Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Policija Bauskas novadā 9. maijā fiksējusi Georga lentes izmantošanu

Šogad 9. maijs bija noteikts kā Ukrainas cietušo un bojā gājušo piemiņas diena. Likums paredz, ka šajā dienā visā Latvijā valsts un pašvaldību iestādes publiskus un svētku pasākumus nerīko. Normatīvie akti neliedz individuāli nolikt ziedus pie pieminekļiem, tomēr sabiedrībai jāsaprot, ka šis gads nav kā iepriekšējie. Jebkāda dalība dažāda veida aktivitātēs, tajā skaitā ziedu nolikšana un 9. maija svinēšana, var tikt izmantota Krievijas propagandā, lai attaisnotu karu Ukrainā, pauž Simona Grāvīte, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja. «Bauskas Dzīve» interesējās, kā šī diena aizritējusi, vai fiksēti kādi pārkāpumi, neatļautu simbolu lietošana vai pirotehnikas izstrādājumu izmantošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Vakardiena nebija vienkārša diena policijai un sadarbības partneriem, bet tā aizvadīta salīdzinoši mierīgi, un ir sākts tikai viens kriminālprocess,» atbild S. Grāvīte. Valsts policija kopumā sākusi 49 administratīvo pārkāpumu procesus, no tiem visvairāk sākti Rīgas reģionā – 20, savukārt Latgales reģionā 19, bet Kurzemes un Zemgales reģionā katrā pieci.

Administratīvo pārkāpumu procesi lielākajā skaitā gadījumu sākti par militāras agresijas un kara noziegumu slavinošas simbolikas izmantošanu – par Georga lentēm, informē S. Grāvīte. Administratīvo pārkāpumi procesi sākti arī par tādiem pārkāpumiem kā atrašanās sabiedriskā vietā alkohola reibumā, traucējot sabiedrisko kārtību, amatpersonas likumīgo prasību nepildīšana vai amatpersonas darbības traucēšana, sīkais huligānisms, par mēģinājumiem Uzvaras pieminekļa apkārtnē Rīgā atskaņot Krievijas Federācijas himnu – vienā gadījumā atskaņojot to no mobilā tālruņa, otrā caur skaļruni.

Savukārt dienas izskaņā aizturēta kāda sieviete par uzbrukumu policistam. Sākotnēji persona tika aizturēta par nepakļaušanos amatpersonas likumīgajām prasībām, pēc kā sieviete uzbruka pašvaldības policijas amatpersonai, iesperot ar kāju un mēģinot iekost. Sākts kriminālprocess.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus vairākiem desmitiem personu gan Valsts, gan pašvaldību policijas darbinieki izteikuši mutiskus aizrādījumus. Līdz pulksten 22.30 Uzvaras parka apkārtnē Rīgā vien likumsargi izteikuši aizrādījumus vismaz 95 personām, kuras, ievērojot policijas likumīgās prasības, konkrētos simbolus noņēma. Atsevišķos gadījumos konstatētas personas, kurām uz apģērba redzami uzraksti «Russia», uzvilkta žakete ar medaļām, vienā gadījumā mazgadīgs bērns bija ietērpts stilizētā padomju armijas formastērpā, vēl citā gadījumā bērnam galvā konstatēta padomju armijas formas cepure. Fiksēti arī atsevišķi verbāli konflikti no personām, kuras pauda neapmierinātību ar noteiktajiem ierobežojumiem šajā dienā, taču konflikti notikuma vietā ātri novērsti, skaidro S. Grāvīte. Jau ir gadījumi, kad pieņemti lēmumi par sodu piemērošanu par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem, atsevišķos gadījumos ir piemēroti arī maksimālie soda apmēri.

Valsts policija vērš uzmanību, ka par pretlikumīgām darbībām, kara un agresijas slavināšanu, huligānisku darbību veikšanu draud gan administratīvā, gan kriminālatbildība, piemēram, par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā var piemērot naudas sodu privātām personām līdz 350 eiro, bet juridiskām personām līdz 2900 eiro. Savukārt par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu vai nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu piemērojama kriminālatbildība, kas var rezultēties ar brīvības atņemšanu, skaidro Valsts policijas pārstāve.

Bauskas Brāļu kapos 9.maijā cilvēki individuāli nolika ziedus. Foto: Ivars Bogdanovs

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā sākts viens administratīvā pārkāpuma process par aizliegtās simbolikas – par militāras agresijas un kara noziegumu slavinošas simbolikas Georga lentes – izmantošanu, precizē S. Grāvīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ziedi 9. maijā tika nolikti arī Iecavā. Foto: Maksims Krutikovs

Savukārt Gundars Dzenis, Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšnieks, «Bauskas Dzīvei» par 9. maiju Iecavas pusē teic: «Viss bija ļoti mierīgi, netika fiksēta pirotehnikas lietošana un neatļauti simboli. Vien daži cilvēki individuāli nolika ziedus kapos.»

Arī Aivars Vilciņš, Bauskas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks, stāsta, ka pašvaldības policijas darbinieki nekādus pārkāpumus 9. maija sakarā nav redzējuši. Individuāli vairāki iedzīvotāji apmeklējuši karavīru kapavietas un nolikuši ziedus. «Šai sakarā pat nenācās aizrādīt. Pieļauju, ka tie, kas brauca svinēt, devās uz Rīgu,» tā A. Vilciņš.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Nu acīga un modra mums tā policija!Cerams mazāk par piecīti neiedos.

    2
    11
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.