Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Profesionāļi piedāvās trīs potenciālos Bauskas novada zīmola variantus; daļa iedzīvotāju neakceptē zīmola maiņu

Ar sanāksmi Bauskas rātsnamā noslēgusies pašvaldības amatpersonu tikšanās sērija ar novada apvienību iedzīvotājiem, lai informētu par Bauskas novada zīmola tapšanu, noskaidrotu viedokļus un informētu par iedzīvotāju padomju veidošanas procesu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim zīmola tapšanas procesā ir notikušas vairākas darbības. Izvēlēts uzņēmums SIA «Ozols IR», tad notika vairākas komisijas sēdes, lai izskatītu iedzīvotāju aicinājumu saglabāt esošo zīmolu un netērēt naudu un laiku jaunam. Pašvaldība tomēr turpināja plānoto, un nolīgtā uzņēmuma pārstāvji noskaidroja iedzīvotāju viedokli. Pašvaldība sarīkoja četras koprades darbnīcas un četras tikšanās ar novada iedzīvotājiem. Esam jaunā zīmola tapšanas procesa vidū.

Jaunas vērtības

Pēdējā tikšanās ar iedzīvotājiem notika Bauskas rātsnamā 29. augusta vakarā. Ieradušies bija deviņi interesenti, kurus uzrunāja novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunas sākumā A. Okmanis informēja, ka nolīgtie profesionāļi ir noskaidrojuši iedzīvotāju viedokli, tomēr svarīgs esot baušķenieku un Bauskas apvienības pagastu skatījums. L. Ārente norādīja, ka Bauskas novada ģerboni plānots izmantot oficiālajos dokumentos un svinīgos pasākumos. «Uzklausījām mārketinga komunikācijas profesionāļu sniegto analīzi un viedokļus. Būvējot māju, par pamatu ņemam būvniecības teorijas, šeit ieklausāmies mārketinga profesionāļos. Būtu jārada jauna vizuālā identitāte ar jaunu stāstu. 2020. gadā radītā identitāte atsaucas uz vērtībām, kas ir Bauskas novadā. Apvienojoties atšķirīgām teritorijām ar atšķirīgām vērtībām, aina mainās, nāk jauni uzsvari, jaunas vērtības,» pauda L. Ārente. Viņa piebilda, ka iedzīvotāji jau ir pozitīvi pieņēmuši jauno zīmi «Zem zelta ozola zariem».

Sašķeltības sajūta

Pašvaldības pārstāvji izcēla to, ko profesionāļi esot saklausījuši novada cilvēkos. Tiesa, kā šīs problēmas risinās jauna novada identitāte, nav skaidrs, jo apkopotie viedokļi diezgan maz norāda uz identitātes problēmām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Negatīvās iezīmes, ko pauda iedzīvotāji – neapmierinātība ar esošo situāciju, sašķeltības sajūta, vēlme redzēt izaugsmi, dinamiku, pozitīvas pārmaiņas, apziņa, ka pašu attieksme ir nievājoša un necienīga, informācijas trūkums.

Pozitīvais – iedzīvotājiem ir vēlme un gatavība līdziesaistīties novada darbā. Esot sajūta, ka Bauskas novadā ir laba dzīve, tikai nepieciešams lielāks komforts.

«Izceļas tas, ka jūtamies slikti. Bet tālāk? Vai speram nākamo soli un attīstāmies, vai ko tālāk?» retorisku jautājumu uzdeva L. Ārente. «Šāda tikšanās ir ļoti svarīga. Cilvēki, kas visu runāto un rakstīto saliks kopā, kopējo ziņu nolasīs,» atzina A. Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ne visi zina

Tikšanās noslēgumā raisījās diskusijas, kurās dalībnieki uzstāja uz pavisam citu skatījumu – nevis tagad izmisīgi aizrauties ar jaunu vērtību meklēšanu, bet gan attīstīt, godāt un cienīt to, ar ko Bauskas novads ir bagāts Latvijas mērogā – ar vēstures vērtībām.

Bauskas vecpilsētas biedrības valdes priekšsēdētāja Egija Stapkēviča aicina vairāk godāt Bauskas pilsētas karogu. «Bauskai ir karogs, un mēs labprāt lepotos ar savu karogu, redzētu to suvenīros. Priekšlikums – aicinātu lepoties ar savām vērtībām, kaut vai iegādājoties karogus un izkarinot tos pie ēkām,» pauda E. Stapkēviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas pilsētas karogi ir jebkurā uzņēmumā pieejami. Varbūt to vairāk varētu apkopot biedrība, arī Tūrisma informācijas centrā varētu būt. Gaidām finiša taisnē diskusijas un priekšlikumus par simbolikas izmantošanas noteikumiem. Iecava savas pilsētas identitāti izmanto aktīvi, droši vien Bauskai arī būtu labi lepoties ar to,» pauda L. Ārente.

Diskusijas dalībnieks Jānis Bite norādīja, ka par pilsētas karogu ir maz stāstīts. «Diemžēl reti kurš iedzīvotājs zina, ka Bauskai ir karogs. Parasti visi lieto Bauskas novada karogu,» pauda J. Bite, reizē norādot – nav skaidrs, kāpēc jāmaina iepriekšējais Bauskas novada zīmols. Viņš uzsvēra, ka pašvaldībai jācenšas vairāk piesaistīt cilvēkus diskusijām, jo tagad daži sanākušie pārstāv visu novadu.

«Pašreizējais zīmols nav īsti korekts, un nebija īsti pareizs gājiens neiestrādāt visa novada vērtības. Ir jābalstās uz mārketinga profesionāļu viedokļiem. Pati zīme nekur nepazudīs, skatīsimies, kur tā paliek, kādos simbolos un kādās vietās,» norādīja L. Ārente.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laiks rokasgrāmatai?

Šāds viedoklis ne visus iepriecināja. «Vai mums drīz nebūs jāizdod rokasgrāmata par šīm daudzajām identitātes zīmēm? Tur lietojam to, šo, Iecavā tāda, Bauskā tāda. Vai drīzāk nevajadzētu likt akcentu uz vēsturiskajām vērtībām? Pilis un baznīcas mums ir vairāk nekā citiem novadiem Latvijā. Kāpēc mēs lepojamies ar pili, bet nelepojamies ar lauvu, kas tapa reizē ar pili? Novada ģerboni izmantot tikai svinīgos gadījumos – tas ir aplami. Mēs kaut kā mētājamies, lai arī mums ir fundamentāla vērtība,» norādīja baušķenieks Ainārs Pastors.

«Mana sāpe ir Bauskas vecpilsēta un nācu ar līdzīgu domu – kaut kas īpašs pilsētā var būt saistīts ar mūsu senatni, ar to, kā to saglabājam. Uzradušās jaunas vērtības? Kādas jaunas vērtības? Redzu kā vērtību 18. gadsimta ēkas, par kurām pašvaldība nav izrādījusi lielu interesi. Būtu ļoti, ļoti svētīgi, ja tai daļai cilvēku Bauskā iedvestu ticību, ka vēsture ir vērtība un gribam to uzturēt,» piekrita baušķeniece Malda Ignatjeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Profesionāļi izcels, kādas ir šīs vērtības, un varbūt viena no tām būs vēsturiskā. Kad sasēdās pie viena galda, no Iecavas un Vecumniekiem izskanēja viedoklis, ka vēlamies atsevišķās vērtības parādīt. Trīs variantus piedāvās uzņēmuma profesionāļi, balstoties uz visu darbu rezultātu. Tie būs zīmolu virzieni, pirmie varianti nebūs detaļās,» atbildēja L. Ārente.

Rātsnamā uz pēdējo tikšanos bija ieradušies nedaudz iedzīvotāju. Foto – ULDIS VARNEVIČS

Titulattēlā – Egija Stapkēviča aicināja vairāk godāt Bauskas pilsētas karogu. Foto – ULDIS VARNEVIČS

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Vai tiešām novada domei nav cita ko darīt? Pa to naudu ko novirzīs šā zīmola maiņai, lai saremontē ielas,lai attīra mūsu aizaugušās upes-tas parādīs Bauskas seju!!!

  51
 2. Kā tas iedzīvotāju viedoklis iz profesionāļu puses tika noskaidrots? Tā dumjā anketa?Tas 1 iedzīvotājs Vecumniekos,9-Bauskā, daži Iecavā un Rundālē? Tas būtu tas vērā ņemanais viedoklis, uz kuru identitāti balstīt?Vai dome nav aizdomājušies,kāpēc neviens viņiem netic?

  42
 3. Pilnīgs sviests, ar ko nodarbojas un kam plāno tērēt naudu, lai nomainītu kaut kādu izdomātu un nekam īsti nevajadzīgu “identitātes tēlu”!!! Tas, ka tikai 9 baušķenieki atnāca uz šo pasākumu, apliecina arī to, ka nav jēgas no šādiem pasākumiem, jo iedzīvotāju viedoklis tāpat netiks ņemts vērā – kā tur ir un kā palika ar tiem savāktajiem parakstiem pret bezjēdzīgu naudas tērēšanu logo maiņai? Tas viss ir ignorēts, jo ierēdņi tik bīda savu “identitātes maiņas” projektu!!!

  50
 4. Un, kas liedz nākt uz šiem pasākumiem? Visi tik gudri pļūtīt internetā. Tipiski…

  3
  31
 5. ka tikai ļoti neliela daļa iedzīvotāju akceptē novada zīmola maiņu, tie, kam šis projektiņš ir papildus ienākuma avots un tie, kas nevar vai nevēlas runāt pretim vietējai varai.

  31
 6. Kāda jēga iet uz ķeksīša pasākumu,par kura saturu jau iepriekš izlemts
  Tipisks domes darbinieka komentārs tas iepriekšējais

  33
 7. Tā arī nesapratu, ko mums te mārketologi iesaka. Ozols? Bauskā? No kura krauķi uz galvas liek?

  25
 8. Nu te jau viss ir skaidrs. Jau savlaicīgi visas bumbas tiek karinātas uz profesionāļiem – profesionāļi saklausīja, profesionāļi īstenos. Tad kad galdā nonāks tādi logo uz kuriem kauns būs skatīties, tad oi oi, mēs neko, profesionāļi piešmauca, profesionāļi izrādījās ne tik profesionāli, mēs to nevarējām zināt, jo mums bija iepirkums, kurā pēc gosta uzvarēja ozols, mēs jau neko citu nevarējām izvēlēties utt. A reāli visu šo murgu ar vērtībām dzen cauri tieši Ārentes kundze, viņa ir tā, kas logo izstrādātājam dod neizpildāmu uzdevumu salipināt kakašku no kaut kādiem it kā iecavnieku, vecumnieciešu un baušķenieku sapņu tēliem. Smiekli nāk par tām vērtībām. Būs kā ar dziļi abstrakto mākslu – būs kaut kas mistisks un lai saprastu kas tur ir domāts vajadzēs izlasīt dokumentu.
  Reāli es paredzu 2 variantus – vai nu Ozols uzzīmēs vnk gaumīgu logo un būtībā pasūtīs Ā uz vienu vietu ar visām viņas vērtībām, pieāķēs klāt garu dokumentu, kur aprakstīs, ka zaļā krāsa simbolizē iecavnieku strādīgumu un baušķenieku spēku vai ļaunākais variants – taps kaut kas neiedomājami kropls.

  17
 9. Bet nu katrā ziņā šovu dome ir sarīkojusi labu – ažiotāža par logo ir liela, skanēs bungas un rībēs fanfaras un kritīs priekšskars … un ko mēs redzēsim. Būs interesanti. :)) The show must go on.

 10. Praktiski visos jautājumos pašvaldība sauc palīgā “profesionāļus”. Kāds secinājums? Paši stulbeņi, neizglītoti un sliņķi, ja neko nevar un nezina, bet esot “speciālisti” “speciālistu” meklēšanā un apmaksāšanā. Iedzīvotāji maksā divreiz- pašvaldības ” speciālistiem” algu un ” speciālistiem”- viesmāksliniekiem ” “konkursa” līgumsummu. Avīze varētu uztaisīt sarakstu ar pašvaldības nolīgtajām ārpakalpojumu firmām un speciālistiem un salīdzināt kā lietas pašvaldībā notika apmēram 1999. gadā, kā arī kādus zaudējumus vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem svešo “speciālistu” nolīgšana ir izdarījusi.

  8
  1
 11. Dome ar viszemāko IQ vēsturē un vadonis, kas šajā ziņā vēl izceļas uz pārējo fona.

  12
  1
 12. Bet ko tad te vēl spriedelēt un naudu mest ārā. Ārente un co izloloja zīmi zelta ozols svētki zem zelta ozola zariem tagad spītīgi apgalvo ka šie simboli visiem ir iepatikušies. Tak muļķim skaidrs, ja reiz iepatikušies, tad jāattista tālāk. Tad nu to ozolu visticamāk izmantos un zem tiem zariem sasedinas visus iepriekšejos novadus. Firma ozols ir uzģeneres Ārentei ozolu dažadas krāsās un zelts būs Rundālei 🙂

 13. Jāveido IEDZĪVOTĀJU PADOMES,kā tas ir citos novados. Tur vietējie ļaudis var izteikt savas domas,ierosinājumus un vērtējumus. Līdz ar to domes rēķinās ar iedzīvotājiem un Iedzīvotāju padomēm. Kamēr mēs paši nesāksim kustēties,tikmēr mums kāps uz galvas!!!
  Novadā domēm pašām ir jāierosina šāds priekšlikums,tik mūsu dome laikam baidās!!!!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.