Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pestīšanas armijas ziedojumu vākšanas katliņš Bauskā atkal «vārās»

Katru gadu un arī šogad Pestīšanas armijas korpuss Bauskā turpina iesākto tradīciju «Ziemassvētku katliņš vārās», kas ir ziedojumu vākšanas akcija sociālajam darbam, informē kapteine Velta Udarska, Pestīšanas armijas Bauskas korpusa vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V. Udarska precizē, ka Ziemassvētku laikāPestīšanas armijas sarkanais katliņš, kurā ieliekama ziedojuma nauda, Bauskā līdz 31. decembrim novietots «Top!» veikalā, Upmalas ielā 1.

Viņa skaidro, ka šādas ziedojumu vākšanas tradīcijas ir visur pasaulē, kur darbojas Pestīšanas armija (PA). Sarkanais katliņš simbolizē sociālo kalpošanu, un mēs dodam iespēju – «Palīdzot mums, palīdzēt citiem!».

«Ļoti daudziem cilvēkiem pašlaik klājas grūti, nav iespēju sev nodrošināt svētku maltīti, tādēļ mēs vēlamies ar ziedotāju palīdzību šos svētkus radīt. Svētku atmosfēra ar koncertu un siltām, gardām pusdienām pie klātiem galdiem dos iespēju cilvēkiem, kuriem citādi šāda iespēja būtu liegta, piedzīvot svētkus un sirds siltumu. Savāktie ziedojumi tiks izmantoti Ziemassvētku maltītei grūtībās nonākušiem cilvēkiem. Mēs aicinām katru kļūt par ziedojumu akcijas līdzdalībnieku neatkarīgi no tā, cik iespējams ziedot, lai spējam šajos svētkos sasildīt grūtībās nonākušo cilvēku sirdis,» teic PA Bauskas korpusa vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trūcīgie, mazturīgie un vientuļie Bauskas novada iedzīvotāji, sadarbībā ar Bauskas novada Sociālo dienestu, tiek aicināti piedzīvot svētkus Pestīšanas armijas Bauskas korpusā Plūdoņa ielā 50 ceturtdien, 29. decembrī, plkst. 14. 

Pestīšanas armijas Bauskas korpusā trīs reizes nedēļā darbojas zupas virtuve, pateicoties Eiropas Atbalsta fondam vistrūcīgākajām personām sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu un individuālu ziedotāju atbalstam. Trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 13 līdz 14 šeit var saņemt siltu maltīti ikviens, kam tas ir nepieciešams. Kā informē V. Udarska, pašlaik zupas virtuvi apmeklē 50 – 80 cilvēku dienā. Ēdiens tiek ņemts arī līdzi.

«Mūs apmeklē arī tādi cilvēki, kas kalpo citiem, lai aiznestu ēdienu tiem, kas paši nevar atnākt. Cilvēkiem ir dažādi iemesli, kādēļ nāk uz zupas virtuvi. Kāds ir bezdarbnieks, kāds veselības dēļ nevar strādāt, kāds ir kļuvis vecāks, nevarīgāks, kādam rocība neatļauj, kāds ir bez pajumtes. Dažādi ir dzīves stāsti. Vienā reizē izvārām līdz 150 – 170 porcijām silta ēdiena. Rīkojam arī līdzdarbības pasākumus, kas ir noderīgi cilvēku sociālajai izglītošanai un pašapziņas celšanai. Daudziem tas ir ļoti vajadzīgs, lai sajustu, ka viņi nav vieni šajā situācijā, viņus šeit vēlas atbalstīt. Pie mums arī var saņemt lietotas drēbes un mājsaimniecības preces, iepriekš sazinoties ar kapteini Veltu Udarsku, piektdienās. Veicam arī pastorālas mājas vizītes,» par PA darbu Bauskā stāsta korpusa vadītāja.

Kaut arī Covid-19 pandēmijas laikā pagājušajā gadā darbs un ziedojumu vākšana bija apgrūtināta, tomēr 2021. gadā Bauskā Ziemassvētku katliņā saziedoti 264,38 eiro. Ziedotie līdzekļi tika pilnība izlietoti šogad ēdiena pagatavošanai, apliecina V. Udarska.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. ziedojiet man jo man ir tik slikti, ka ir tikai dators, no kura varu komenteet savas negaacijas par visu, kas notiek Latvijaa, kuraa nekaa nav.

  2
  6
 2. “kādi vēl mums nabagi, aizejiet uz RIMI laukumu, tur ne apgriezties, labāk paklausieties “gaismas simfoniju” bijušajā Korfa dārzā un kļūsiet bagāti”. Varētu būt mūsu izglītoto no domes Jaungada sapņi, diemžēl tālu no dzīves realitātes.

  4
  3
 3. atvainojiet, neviens nelieto manu niku – pats saputrojos, jo brizham vairs nesaprotu, ko rakstu.

  3
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.