Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Radoši un tik ļoti dažādi; Pilsrundāles vidusskolas devītklasnieki gatavojas pamatīgam pārbaudes darbam

Pilsrundāles vidusskolas devītklasnieki gatavojas pamatīgam pārbaudes darbam

Jautri, komunikabli, mērķtiecīgi un spējīgi sadarboties – tā savu klasi vērtē Pilsrundāles vidusskolas 9. klases skolēni. Klases audzinātā Dagnija Černaja piemetina, ka viņas audzināmie ir arī radoši, ļoti, ļoti dažādi un ar labu humora izjūtu apveltīti.

Kaut Dagnija Černaja kā klases audzinātāja ar šiem 20 Pilsrundāles, Viesturu, Bērsteles, Sesavas un tuvējās apkārtnes jauniešiem kopā pavadījusi vien gadu, viņu «niķi un stiķi» iepazīti jau pirms tam matemātikas stundās. Ziņu par to, ka skolotāja kļūs arī par klases audzinātāju, devītklasnieki uzņēmuši ļoti labvēlīgi, turklāt abas puses jau viena otru bija iepazinušas kopš 7. klases.

«Niķi un stiķi» iepazīti
Šis gads, kā saka skolotāja, bijis jautrs un interesants, tas ļāvis uzzināt daudz jauna par skolēniem, ko, mācot tikai matemātiku, nebūtu izdevies izdarīt. Dagnijai Černajai audzināšanas darbs patīk. Galvenie uzdevumi esot nepārtraukti «turēt roku uz pulsa», kas notiek ar audzināmo sekmēm, uzvedību skolā, kopīgi organizēt dažādus pasākumus, un ir arī citi audzināšanas momenti.

Pašlaik Pilsrundāles devītajiem priekšā ne tas vieglākais mācību posms – pārbaudes darbu un eksāmenu sesija. Skolotāja stāsta, ka klases meitenes jau saskaitījušas, cik dienu ir līdz pirmajam nopietnajam pārbaudījumam – kombinētajam darbam 24. aprīlī. Vērtējumu atzīmes veidā skolēni par to nesaņems, bet tas ļaus saprast, cik labi apgūtas zināšanas dažādos priekšmetos. Kombinētais darbs aptvers sociālās zinības, vēsturi, dizainu, ģeogrāfiju, bioloģiju, ķīmiju. Tas ilgs divreiz pa 90 minūtēm, kur tests mīsies ar dažādiem uzdevumiem. Pērn šis pārbaudījums bijis uz sešām lapām. Vai klasē jau jūtams pirmseksāmenu satraukums? «Kad skolēni sāk runāt par eksāmeniem, viņi ir satraukušies. Kamēr par to nerunā, viss ir labi,» smejas klases audzinātāja. Pēc tam maijā noskanēs pēdējais zvans, un jūnijā jākārto trīs lielie eksāmeni: latviešu valodā un literatūrā, angļu valodā un matemātikā. Dagnija Černaja teic, ka ne tikai matemātika, kā esam raduši domāt, bet arī angļu valoda atsevišķiem skolēniem būs īsts cietais rieksts.

Ļoti, ļoti dažādi
Kopumā vērtējot sekmes, Pilsrundāles vidusskolas 9. klasē mērķtiecīgi uz labiem rezultātiem tiecas kā meitenes, tā zēni, taču ir arī daži «bēdu brāļi», kuriem tik labi nepadodas. Klases audzinātāja atzīst – ja ir labs skolēns, tad viņam gandrīz visos priekšmetos ir labas sekmes.

Klase, audzinātājasprāt, ir radoša – skolēniem patīk kopā kaut ko organizēt, doties izbraucienos, kaut kur piedalīties. Arī gaidāmajam pēdējam zvanam ideju jau radīts daudz, jātiek tik vēl līdz fināla scenārijam.

Skolēni esot ļoti dažādi. Kāds startē angļu valodas vai matemātikas konkursos. Nupat, piemēram, viens no klases puišiem atgriezies no valsts latviešu valodas olimpiādes; rezultāti vēl nav zināmi, bet pašam skolēnam šķiet, ka startējis labi. Citi devītklasnieki aizrautīgi spēlē volejbolu, dejo tautiskās dejas vai ir aktīvi skolēnu domē. Ir tādi, kam jau plāns ne tikai tuvākajiem gadiem vien, bet citam domas arī par to, ko darīt tālāk, mainās teju katru dienu.
Vēl Dagnija Černaja uzsver, ka šai klasei ir ļoti laba humora izjūta. Viņa pati esot pozitīvs cilvēks, tāpēc patīk, ka kopā ar skolēniem vienmēr dažādās situācijās izdodas saskatīt pozitīvo. Klases kolektīvs ir draudzīgs arī ārpus stundām, kopā ar klasesbiedriem tiek svinētas jubilejas.

Kā spilgtāko kopīgi pavadītā gada notikumu Dagnija Černaja min klases vakaru, kas izvērties par vērienīgu tematisko ballīti: skolēniem bija jāizlozē krāsa, kurā bija jātērpjas, un jāsagādā ēdiens atbilstošajā tonī. Tās bijušas piecas stundas nepārtrauktu tematisko spēļu, kurās iesaistījās teju visi skolēni.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.