Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Policija Bauskas novadā konstatē neatļautu enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem

Bauskas iecirkņa amatpersonas Bauskā un Bauskas novadā apsekoja tirdzniecības vietas, kurās pārbaudīja, vai pārdevēji ievēro aizliegumu pārdot tabakas izstrādājumus, alkoholiskos un enerģijas dzērienus nepilngadīgajām personām. Divos gadījumos nepilngadīgai personai tika pārdoti enerģijas dzērieni, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pārliecinātos, ka pārdevēji un veikalu vadītāji pirms tabakas izstrādājumu, alkoholisko un enerģijas dzērienu pārdošanas noskaidro un pārliecinās par personas vecumu, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa amatpersonas otrdien, 17. maijā, apmeklēja 11 tirdzniecības vietas Bauskā un Bauskas novadā.

Divos veikalos Bauskas novadā pārdevējas nepārliecinājās par nepilngadīgās personas vecumu un viņai pārdeva enerģijas dzērienu «Red Bull». Par notikušo policijā tika sākti četri administratīvo pārkāpumu procesi, proti, divi pret juridiskām personām un divi pret fiziskām personām. Pārējās vietās pārdevējas par nepilngadīgās personas vecumu pārliecinājās, tāpēc pirkumi nenotika, un policisti izsaka vislielāko pateicību par likumpaklausību.

Jāatceras, ka enerģijas dzērieni nav atspirdzinoši dzērieni, kas kļūdas pēc ar likumu ir aizliegti pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem. Šie dzērieni ir kaitīgi bērnu veselībai un nelabvēlīgi ietekmē organismu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija atgādina, ka mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai tiek uzrādīts personu apliecinošs dokuments, kas ļauj pārliecināties par personas vecumu. Savukārt pēc mazumtirgotāja vai uzraudzības un kontroles iestādes pārstāvja pieprasījuma pircēja pienākums ir apliecināt savu personu un vecumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Atbilstoši Enerģijas dzērienu aprites likumam par enerģijas dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam – no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajai personai – no 350 līdz 700 eiro, skaidro D. Kalniņa.

Valsts policija arī turpmāk veiks pārbaudes, lai pārliecinātos, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro tirdzniecības noteikumus attiecībā uz nepilngadīgām personām un nepārdod viņām tabakas izstrādājumus, alkoholiskos un enerģijas dzērienus.

Foto: diena.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Kādēļ vēl turpina ražot un tirgot šos veselībai kaitīgos enerģijas dzērienus?Nauda nesmird ja?Nu tad lai pērk visi nav te ko liekuļot.

  2. Es tādu sūdu nedzeru un neiesaku. Es pie stūres tālbraucēja dzeru max. O, 5 kokakolu, 24h laikā, bet tā nē, jo cukurs vajadzīgs, enerģijai, kad nāk miegs un kafija nepalīdz

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.