Interese par atgriešanos Zemgalē ir Jelgavas valstspilsētā, Jēkabpils novadā, Aizkraukles novadā, Bauskas novadā, Jelgavas un Dobeles novadā. ZPR speciāliste Ilze Lujāne «Bauskas Dzīvei» precizē, ka interese par atgriešanos Bauskas novadā bijusi 14 ģimenēm, kuras dzīvo Īrijā, Krievijā, Lielbritānijā, Vācijā, Dānijā, Itālijā un Norvēģijā. Pērn uz dzīvi Bauskas novadā atgriezušās trīs ģimenes – astoņi cilvēki. 

2022. gads ir bijis izaicinājumu pilns reemigrantiem un latviešiem diasporā. Joprojām aktuālākās problēmas ir atalgojums, bērnudārza rindas un dzīvesvietas atrašana pēc ilgstoši pavadīta laika ārzemēs. Pērn reemigrācijas koordinatore Anete Briņeca organizējusi vebināru reemigrantiem «Stress – ceļabiedrs dzīvē vai ienaidnieks?», kurā tautiešiem ārzemēs bija iespējams uzzināt, kā cīnīties ar stresu. Uz pasākumu aicināti ārvalstīs dzīvojošie tautieši, tie, kuri atgriezušies Latvijā, un ikviens, kurš saskaras ar satraukumu ikdienā. Arī 2023. gadā plānots veikt dažādas aktivitātes reemigrantiem un sniegt atbalstu dažādu jautājumu risināšanā un pakalpojumu saņemšanā.

Kā paskaidro ZPR speciāliste I. Lujāne, ikvienam interesentam ir iespēja bez maksas saņemt reemigrācijas reģionālās koordinatores konsultāciju par sev aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar atgriešanos Latvijā konkrētā reģionā. Koordinatore vienlaikus ir atbalsta persona, kas palīdz ārvalstīs esošajiem tautiešiem attālināti izvērtēt priekšrocības pārdomātam lēmumam, kā arī sagatavoties, lai veiksmīgi atgrieztos Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.