Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Raidījums: Grupas “Pērkons” bundzinieku piešmauc meistars Jānis no Bauskas

Leģendārās grupas “Pērkons” bundzinieks Ikars Runģis ar TV 3 raidījuma “Bez Tabu” starpniecību vēlējies brīdināt iedzīvotājus par kādu negodprātīgu uzņēmēju Bauskā, ziņo raidījums “Bez Tabu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikars nesen iegādātajai mājai vēlējās nomainīt pāris logus. Internetā baušķenieks izvēlas pirmo piedāvāto meklēšanas rezultātu – SIA “JS Logu un Durvju Serviss”. Zvanot uz norādīto telefona numuru, meistars mudīgi paceļ klausuli.

“Tas bija Jānis. Sazvanīju. Cilvēks ļoti atsaucīgs. Nākamajā dienā bija klāt, visu uzmērīja. Nosauca summu – nepilnus 800 eiro ar visu ielikšanu. Jānis teica, ka ir aprēķinājis, ka šobrīd vajag 550 eiro,” raidījumam stāsta I. Ruņģis.

Viņš vienojies par tikšanos citā Jāņa objektā, lai samaksātu avansu. Meistars solījis vakarā nosūtīt rēķinu darījuma fiksēšanai. Taču turpinājumā seko, nevis darbs un logu ielikšana, bet gan tukši solījumi līdz brīdim, kad Jānis pilnībā pazūd no apvāršņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikars vienā no tikšanās reizēm jaunajā namā slepus nofotografējis meistaru Jāni, lai būtu kaut neliels pierādījums par darījumu. “Nofotografēju ar aizdomām, ka varētu pienākt šāds brīdis, kad jāgriežas raidījumā “Bez Tabu”,” teic I. Ruņģis.

Par nelaimi “Pērkona” bundzniekam šis mirklis pienāca pēc vairāk nekā pusgada pacietīgas gaidīšanas un cerībām, ka logu meistars tomēr izpildīs saistības un atpelnīs visai dāsno avansu.

“Viena lieta, vēlams būtu atgūt naudu, jo tomēr 550 eiro zemē nemētājas. Otrkārt, ka viņš turpina citus čakarēt,” norāda I. Ruņģis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “JS Logu un Durvju Serviss” ir parādā ne tikai Ikaram, bet arī valstij – nodokļos nav samaksāti gandrīz 9000 eiro.

Logu montieris ir arī īpašnieks uzņēmumam, kas reģistrēts Bauskā. Sastapt uz vietas meklēto Jāni raidījumam gan neizdodas, nesekmējas arī sazvanīt.

Atgriežoties vietā, kur Ikars samaksājis avansu, “Bez Tabu” sastop teritorijas saimnieku, kurš savukārt atklāj, ka Jānis šo to izdarīja, bet darbu gan līdz galam paveica citi. Iespējams, meistaram nepatika, ka pasūtītājs maksā tikai par padarīto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saimnieks arī norāda, ka Jānis tieši šobrīd strādā citviet Bauskā – uzstāda metāla vārtus. Ierodoties objektā, tiek paziņots, ka darbi pabeigti vien pāris dienas pirms “Bez Tabu” ierašanās Bauskā. “Nu, ir baigais kadrs, jā,” lakoniski izsakās cits pasūtītājs.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs norāda, ka konkrētajā gadījumā darījuma dokumenta neesamība situāciju sarežģījot. Šī iemesla dēļ,  patērētāju tiesību sargi silti iesaka nepaļauties uz līdz šim nezināmu un nepazīstamu uzņēmumu solījumiem, pieturoties pie kārtības – dokumentu par darījumu pieprasīt pirms vai apmaksas laikā.

Neilgi pirms sižeta montāžas, Ikars nosūta nu jau kārtējo ziņu logu meistaram. Lai arī lietotnē “WhatsApp” redzams, ka ziņa it kā ir lasīta, atbilde no meistara neseko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska paskaidro, ka Valsts policija neizpauž informāciju vai konkrētas personas vai uzņēmumi ir nonākuši Valsts policijas redzeslokā. Gadījumā, ja ir samaksāta nauda, bet nav saņemta prece vai pakalpojums, tad cietušie ir aicināti vērsties tuvākajā Valsts policijas iecirknī ar iesniegumu! Lai pasargātu sevi no iespējamas krāpšanas, Valsts policija aicina iedzīvotājus sākumā izpētīt atsauksmes par konkrēto uzņēmumu vai privātpersonu, kas piedāvā pakalpojumu, kā arī veikt apmaksu, kad darbs jau ir izdarīts.

Ikars tuvākajā laikā plāno vērsties Valsts policijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

  1. Neaizstāvu Jāni, sodīt maigi sakot vajag, bet, ja Ikars slēgtu līgumu un valstij būtu gatavs samaksāt 800+PVN nevis skaidrā naudiņā. Vismaz tagad būtu līgums un pārskaitījums bankā.

    1
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.