Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Projektiem konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi» Bauskas novadā 2023. gadam piešķir divreiz lielāku finansējumu

Bauskas novada domes sēdē deputāti nobalsoja par grozījumiem nolikumā par iedzīvotāju iniciētajiem projektiem konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi». Būtībā pārmaiņa reāli ir tikai viena – atvēlētais finansējums, kas līdz šim bija tūkstoš eiro apmērā, 2023. gadā būs divreiz lielāks – divi tūkstoši eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finanšu komitejas sēdē vēl pērnajā 15. decembrī Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente informēja par šī gada rezultātiem. Novadā konkursam iesniegti 24 pieteikumi, no kuriem vienu nepieņēma zemas kvalitātes dēļ un viens projekta īstenošanās gaitā atteicies no ieceres. «Finansējums proporcionāli sadalīsies pa apvienību pārvaldēm,» norādīja L. Ārente. Ar īstenotajiem 22 projektiem kopā apgūti 47,64 procenti no atvēlētā finansējuma 19 892,36 eiro apmērā. Ņemot vērā kopējo izmaksu pieaugumu, L. Ārente aicināja atbalstīt vienam projektam atvēlētā finansējuma divkāršu palielinājumu, nosakot maksimālo apmēru – divus tūkstošus eiro.

Deputāts Guntis Kalniņš norādīja, ka esot nepieciešams paredzēt situāciju, ja kādā apvienībā finansējumu neizmanto, tad šo finansējumu pārdala citām teritorijām. L. Ārente norādīja, ka tas nav nepieciešams – ja kādā pārvaldē kvota ir izpildīta, bet citā nav, pie projektu izvērtēšanas finansējumu var pārcelt uz citu pārvaldi. «Otrā projektu konkursa kārta nav nepieciešama, jo izvērtēšanas procedūra ir gara un pastāv iespēja, ka tādā gadījumā projektu iesniedzējs projektu nepagūs īstenot,» tā L. Ārente.

Deputāti 22. decembrī sēdē vienprātīgi nobalsoja par šiem grozījumiem nolikumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sniedzam nelielu ieskatu 2022. gadā īstenotajos dažos iedzīvotāju projektos.

Bauskas Sv. Gara luterāņu baznīcas dārzā izveidots pavasara sīpolpuķu stādījums, sniedzot krāšņu akcentu agrā pavasarī un priecējot iedzīvotājus un viesus pēc garā rudens un ziemas perioda.​ Attēlā – biedrība “Bauskas vecpilsēta” un atbalstītāji rudenī stāda krokusus baznīcas dārzā.

Codes pagastā izveidots pludmales volejbola/badmintona laukums, kas sporta aktivitāšu sezonā pilnvērtīgi papildinās iedzīvotāju aktivitātēm iekārtoto atpūtas vietu „Ciema dārzs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īslīces pagastā Īslīces pamatskolai uzlabots skolas vizuālais tēls. Projektā uz skolas fasādes izgatavots un uzstādīts jauns skolas nosaukums un skolas logo, tādējādi iepriecinot skolēnus un skolas darbiniekus ar jaunu un visiem pamanāmu elementu pie skolas ieejas durvīm.

Skaistkalnes pagastā neformāla iedzīvotāju grupa ciemā “Putni” izveidoja satikšanās vietu pie karoga. Projekta ietvaros tika uzstādīts stiklašķiedras karoga masts, kurā plīvo Latvijas Valsts karogs, izveidota ugunskura vieta un novietotas divas lapenes ar jumtiņiem.

Iecavā neformālas iedzīvotāju grupas “Ozo bērnu vecāki” projektam “Ziemassvētku noformējuma izveide Ozolu ielas māju iekšpagalmā” pašvaldība piešķīra finansējumu 773,50 eiro. Iedzīvotāji turpināja labiekārtot daudzdzīvokļu mājas pagalmu un vairot svētku noskaņu, ierīkojot jaunu, izgaismotu vides objektu – 10 LED āra dekorus – briežus. Ņemot vērā iepriekšējā gada pieredzi, projekta īstenotāji ir pārliecināti, ka izgaismotais pagalms kļūs par Ziemassvētku laika apskates objektu, kur iecavniekiem un pilsētas viesiem smelties prieku un iedvesmu vai nofotografēties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsrundālē uzlabota atpūtas vieta pie Dzirnavu ūdenskrātuves. Pirms deviņiem gadiem Pilsrundālē biedrība „Jauniešu EUREKA” sāka iekopt atpūtas vietu pie Dzirnavu ūdens krātuves. 2022. gadā jaunieši projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi” ar Bauskas novada pašvaldības finansējumu papildināja piknika galdu klāstu un atjaunoja jau esošos galdus, kas gadu gaitā bija nolietojušies. Šeit ierīkotas jaunas atkritumu urnas ar asprātīgu aicinājumu garāmgājējiem un atpūtas vietas apmeklētājiem ziedot savu depozītu atpūtas vietas pilnveidošanai. Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumam, apmeklētāju ērtībai sadarbībā ar SIA „Vides serviss” tika uzstādīta mobilā tualete.

Izmantoti fotoattēli no bauska.lv un “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.