Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Raidījums «Bez Tabu»: Bauskas pusē pamana novārgušu suni; aizdomas par cietsirdīgu attieksmi

TV3 raidījuma «Bez Tabu» skatītājs Vairis no Bauskas novada braucis uz kādu lauku sētu, kur pamanījis pie ķēdes piesietu slimu, novārgušu suni, ziņojis iestādēm. Braucot ar auto uzņemtajā video vīrietis dēlam atklāj atkārtotā brauciena iemeslu – Vairis gribējis pārliecināties, vai policija un atbildīgās iestādes ir kaut ko darījušas vai nav darījušas lietas labā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī “Bez Tabu” pēc saņemtās informācijas un atbildīgo dienestu iespējamo bezdarbību apseko Vaira norādīto saimniecību. Uz vietas gan nevienu saimnieku sastapt neizdodas. Tikmēr suns nelabprāt izlien no būdas, lai aplūkotu tuvāk negaidītos viesus.

Stāsta „Bez Tabu” žurnālists: „Iekrities miesās, ar savēlušos kažoku un nepārliecinošu gaitu mājsaimniecības mīlulis pavada savas dienas metāla ķēdes garumā. Jau sazinoties ar Bauskas novada pašvaldības policiju, saņemam apstiprinājumu, ka likumsargi neesot ignorējuši Vaira zvanu. Turklāt ātrāk par likumsargiem ieradies Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbinieks.”

PVD nenoliedz, ka suns ir novārdzis, taču uzsver, ka līdztekus tam esot jāņem vērā mājdzīvnieka lielais vecums. Turklāt sunim nodrošināta gan barība, gan ūdens, tādēļ suns saimniekam nav atņemts. Neatkarīgi no tā PVD gan uzdeva suņa saimniekam noteiktā termiņā rīkoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā raidījumam „Bez Tabu” ziņo Pārtikas un veterinārais dienests, 2022. gadā, pārbaudot saņemtās sūdzības par iespējamiem mājas (istabas) dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem, PVD ir veicis 1 427 pārbaudes. 579 no tām konstatētas neatbilstības. Par labturības prasību pārkāpumiem (Administratīvās atbildības likuma 57. pants) ierosināta 51 lieta, 35 gadījumos piemērots sods.

Par cietsirdīgas izturēšanās gadījumiem (Administratīvās atbildības likuma 59. pants) ierosinātas 49 administratīvo pārkāpumu lietas, vidējais piemērotais naudas sodu apmērs ir 850 eiro. 2022. gadā konfiscēts 21 dzīvnieks, no tiem 19 suņi.

Dzīvnieki izņemti par cietsirdīgu izturēšanos un labturības prasību pārkāpumiem gadījumos, kad, ņemot vērā izdarīto administratīvo pārkāpumu, tie nebija atstājami personas īpašumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

https://beztabu.tv3.lv/zverudarzs/loti-zel-loti-zel-bauskas-puse-pamana-novargusu-suni-aizdomas-par-cietsirdigu-attieksmi/

Attēls: ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.