Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piektdienas rītā ielu un ietvju kopšanu Bauskā un Iecavā “nogulējuši”

Bauskas pilsētas ielas un ietves piektdienas, 24. novembra, agrā rītā bija slidenas un apledojušas. Par to «Bauskas Dzīvei» ziņoja iedzīvotāji, kā arī «Bauskas Dzīves» žurnālisti,  izstaigājot pilsētu, pārliecinājās, ka daudzviet, piemēram, Rūpniecības ielā, Plūdoņa ielā, Lāčplēša ielā pilsētvides uzturētājs nebija laikus veicis pienākumus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma «Vizii Urban» sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone «Bauskas Dzīvei» skaidro: «Saskaņā ar valstī apstiprināto kārtību par ielu un ceļu uzturēšanu ziemā sniega tīrīšana parasti tiek sākta pēc tam, kad snigšana ir beigusies, un sniegs ir jānotīra, vēlākais, četru stundu laikā pēc snigšanas mitēšanās. Tomēr «Vizii Urban» ikdienā nodrošina gan sniega tīrīšanu, gan ceļu, ietvju u.c. kaisīšanu arī snigšanas laikā.»

Ja ietves, kāpnes, trotuāri u.tml. ir apledojuši, kaisīšana ar pretslīdes materiāliem tiek veikta pat vairākas reizes dienā, apliecina uzņēmuma pārstāve.

Par izpildītiem darbiem un to veikšanas laikiem Z. Plone skaidro: «Piektdien uz atsevišķiem ceļiem un ietvēm varēja veidoties apledojums, jo lietus daudzviet noskaloja iepriekš izkaisīto pretslīdes materiālu, tomēr «Vizii Urban» sekoja līdzi situācijai un veica kaisīšanu atkārtoti. 24. novembrī ziemas darbi Bauskā tika uzsākti plkst.6.30. Teritorija pie Bauskas pašvaldības administrācijas ēkas tika nokaisīta ar pretslīdes materiāliem plkst.7.50, ietvju kaisīšana pie Zemgales mutes veselības centra tika veikta plkst.9.10, bet gājēju celiņš uz Rītausmām tika kaisīts plkst.9.50. Savukārt Korfa dārzā darbi tika uzsākti plkst.7 un otrreizēji šī teritorija, izmantojot tehniku, ar pretslīdes materiāliem tika kaisīta plkst.9.45. Papildus informējam, ka teritorijas blakus lielveikaliem uzturēšana ir kāda cita komersanta pārziņā.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi redzams, ka piektdienas rītā «Vizii Urban» sākuši strādāt ļoti vēlu, jo daudzi iedzīvotāji gan kājām, gan ar auto uz darbu dodas jau pat pirms sešiem rītā.

Bauskas ielās «Vizii Urban» darbus veic trīs transporta vienības, ietvju tīrīšanu un kaisīšanu nodrošina piecas transporta vienības. Mobilajā brigādē strādā pieci darbinieki un  ikdienā darbus veic vēl pieci sētnieki. Papildus tam ikdienas darbu nodrošināšanai tiek izmantoti divi furgoni un viens automobilis, kas aprīkots ar kravas kasti, vēsta Z. Plone.

Bauskas pilsētas nodaļas vadītāja Dace Šķiliņa piektdien izbraukusi pa pilsētas ielām, vērtējot situāciju. Viņa «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka ir vienošanās ar pilsētvides uzkopšanas komersantu, ka tīrīs un kaisīs ar pretslīdes materiālu visas publiskās ietves, pa kurām pārvietojas iedzīvotāji, arī privātīpašumu teritorijai piegulošās. «Nedrīkstētu vienu gabaliņu notīrīt, tad pacelt lāpstu un braukt tālāk,» teic D. Šķiliņa.

Arī Iecavā ielu un ietvju uzturētājs, kas ir pašvaldības kapitālsabiedrība «Bauskas novada komunālserviss», piektdienas rītā «nogulējis», teic uzņēmuma vadītājs Dzintars Cāzers. «Nelaimīgi sakrita vairāki apstākļi – nenovērtētas laika prognozes, kurām jāseko ik pa pāris stundām, jo ielu kopšana ziemā ir zinātne; nelaimīgā kārtā arī tehnika remontā, kura veikšana iekavējusies; diemžēl problēmas ar sētnieku resursiem – pārsvarā strādā pirmspensijas vecuma cilvēki, kuriem, kā sākas sniega tīrīšana, veselības dēļ nākas ņemt slimības lapu,» stāsta Dz. Cāzers. Viņš apliecina, ka uzlabojumi tiks veikti un darbi jāorganizē.

Abi izmantotie foto uzņemti Bauskā 24. novembra priekšpusdienā. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (24)

 1. Meli putina stilā tam Cazeram .
  Tehnika esot remontā , laikam nebija izsludināts konkurss uz remontdarbiem.
  Mēs tikai vadāmies pēc neskaitāmiem priekšrakstiem par cik tur stundām utt , bet nevis pēc reāliem apstākļiem, jo tādi nav minēti tajos priekšrakstus, ha , ha ,ha

  20
  2
 2. Ar tādu priekšnieku kā Iecavā mēs izaugsm mēslos un ledū līdz ausīm.Pat savu deviņstāveni nespēj apssimniekot

  11
  6
 3. Un ko tad tu gribēji, lai Cāzers stāsta? Ka visi melnām mutēm strādā, no 4 rītā, bet nespēj notīrīt? Kādam dīvainim te vienmēr ir slikti – stāsta kā ir, netic, “lej ūdeni” par stundām un regulām, atkal ne tā. Varbūt gribi pats patīrīt sniegu par minimālo algu, celties piecos no rīta, lai jau septiņos viss ir tīrs, un vēl piedevām uzklausīt pārmetumus, ka nemāk tīrīt, slota ne tā vai leņķis nav īstais. Tādi sniega tīrīšanas eksperti saradušies, ka vai traks. Varbūt Rīgas tīrītājus arī pamāci kā pareizi tīrīt sniegu, kaisīt ietves un pareizi skaidrot neveiksmes.

  8
  16
 4. Kādā mēs Eiropā esam?Tur kaisa,kad sniega vēl nav un kad sāk snigt,sniegs kūst.Un tīrīšanas tehnika cauru diennakti strādā….Bet te kaisa,tīra kad putra uz ceļiem.Mēs Eiropas p.a.k…ā esam!!!!!!!

  20
  2
 5. Es braucu visu Eiropu,tādus nolaistos,nekoptos ceļus kā Latvijā vēl jāpameklē!Kāda valdība,tādi ceļi.

  22
  3
 6. tas cēzars ir jāpatriec un jāaizliedz bauskai tuvoties viss ir sapists nauda izšeptēta

  17
 7. Īsts sniegs vēl nemaz nav bijis. Bail pat iedomāties kas būs puteņa laikā. Kad viņiem sniegs snigs un tāpēc nav jēga tīrīt.

  15
 8. Sniegs un ledus izregulēs Bauskas novada kadru sarakstu. Kad cilvēkiem lūzīs un plīsīs, tad viņi neraudās ierāvušies stūrītī.

  11
 9. Kā dziedāja Gunārs Meijers- un mums par to nebūs nekas …… tikai atlīdzību sev pacelsim

 10. nu, un stāsta kā prot, jo, izskatās, vismaz “sabiedrisko attiecību” nodaļa šajā, apvienotajā uzņēmumā vēl nav par mūsu naudu izveidota. Kam tu ko prasīsi, jo laika apstākļi ir “zinātne” un tehnika arī lūst jau pirmajās darba dienās, nav vairs tie laiki, kad konkrētam sētniekam varēja prasīt- nogulēji? Bet, ar konkrētu sētnieku vai pat daudziem sētniekiem mūsdienu variantā paredzēto naudu “apgūt” vairs nav iespējams, šeit vajadzīgi “nopietnāki” ceļi naudas ‘apgūšanai”

  12
 11. Ziemā daudziem mocekļiem, apsaldētiem locekļiem, ledus ielās kritējiem, pieres stabos sitējiem arī spilvens piesiets der.

 12. Urbāņiem paredzēto naudu katram Bauskas iedzīvotājam vienlīdzīgi uz kontu un mēs paši kaut kā sagaidīsim pavasari, bez urbāņiem.

  9
  2
 13. Vienkāršs visiem mans padoms.
  Staigājiet pa tām ietvēm un brauciet pa tām ielām, kur sniega un ledus nav.
  Tas tomēr laikam nozīmē, ka sēdiet mājās, ierubījiet teļuku, datoru un kopā gaidīsim pavasari. Tad sniega un ledus nebūs.
  Tā lūk mīlīši!

  12
  2
 14. Nākošā nedēļa laikam parādīs urbāņu potenci vai impotenci. Vai velti barojam…

  9
  2
 15. –>???
  Tāpēc, ka Iecavas DZKS pirms apvienošanās vinnēja konkursu. Bauskā vinnēja urbānisti. Tieši tik vienkārši. Par cik pēc tam sekoja reorganizācija, tad tagad strādā komunālserviss. Iecava konkursu rīkoja vēl vasarā un tur uzreiz bija iekšā pilns komplekts.

 16. Visiem okmanistiem lāpstas rokā, un lai darbu sāk 5 no rīta, kā bija padomijas laikos, līdz 7 jānotīra sniegs , un lai neaizguletos es ar mieru ziedot naudiņu pulkstenim,, modinātājam,, 🤔😂

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.