Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

PVD pārbaudīs «Baltic Devon Mink» darbinieku vakcināciju

Foto: ekrānšāviņš no TV3 raidījuma.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) nākamnedēļ pārbaudīs, vai ūdeļu novietnē SIA “Baltic Devon Mink” tiek ievērotas visas Ministru kabinetā apstiprinātās prasības Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, tostarp prasība, kas paredz visu darbinieku pilnu vakcināciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga aģentūrai LETA komentēja, ka dienests turpina pastiprinātu novietnes uzraudzību, monitorējot Covid-19 infekcijas situāciju ganāmpulkā, ik nedēļu veicot laboratoriskos izmeklējumus.

Kopumā decembrī izmeklētas 104 ūdeles, un vīruss atklāts tikai vienam dzīvniekam, kas, kā norādīja Lamberga, liecina par būtisku epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos novietnē.

Vienlaikus dienesta pārstāve pauda, ka nākamnedēļ ir plānota jauna novietnes pārbaude, kuras laikā papildus tiks pārbaudīts, kā uzņēmums ievēro Ministru kabineta noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” ietvertās normas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka “Baltic Devon Mink” novietnē, kurā ūdelēm konstatēta saslimšana ar Covid-19, darbiniekiem jābūt vakcinētiem un saņēmušiem balstvakcināciju pret Covid-19, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Noteikumos iekļautas papildu epidemioloģiskās drošības un biodrošības prasības ūdeļu, citu Mustelidae dzimtas dzīvnieku un jenotsuņu novietnēm. Noteikumi paredz, ka infekcijas skartajā novietnē dzīvniekus jākopj darbiniekiem ar derīgu Covid-19 sertifikātu un saņemtu balstvakcināciju pret Covid-19.

Covid-19 infekcijas neskartajās novietnēs darbiniekiem turpmāk jānodrošina obligāta testēšana, izmantojot Covid-19 antigēna skrīninga testus ar 72 stundu intervālu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau vēstīja, ka operatīvās vadības grupa decembra sēdē neatbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) rosinājumu likvidēt “Baltic Devon Mink” novietnēs esošos dzīvniekus.

PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktores vietnieks Edvīns Oļševskis aģentūrai LETA sacīja, ka kopš slimības atklāšanas ūdelēm PVD ir nodrošinājis pastāvīgu un pastiprinātu dzīvnieku veselības uzraudzību “Baltic Devon Mink” novietnē, tostarp katru nedēļu ņemot paraugus laboratorisko izmeklējumu veikšanai.

LETA jau ziņoja, ka Saeimā iesniegti grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz no 2026.gada 1.janvāra aizliegt Latvijā kažokzvēru audzēšanu ar mērķi iegūt kažokādas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc PVD tīmekļvietnē pieejamās informācijas, Latvijā 2021.gada 4.janvārī bija reģistrētas deviņas kažokzvēru audzētavas, no kurām piecās novietnēs tika turēti ap 130 000 dzīvnieku.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Baltic Devon Mink” pieder Nīderlandē reģistrētam uzņēmumam “Van Ansem Participaties B.V.” un kā tā patiesie labuma guvēji norādīti šīs valsts pilsoņi Johaness un Nikolass van Ansemi. Uzņēmums 2020.gadā strādājis ar 1,4 miljonu eiro apgrozījumu un 417 532 eiro zaudējumiem. Miljonos mērāmus zaudējumi uzņēmumam tiek uzrādīti jau kopš 2015.gada.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.