Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Plāno ierīkot būvniecības atkritumu laukumu Iecavā

Bauskas novada domes vides un attīstības komitejas sēdē uzņēmums SIA «Demontāža» informēja deputātus par vēlmi izveidot būvniecības atkritumu savākšanas, šķirošanas un pārstrādes laukumu «Žagatās» Iecavas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Būvniecības atkritumu legāla savākšana un pārstrāde Latvijā joprojām ir liela problēma. Ilustratīvs attēls no vvd.gov.lv arhīva.

Par ieceri vides un attīstības komitejas sēdē, kas notika 11. augustā, informēja Iecavas apvienības vadītājs Normunds Vāvers: «Īpašums ir tuvu ūdeļu fermai, bet pēc detālplānojuma šeit varētu būt šāds laukums būvniecības atkritumiem, taču tuvumā ir divas dzīvojamās mājas,» tā N. Vāvers.

Deputātus ar ieceri iepazīstināja Mārtiņš Mālnieks, SIA «Demontāža» valdes priekšsēdētājs. «Esam Latvijā lielākais demontāžas uzņēmums. Strādājam visā Latvijā. Redzu kā problēmu, ka nepieciešams strādāt ar būvgružiem. Vēlamies izveidot būvgružu pārstrādes vietu – kur atved materiālu, pārstrādā šķembās un ved tālāk būvniecībai. Ir objekti, kur pat piemaksājam, ja ir atgūstamais materiāls, bet ir tādi, kas neiet, piemēram, vecās fermas, kur daudz šīfera. Jāskatās katrs objekts,» stāstīja M. Mālnieks.

Viņš sacīja, ka īpašumu jau ir nopircis uzņēmums. Reizē viņi veido divus laukumus – Rīgā un Daugavpilī. «Daugavpilī mums saskaņoja laukumu simts metru attālumā no ēkām, šeit ir divi simti metru. Neplānojam strādāt brīvdienās un ārpus darba laika. Samalšanas aparāts ir salīdzinoši kluss, vairāk braukās tikai mašīnas. Redzam, ka funkcionāli tā ir rūpnieciskas ražošanas teritorija. Starp mums un ēkām ir vēl viens degradēts rajons,» pauda M. Mālnieks. Viņš norādīja, ka būvgružus objektos pārstrādā vairāk nekā desmit vietās visā Latvijā, bet nākusi apziņa, ka vajag arī laukumus. Bauskas novadā šādu laukumu privātais uzņēmējs plāno Rundāles apvienības teritorijā, bet šī laukuma jauda būšot mazāka nekā Iecavas apvienībā iecerētā.

Deputātus interesēja, cik būs darbinieku, un M. Mālnieks atzina, ka maz – viens vai divi. Galvenais ieguvums būs vietējiem uzņēmējiem, kam būs iespējas lētāk atdot būvgružus. Deputāti nobalsoja, lai šo jautājumu virzītu tālāk uz Bauskas novada domes sēdi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. ja, piemēram, cilvēks ,nojaucot nevajadzīgu ķieģeļu sienu vai skursteni, šos būvgružus varētu nodot bez maksas tālākai pārstrādei, nevis šādai vajadzībai pasūtīt vairākus simtus vērtu pakalpojumu VS būvgružiem paredzētas vannas veidā it kā to transportēšanai uz Getliņiem, jo VS šāda veida būvgružus nepārstrādā, citiem noderīgus būvgružus.

 2. Vajadzīga lieta, bet labāk tālāk no manām mājām! – Droši vien tā domā lielākaā daļa, kuri izlasa šo rakstu.
  Varbūt tomēr varētu atrast kādu nomaļāku vietu, ne paris sismts metru no mājām. tas drupinātājs jau radīs elles troksni un bez putekļiem neiztiks. Tāpat kravenieki dangās ceļus un smacēs gaisu.
  Noteikti ir novadā kāda piemērotāka vieta.
  Lemjot šo jautājumu, deputātiem pirmām kārtām jāskatās kas labāks iedzīvotājiem, kuri tur jau dzīvo, ne uzņēmējam, kurš atnāk ar savu ‘kazu” svešā tirgū.

 3. protams, bez tā neiztikt, jo atkritumu bizness jau ir sadalīts un kāda jauna spēlētāja ienākšana šajā zināmu miljonāru pievāktajā biznesā ir nevēlama, kaitīga. Tāpat deputātiem jālemj, vai pašvaldības uzņēmumam atstāt to “vannīti” vizināšanai uz Getliņiem par simtiem eiro, un kā domājiet, kas var būt vēl labāks, kā ar iedzīvotāju palīdzību problēmu novest līdz absurdam?

 4. nepiesārņo gaisu, jo drupinātājs būs vismaz 20 km attālumā no tavām mājām, vien VS servisa peļņa no šā biznesa Bauskā aizies “svešai kazai”

 5. Vai tad VS vispār piedāvā būvgružu savākšanu? Nesaprotu kā viņi to spēj realizēt, jo viss taču aiziet uz Getliņiem un tarifs tur ir debesīs.
  Būvgružu šķirošanas laukums ir labi, Bauskas apkārtnē kas tāds trūkst. Jautājums vai tur pieņems būvgružus no citiem (tā paša VS?) vai privātie varēs ievest savus?

 6. Ar šīferi nav saprātīga risinājuma.Varbūt firma var piedāvāt, ja vien netaisās izbērt mežā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.