Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piena pārstrādes ražotne “Baltic Dairy Board” saņēmusi 4,5 miljonu eiro aizdevumu

Banka “Citadele” piešķīrusi 4,5 miljonu eiro aizdevumu piena pārstrādes ražotnei Bauskā “Baltic Dairy Board”, portālu informēja bankas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Baltic Dairy Board” ir viena no lielākajām piena/sūkalu olbaltumvielu ražotājām Ziemeļeiropā un daļa no “Vilvi Group”, kas ir viena no Lietuvas piena pārstrādes tirgus līderēm. “Baltic Dairy Board” ir viena no retajām ražotnēm, kas ar moderno tehnoloģiju palīdzību ražo GOS koncentrātu/pulveri, kas vēlāk tiek izmantots zīdaiņu pārtikas ražošanā.

Tāpat Bauskā bāzētajā uzņēmumā tiek pārstrādāti piena produkti, tajā skaitā bioloģiskais piens, lai tos pēc tam varētu izmantot sviesta, piena, siera, piena olbaltumvielu pulvera, kā arī piena laktozes koncentrāta un citu produktu ražošanā. Uzņēmums 2021.gadā strādāja ar peļņu 1,47 miljonu eiro apmērā.

Latvijas uzņēmuma kontrolpaketi 2021.gada aprīlī iegādājās Lietuvas piena pārstrādes spēlētājs “Vilvi Group”, kā sastāvā ietilpst seši uzņēmumi, kas ražotos piena, siera un proteīna produktus eksportē uz vairāk nekā 60 valstīm visā pasaulē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vilvi Group” Lietuvā un Latvijā pieder piecas piena pārstrādes ražotnes, ražotie produkti Lietuvā tiek tirgoti zem preču zīmes “Vilkyškiu pienine”, bet ārzemēs – “Vilvi”. Bez “Baltic Dairy Board” un “Vilkyškiu pienine ” grupas sastāvā ietilpst arī tādi uzņēmumi kā “Modest”, “Kelmes pienine”, “Kelmes pienas” un “Pieno logistika”.

“Baltic Dairy Board” 2020.gadā strādāja ar 4,601 miljona eiro apgrozījumu, kas ir 2,1 reizi vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārtīgi un sasniedza 1,38 miljonus eiro.

2021.gada aprīlī par “Baltic Dairy Board” lielāko īpašnieku ar 70% kapitāldaļu kļuva Lietuvā reģistrētais piena pārstrādes uzņēmums “Vilkyškiu pienine”, savukārt 30% kompānijas kapitāldaļu īpašniece ir SIA “KIK Asset Management”, kura pieder Kasparam Kazākam (63,33%) un Ilonai Kazākai (36,67%).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bankas “Citadele” koncerns 2021.gada pirmajā pusgadā strādāja ar 32,588 miljonu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem 2020.gada pirmajā pusgadā. Savukārt bankas “Citadele” koncerna aktīvi 2021.gada jūnija beigās bija 4,806 miljardu eiro apmērā.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” ir otra lielākā banka Latvijā. Tās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā. Bankas akcionāri ir ASV investīciju kompānijas “Ripplewood” meitaskompānija “RA Citadele Holdings LLC” un starptautisku investoru grupa (75% plus viena akcija) un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (25% mīnus viena akcija).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.