Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi; Viestura ordenis – iecavniekam Dainim Kravalam

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula lēmumu Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 35 personībām, Viestura ordenis – 24 personībām un Atzinības krusts – 22 personībām, vietnē president.lv liecina Ordeņu kapitula paziņojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par Viestura ordeņa kavalieri iecelts Latvijas Republikas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Inženieru rotas komandieris, kapteinis Dainis Kravals.

Dainim Kravalam, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Inženieru rotas komandierim, piešķirts Viestura ordenis. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Kā «Bauskas Dzīve» rakstījusi iepriekš, Dainis absolvējis Saulaines profesionālo vidusskolu, izmācījies par agronomu. Pēcāk iestājies Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, lai studētu būvinženiera zinības. Iecavnieks jau no jaunības gadiem interesējies par militārām lietām, iesaistījies neatkarīgās Latvijas armijas veidošanā jau 90. gados. Pašlaik Daiņa Kravala ieņemamais amats ir Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Inženieru rotas komandieris. Pirms tam darbojies Zemessardzes 53. bataljonā un 54. inženiertehniskajā bataljonā.

Komandiera Daiņa Kravala vadītā atsevišķā Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Inženieru rota paredzēta, lai nodrošinātu mobilitātes un pretmobilitātes pasākumus brigādes vienībām pēc nepieciešamības. Rota arī nodrošina vienkāršu būvju izgatavošanu, zemes darbu nodrošināšanu, spridzināšanas darbus pēc nepieciešamības. Rotai ir izveidojušās savas tradīcijas, piemēram, Iecavas apkārtnē apkopj Latvijas karavīru un partizānu piemiņas vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri ar savu godprātīgo, nozīmīgo darbu, aktīvo pilsonisko stāju un uzticīgu kalpošanu Latvijai godam pelnījuši augstāko valsts atzinību.

Valsts apbalvojumus saņem izcilas personības visdažādākajās jomās no visas Latvijas. Tie ir mediķi, kuri drosmīgi un pašaizliedzīgi rūpējās par sabiedrības veselību un drošību Covid-19 pandēmijas apstākļos, izcili kultūras darbinieki, Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi, robežsargi un Valsts drošības dienesta un Valsts policijas amatpersonas, kuras sargā mūsu valsts drošību, tiesu sistēmas pārstāvji, zinātnieki, skolotāji, uzņēmēji, veterinārārsti, lauksaimnieki, pašvaldību darbinieki, vēsturiskās atmiņas un kultūras mantojuma kopēji un sabiedriskie darbinieki.

Ar augstāko Latvijas valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni – apbalvoti pilsonisko iniciatīvu organizatori, ārsti, diplomāti, ārlietu dienesta un plašsaziņas līdzekļu darbinieki, cilvēki, kuri, augsti profesionāli, īpaši pašaizliedzīgi un drosmīgi veicot savus pienākumus, parādot nozīmīgu pilsonisko drosmi un personisko klātbūtni, snieguši palīdzību Ukrainai, tās karavīriem un civiliedzīvotājiem, dokumentējuši un atspoguļojuši Ukrainas tautas cīņu par neatkarību un brīvību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte norāda: «Patiesi priecājos, ka Ordeņu kapituls Latvijas Republikas Proklamēšanas 104. gadadienā var godināt un apbalvot cilvēkus, kuru pašaizliedzīgais, godprātīgais darbs un izcilais sabiedriskais veikums ir kalpojis mūsu tautai un valstij. Esmu gandarīta, ka Ordeņu kapitulam ir iespēja apbalvot cilvēkus, kuri nesavtīgi rīkojās un apvienoja Latvijas sabiedrību Ukrainas brīvības cīņas atbalstam, tā vienlaikus stiprinot Latvijas iedzīvotāju patriotismu.»

Augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – pasniegšana plānota Latvijas Republikas Proklamēšanas 104. gadadienā, 18. novembrī, plkst. 15.30 Rīgas pilī. Ceremonija tiešraidē tiks translēta Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Ordeņu kapituls pārzina valsts apbalvojumu lietas. Ordeņu kapituls izskata iesniegtos ierosinājumus par apbalvošanu ar valsts apbalvojumiem un citus ar valsts apbalvojumiem saistītus jautājumus. Ordeņu kapituls pieņem lēmumu par personas apbalvošanu ar valsts apbalvojumu un lēmumu par valsts apbalvojuma atņemšanu. Ordeņu kapitula pieņemtos lēmumus paraksta Valsts prezidents. Ordeņu kapitula kanclere ir bijusī kultūras ministre, Triju Zvaigžņu ordeņa komandiere Sarmīte Ēlerte.

Avots: vietnes president.lv un zs.mil.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Sava laika pilsonibas un immigracijas shefs sanema kukuli( izspieda) pec ka tika pieshkirts valsts apbalvojums. Ka jums tada bilde?????

    4
    4
  2. Gribi mieru gatavojies karam uz fronti reālos kara darbības apstākļos nostiprināt iegūtās inženiertehniskās teorētiskās prasmes.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.