Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Publiski pieejama digitāla informatīvā bāze Bauskas pilsētas vēsturiskajam centram

Bauskas novada pašvaldība ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu izveidojusi inovatīvu digitālu kultūras mantojuma informatīvo bāzi Bauskas pilsētas vēsturiskā centra kultūrvēsturiski vērtīgās apbūves saglabāšanai un kvalitatīvai restaurācijai, portālu informēja pašvaldības pašvaldības projektu vadītāja Jolanta Kalinka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka darbi īstenoti astoņu mēnešu laikā – no pērnā gada maija līdz decembrim.

Izveidotā datu bāze nodrošinās sistematizētas un kvalitatīvas informācijas pieejamību par Bauskas pilsētas vēsturiskā centra kultūrvēsturiskajām vērtībām pašvaldības amatpersonām, speciālistiem, pētniekiem, arhitektiem, plānotājiem, restauratoriem, ēku īpašniekiem un sabiedrībai, padarot pieejamu kultūras mantojuma saturu digitālajā vidē.

Projektā izstrādāta interneta platforma – https://vecpilseta.bauska.lv, veikta objektu fotofiksācija, informācijas izzināšana, apstrāde un ievadīšana datu bāzē par 207 objektiem.  Datu bāze ir publiski pieejama atvērto datu formātā, sasaistē ar Bauskas novada pašvaldības mājas lapas www.bauska.lv  publiskojamo sadaļu. Datu bāzes lietošana ir bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J. Kalnika norādīja, ka vietvara nodrošinās izveidotās datubāzes uzturēšanu un turpmāko informācijas papildināšanu par  objektiem. Arī lietotājiem ir iespēja papildināt datu bāzē sniegtos aprakstus ar informāciju, kas viņiem ir pieejama, iesūtot ziņas Bauskas vecpilsētas un novada kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības komisijai uz e-pastu: bauskaskomisija@gmail.com.

Projekta kopējās izmaksas 15 642,80 eiro, ieskaitot Valsts kultūrkapitāla fonda finansējumu 13 990,50 eiro apmērā, kas piešķirts no mērķprogrammas “Kultūrtelpa”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.