Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pusgads pēc Dāviņos pastrādātās nežēlīgas jaunas sievietes slepkavības; vai policija ir atradusi vainīgo?

Pagājis pusgads kopš nežēlīgas jaunas sievietes slepkavības Bauskas novada Dāviņos, diemžēl policija par rezultātiem pašlaik paziņot nevar.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Simona Grāvīte. Foto: Valsts policija

Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte atzina, ka ir saprotama sabiedrības interese par šādu noziegumu izmeklēšanas rezultātiem un nenoliedzami iedzīvotājiem esot tiesības arī zināt aktuālo informāciju saistībā ar tiem. Tomēr noziedzīgu nodarījumu izmeklēšana nav un nevarot būt publisks process, kur tiek apspriests katrs izmeklēšanas solis.

«Neapšaubāmi cilvēki pēc iespējas ātrāk grib būt lietas kursā, ir arī bijuši gadījumi, kad mēs esam varējuši sniegt jaunumus. Jāsaprot, ka informāciju, kas ir publiskajā vidē, nelasa jau tikai «parastie» cilvēki, ar to iepazīstas arī noziedznieki. Ņemot vērā, ka katrā slepkavības izmeklēšanā jāveic konkrēti soļi, pašlaik plašāku komentāru par slepkavību Dāviņos nebūs,» teic S. Grāvīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidroja, ka kriminālprocesu izmeklēšanai ir precīza un specifiska daba, turklāt jāņem vērā arī krimināllietas materiālos esošās informācijas specifiskā daba, tostarp izmeklēšanas noslēpuma aizsardzība, kas ir arī minēta Kriminālprocesa likuma 375. pantā.

«Neatkarīgi no slepkavības veida policijas prioritāte ir atklāt šādus noziegumus un aizturēt vainīgās personas. Tomēr tas, ka policijas darbības un jau izdarītais nav redzams publiski, nebūt nenozīmē, ka izmeklēšanas darbs netiek veikts. Tiek! Neviena slepkavības lieta netiek aizmirsta, vilcināta – notiek intensīvs darbs, kas tiek pakārtots esošajiem apstākļiem un resursiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policija cenšas slepkavības atklāt, cik ātri vien tas ir iespējams. Daļā gadījumu tas arī sanāk. Ir slepkavības, kuru atklāšana ir prasījusi vairākus gadus. Slepkavība nav vienkāršs noziedzīgais nodarījums. Tur ir ļoti daudz sīku detaļu, reizēm kā puzle ir jāliek kopā, tālab paiet ilgāks laika sprīdis.  Valsts policija vienmēr ir darījusi un arī darīs visu iespējamo, lai slepkavības atklātu un novērstu šādus noziegumus,» uzsver S. Grāvīte.

Viņa akcentēja, ka tikai tad, kad izmeklēšana būs pabeigta vai izmeklēšanā nebūs apstākļu, kas liegtu par to runāt publiski, policija arī atklās visas detaļas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Pašlaik policija lūdz medijus un sabiedrību būt iecietīgai un uzticēties izmeklēšanai, ļaujot policijai veikt savu darbu. Atskaiti par Bauskas policijas iecirkņa darbu 2021. gadā policija sola sniegt 23. februārī. Lūdzot precizēt vismaz, cik slepkavību pērn pastrādātas Bauskas novadā, VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa informēja, ka tie bijuši trīs gadījumi, turklāt divi reģistrēti Dāviņu pagastā.


Pagājušā gada 30. martā Vecumnieku pagastā ticis atrasts vīrieša līķis ar vardarbības pazīmēm. Policijā par notikušo tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. 2021. gada 7. septembrī kriminālprocess nosūtīts Austrumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.
2021. gada 23. aprīlī Bauskas novada Dāviņu pagastā vīrietim tika nodarīti smagi miesas bojājumi, kas bīstami dzīvībai un bija tiešā cēloniskā sakarībā ar nāves iestāšanos. Policijā par notikušo tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. 2021. gada 7. jūlijā kriminālprocess tika nosūtīts Austrumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Ekrānšāviņš no video/Degpunktā

Savukārt 12. jūlijā Bauskas novada Dāviņu pagastā pagaidām nenoskaidrotos apstākļos gāja bojā sieviete. Policijā par notikušo tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību. Vēlāk Kriminālprocess tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 116. panta par slepkavību. Kriminālprocesā turpinās aktīva izmeklēšana.

Par šo gadījumu rakstīja laikraksts “Bauskas Dzīve” un ziņoja TV3 raidījums “Degpunktā”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Kaut kāds bla bla bla. Jaunā sieviete nebija oligarhs, kurai uzsūtīja killerus no Krievijas, kas ārkārrtīgi apgrūtinātu izmeklēšanu.

  19
  3
 2. piemēram no pieredzētā redzams, kā strādā, ja vienā gadījumā, pat norādot vainīgos, pēc 5 gadiem policijas vēstule- lietā pienācis noilgums. Otrā lietā, policijai stāstot, ka lieta pārkvalificēta uz kriminālietu, bet policijai neveicot nekādas darbības, jo nejauši ieskatoties “lietā”, tur tik viens mans iesniegums, pēc pusotra gada elektroniskā vēstule, šajā lietā pašam jāvēršas tiesā. Arī pēc lūguma, to visu pamatot rakstiskā veidā, atzinums- tas neesot iespējams….

  11
  1
 3. Pieredzēju arī Bauskas policijas darbu, tā kā nozagtā manta nebija identificējama, proti nebiju tur nekādas atzīmes veicis, ka mana būtu, respektīvi nevarēju pierādīt ka mana, tad jau nu uz katra būtu savi iniciāļi jāiegravē, tad nu dārgā policija lūdzu, lai iesniegumu ņemu atpakaļ, citādi šiem slikta statistika rādoties, par daudz neatklātu noziedzīgu nodarījumu…

  2
  1
 4. lietā par policista “nevarību” kautiņa laikā pie RIMI videoreģistratora ierakstu atzina par derīgu, laikam tomēr pēc likuma reģistrēts bija… un vīrietis šis it kā bija, viens no nedaudzajiem policijas sieviešu deju kolektīvā

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.