Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Raidījums: “Iekodās un sāka purināt!” Bauskas centrā suns līdz nāvei saplosa čivavu

TV3 raidījumā “Bez Tabu” vērsusies baušķeniece Sanita, kura šobrīd ir skumju mākta, jo pavisam ikdienišķa vakara pastaiga ar suni Bauskas centrā pārtapusi traģēdijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Silvija, Sanitas mamma, kura intervijas sākumā raidījumam pat nespēj rast vārdus, atminas, ka vienam no ģimenes mīluļiem daudzdzīvokļu dzīvojamā nama pagalmā uzbrucis augumā vairākas reizes lielākais kaimiņu suns.

Mazo mājdzīvnieku vien nākamās dienas rītā izdevās nogādāt veterinārajā klīnikā, kur čivavas šķirnes suni pieslēdza pie sistēmas, veica ķirurģiskas manipulācijas un ļāva vest uz mājām. Diemžēl tās pašas dienas vakarā sunim kļuvis sliktāk un veterinārārsta ierašanos mājās Riko nesagaidīja.

Sanita norāda, ka par notikušo zvanīts kā Bauskas novada pašvaldības policijai, tā arī Pārtikas un veterinārajam dienestam, taču nekādas reālas darbības, baušķeniečuprāt, neesot veiktas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: TV3

Vietvaras likumsargi gan mazgājot rokas nevainībā, protu, ja suns sakostu cilvēku, pašvaldības policija rīkotos zibenīgi, taču šajā gadījumā uzbrukums noticis četrkājaino starpā, kas jau esot PVD kompetencē.

Ģimene ir arī neizpratnē, kālab vainīgā suņa saimnieki pat neesot pacentušies atvainoties un apjautāties, kā tālāk rīkoties. To jautāt devās raidījuma “Bez Tabu” pārstāvji.

“Nezinu. Gaidām PVD vai kā to sauca, lai pārbaudītu dzīvnieku, vai čipots ir,” tā sarunā ar raidījumu saka uzbrucēja aizbildne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sastaptā baušķeniece gan neesot suņa oficiālā īpašniece., nokošanas brīdī mājdzīvnieku pastaigā vedis vīrs. Turklāt viņa suni uzskata par miermīlīgu, labi audzinātu.

“Dēls teica vīram, ja būs kaut kādi sodi, mēs maksāsim. Tas jau nebija speciāli, kad izlaida ārā,” sacīja baušķeniece.

Foto: TV3

Turklāt šis neesot pirmais gadījums, kad lielais suns sakodis kādu no kaimiņienes mazajiem mājdzīvniekiem, uzsver Silvija un Sanita. Pēc iepriekšējās reizes sadedzināti visi tilti un attiecības ar kaimiņiem būtiski pasliktinājušās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī nav vienīgā nelaime, kas skārusi baušķenieces. Dažas dienas pirms Riko zaudēšanas no pavadas izmucis cits čivava, kuru turpat pie mājas sabraukusi automašīna.

Sazinoties atkārtoti ar PVD, dienesta pārstāve norāda, ka lieta joprojām esot izskatīšanas procesā. “Vieglākos gadījumos administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanas termiņš ir viens mēnesis, bet dažkārt tas tiek pagarināts, ja tiek gaidītas kādas izziņas, ņemtas liecības, pieprasīta papildu informācija utt.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Lielos suņus nedrīkst laist vienus ārā! Kas tas par murgu, atver durvis, izlaiž suni un neskatās kur ko viņš dara!

  31
 2. Ja lieta izskatīšanas procesā pie PVD, ko Bdz atkal murgo,ka kāds mazgā rokas nevainībā.Vienreiz domājat ko rakstat. Skaidri pateikts,ka nav pašvaldības policijas kompetrnce,kapēc kārtējo reizi jāsaraksta tā,lai apšaubītu policijas darbu…Varbūt pietiek taisīt mūžīgās neizdevušās ažiotāžas?

  8
  5
 3. bet, mēs taču novadā piedalāmies pilotprojektā “ķepu inspektori”, bet tas, iespējams, vien kārtējais naudas apgūšanas projekts, jo paši projekta īstenotāji lietas labā diez ko darīs, ja nu vien kāds viņiem piezvanīs….

 4. Kāpēc mazie sunīši staigā bez pavada un rej uz lielajiem suņiem bet saimnieks tikai pasmejas.tie mazie ir nespetnaki par lielajiem.😟

  30
  7
 5. Man žēl abus suņus🥲pie tā visa vainīgi tikai paši suņa saimnieki.Abiem ir saimnieki,abi suņi bez siksnas pastaigājas.Suņa saimniekus jāsoda abus😡

  28
  1
 6. Tas idiots, kurš te dirš, ka čivavas nav suņi un ar viņiem nav jāstaigā, laikam vispār ir bezsmadzeņu radījums. Pilsētas dzīvokļos lielos suņus vispār vajadzētu aizliegt turēt, kas tā sunim par dzīvi? Un ja vēl nekad nav mācīts, tad …āmen! Visi mazie būs nokosti.

  14
  3
 7. lielos nedrīkst, bet saimniecesprāt mazos drīkst vienus laist ārā? Izskatās, te ne vienā vien komentārā izteikušies suņu saimnieki, par kuriem un viņu lolojumiem parasti saka- kāds saimnieks tāds suns, un, redzot daudzas šādas situācijas, arī suņu saimniekiem būtu vajadzīgas “ārstu zīmes”, tāpat kā autovadītājiem, vismaz daudziem no pilsētā redzētiem suņu saimniekiem.

  13
 8. Abi suņu saimnieki lîdzvainīgi.
  Pundursuņa saimniekiem līdzjūtība… bet jāsaprot, ka publiski raudāt ir nevajadzīgi, ja arī paši nav ievērojuši labus suņu audzināšanas principus. Mazo suņuku jātur pie pavadas, lai vajadzības gadījumā var strauji paķert rokās.
  Tagad pēdējā cerība pabłaut publiski, lai kompensāciju prasītu?
  Atbildīgs saimnieks dzīvnieciņu būtu apdrošinājis.

  Lai ātrāk izsāp🙏

  7
  2
 9. tur abu suņu samniekiem nav pilns rublis. Suņi nav socializēti un nav apguvuši elementāras paklausības prasmes. Normāls, paklausīgs suns zem riteņiem neskrien, nelien meklēt kašķi un nekož bez iemesla.

  6
  2
 10. no lielo suņu viedokļa mazie suņi ir kaķi, kas ir mainījuši sugu…Lielie suņi nav progresīvi un nav apguvuši ceturtās klases mācību programmu.

 11. Iepriekšējā dienā paskriet zem mašīnas viens suņuks..otrā dienā nokož otru..tā saimniece ir adekvāta?ja mazs suņuks tad to nevajag vest pavadiņā..vēl ņemot vērā ka ar vienu jau notika nelaime..tādai vispār ņemt nost dzīvniekus

  4
  1
 12. Tas nav tā āksts un viņa suns? Ir viens, kurš staigā ar lielu suni pa Bausku un tēlo baigo kinologu? Un kad viņam aizrāda, klūp virsū cilvēkiem?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.