Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pirmais sniegs pilsētā problēmas nerada

Šajās dienās Bauskā aktīvi strādā gan SIA «Vides serviss» sētnieki, gan traktortehnika, lai pilsētas ielas būtu atbrīvotas no sniega un slīdamība novērsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemas pieteikšanās pagājušajā nedēļas nogalē nav bijis liels pārsteigums, atzīst pašvaldības uzņēmuma SIA «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins. Nedaudz gan pārsteidzis sniega daudzums pirmdienas rītā, jo prognozes vēstījušas pavisam citu ainu.

«Rādīja, ka snigs vienu stundu, bet sniga vismaz trīs stundas un vairāk, turklāt intensīvi. Tehnika izbrauca pirms četriem rītā, un darba bija daudz. Brīžiem putenis vietām aizvilka ciet jau nošķūrētās brauktuves, tālab tehnikai vajadzēja doties atkārtoti,» situāciju raksturo R. Bitins un piebilst, ka darba ritmā nekas nav mainījies – pirmās no sniega tiek atbrīvotas un kaisītas ar pretslīdes materiālu galvenās Bauskas ielas, pēc tam kārta mazākas nozīmes brauktuvēm.

Šajā nedēļas nogalē un jaunnedēļ prognozējot atkusni, un tas atbildīgo dienestu dara bažīgu. «Šie mazie mīnusu grādi, kas mijas ar plusiem, veido vislielāko slīdamību un bīstamību. Kad ir stabili mīnus desmit grādi, var teju ar vasaras riepām braukt un vasaras kurpēs staigāt, bet, kad ir šļūdonis, tad gan ir jāuzmanās. Tomēr der arī atcerēties, ka esam pārslēgušies ziemas režīmā. Katru gadu tā ir, bet ļaudis atradinās un aizmirst, ka jābrauc atbilstoši apstākļiem, kā arī pa ietvēm jāpārvietojas uzmanīgāk. Ja kaut kas atgadīsies, vainīgos jau vienmēr meklēs, ja tas nebūs «Vides serviss», tad būs kāds cits,» teic R. Bitins.
Arī tagad pārmetumu netrūkst. «Man ir iesūtītas bildes un tiek taujāts, kāpēc ir tikai viena puse ceļam iztīrīta. Nesaprot, ka traktors ir aizbraucis un atpakaļ pa otru pusi vēl nav devies, taču pārmetumi jau birst kā no pārpilnības raga,» piedzīvoto apraksta R. Bitins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazie traktoriņi, kas tīra ietves, atvieglo sētnieku darbu, taču rokām arī atliek darāmais. R. Bitins uzsver, ka sētniekiem darbs ir gana apjomīgs un smags, tālab iedzīvotājiem vajadzētu būt saprotošiem un iecietīgiem, jo ne katrs šo arodu izvēlas un atrast strādājošos ir pavisam sarežģīti.

SIA “Vides serviss” sētniece Regīna Letunova atklāja, ka sētnieka darba ritms jau ir asinīs un teju visu paveic “autopilotā”. Foto: www.bauskasdzive.lv

Sabiedrības acīs sētnieka profesija joprojām netiek uzskatīta par respektablu, tai ir zems prestižs, atzīst pirmdienas agrā rītā, kad ārā vēl valda laternu kliedēta tumsa, sastaptās SIA «Vides serviss» darbinieces Regīna Letunova un Sarmīte Norvaiša. Nereti sētnieces izjūt, ka atsevišķi iedzīvotāji grib izrādīt savu pārākumu. Kritika, sūdzības liek dāmām uzvilkties. «Lai ņem rokā lāpstu, atnāk mūsu vietā un pastrādā, lai pastaipa tos smagos spaiņus ar kaisāmo materiālu! Mēs katrs ar pirkstu varam parādīt un citus pamācīt. Mums nav mazi gabaliņi, bet ir lielas teritorijas. Neesam jau arī vairs nekādas padsmitnieces, pensionāri un pirmspensijas vecuma ļaudis te strādājam par minimālo algu. Nav vairs tas spēks un enerģija, bet jaunie te strādāt nenāks,» paziņo R. Letunova.

Viņa pastāsta, ka, sākoties ziemas sezonai, sanākot dzīvot kā uz pulvermucas – ne pa nakti sanākot izgulēties, ne pa dienu atvilkt elpu. «Guli ar vienu aci un ik pa brīdim celies, ej pie loga un skaties, vai sniega vērpetes nevirpuļo. Mana intuīcija pagājušajā nedēļā nepievīla, jutu, ka sāk pūst aukstais vējš, piesala un gaidāms arī sniegs. Grūti jau prognozēt, kāda būs ziema, bet apgalvot, ka tās pamazām izzustu, nevaru. Viens gads gan bija tāds, ka darba nebija un mūs visus palaida atvaļinājumā. Kad valdīja aukstuma periods, bija kailsals un maz sniega. Pagājusī ziema mums gan bija smaga, jo kusa, sala, lija. Mēs kā tādas pīles ar pilnajiem spaiņiem staigājām, nemaz nevarēja paiet,» atminas R. Letunova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Viens no pirmajiem laukumiem, kur rosās traktortehnika pirmdienas rītā ir teritorija pie novada domes. Foto: www.bauskasdzive.lv

Viņa atklāja, ka pašas un kolēģes Sarmītes pārziņā ir Zaļā iela Bauskā. Kamēr putinot, īsti jēgas tīrīšanai nesaredzot, ja vienīgi snigšana ir bez mitas, tad gan ietve ir jāatbrīvo no sniega, citādi šķūrēšana ir apgrūtināta. R. Letunova priecājas, ka kovida laiku veiksmīgi pārdzīvojusi, nesanācis saķert jauno kaiti. Viņa jau gadiem nav ņēmusi «slimības lapu». Visu mūžu strādājusi par sētnieci, fiziski smagais darbs nav biedējis.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāve Sanita Pelēķe pavēstīja, ka jaunākās prognozes liecina – šonedēļ Bauskas pusē saglabāsies sals, atkušņa varbūtība ir maza, tas gaidāms nākamās nedēļas sākumā un vidū. Līdz atkusnim snigs, tomēr kopumā intensīva snigšana nav gaidāma, un ļoti būtiski sniega segas biezums nepalielināsies. Decembra sākumā iezīmējas, ka atkušņi mīsies ar salu un stabili meteoroloģiskās ziemas apstākļi nepieturēsies

Pilskalna ielas ietve pirmdienas rītā vēl klāta ar sniega kārtu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. vien paliek jautājums, varbūt vajadzētu paretināt domes “speciālistu” rindas no “veselības veicinātāju” un sab. attiecību speciālistu daudzajām amatvietām, lai par atbrīvotajiem līdzekļiem varētu piemaksāt VS strādniekiem ielu un trotuāru sakārtošanai pilsētā arī brīvdienās un svētku dienās, ne tikai sākt ko darīt pirmdienās?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.