Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piektdien Jelgavā norisināsies sacensības «Stiprais ugunsdzēsējs»

Piektdien, 26. maijā, no plkst. 10 līdz 16.30 Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas stadionā Meiju ceļā 9 Jelgavā norisināsies sacensības «Stiprais ugunsdzēsējs», kuru noslēgumā tiks noskaidrots šī gada spēcīgākais Latvijas ugunsdzēsējs glābējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību individuālajā ieskaitē piedalīsies 60 stiprākie un izturīgākie ugunsdzēsēji glābēji, bet komandu ieskaitē – 13 vienības no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

«Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā ir senas sporta tradīcijas, jo laba fiziskā sagatavotība un ugunsdzēsēja glābēja profesija ir cieši saistītas. Aizvadītajā gadā ar sacensībām «Stiprais ugunsdzēsējs» iesākām jaunu tradīciju, un, redzot ugunsdzēsēju glābēju atsaucību, šim sporta veidam ir potenciāls kļūt par neatņemamu dienesta sportiskās dzīves sastāvdaļu. Prieks, ka šogad mūsu uzaicinājumam ir atsaukušies Igaunijas, Lietuvas un Vācijas ugunsdzēsēji glābēji, kas vairos azartu un sacensību garu.

Sacensības «Stiprais ugunsdzēsējs» sauc par grūtākajām divām minūtēm sportā, jo tās prasa no dalībnieka ļoti labu fizisko sagatavotību un profesionālās iemaņas, tāpēc novēlu visiem šo sacīkšu dalībniekiem izturību!» stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Dainis Bērziņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacīkstēs šogad Bauskas novada ugunsdzēsēji glābēji nemērosies spēkiem ar kolēģiem no Latvijas un viesiem, bet gan «Bauskas amatpersonas piedalīsies sacensību tiesāšanā», precizē V. Gribuste.

Sacensību «Stiprais ugunsdzēsējs» distance veidota, balstoties uz Eiropā un ASV populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju glābēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību. Distance sastāv no pieciem posmiem – uzkāpšanas tornī, nesot šļūteņu saini, šļūteņu rituļa uzvilšanas uz torņa augšējās platformas, spēka pārbaudes, sitot ar āmuru pa sliedi, ar ūdeni pilnas šļūtenes vilkšanas un gandrīz 90 kg smaga manekena nogādāšanas līdz finišam. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsēja glābēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli tuvu imitēti tie apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā. «Aicinām skatītājus vērot sacensības stadionā. Ieeja bez maksas,» rosina V. Gribuste.

Ilustratīvs VUGD publicitātes foto no vugd.gov.lv arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.